Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egy kisebb termetű (arab)...

Egy kisebb termetű (arab) hátaslovat mennyiért tudnánk venni, betörve és mibe kerülne a tartása?

Figyelt kérdés
Istálló és friss széna biztosítva van és hatalmas karámot tudnánk neki építeni.
2009. aug. 22. 19:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyat ne vegyél, ami betőrve van. Olyat vegyél ami be van lovagolva, vagy kocsizva. Nem mindegy a két szó, mármint a betörés és a belovaglás.

A kérdésedre válaszolva 200 000 Ft-tól- a csillagos ég. Attól függ, milyent szeretnél.A herélt ló a legolcsóbb, a kanca a legdrágább.Ha aratáskor megveszed az abraktakarmányt, akkor lényegesen olcsóbb a tartása, mintha télen vennél, meg tavasszal egy-egy mázsát. + kell még szalma is.

Hát olyan havi 20-30 ezer ft, ha aratáskor veszed meg ezeket. . Ehhez még hozzájön az állatorvosi költség.

2009. aug. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor belovagolt! Köszi!

Ez a költség elviselhető, ha megáll ennyiből!

Drága lovat nem szeretnénk, legyen normális helyről és vérvonalból, de semmi extra elvárás...

Köszi a hasznos választ!

2009. aug. 22. 19:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Magadnak akarod venni a lovat? mert ha úgy kezdted h. betörve, akkor nem hiszem h. tudsz lovagolni...

No, nem kötözködni akarok, csak állatvédő vagyok. :)

Hogy ne legyek off: ha telivért szeretnél, akkor 1,5 milliónál kezdődnek a belovagoltak, az olcsóbbakkal általában valami gond van, ami leviszi az árukat (betegség, rossz szokás, nem tiszta vérvonal.

De ha csak a kisebb termet a lényeg, akkor shagyát is választhatsz, vagy félvért, némelyikük sokkal szebb az araboknál is. ;)

2009. aug. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok, értem! Már régen lovagoltam, már tanulni kell újra!
2009. aug. 22. 20:12
 5/6 anonim ***** válasza:
e ragaszkodj az arabhoz! Nem egyszerü ló, nem bánhatsz vele úgy, mint más lovakkal, nagy lovastapasztalat kell hozzá! Ilyeneket tenyésztek!
2009. szept. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem egy 500.000 forinttól, de nagyon sok mindentől függ, hogy mennyiért adják. Vérvonal, nem, kor, szokások, viszony az emberekhez stb. Szerintem, ne arabot vegyél próbálkozz egy nagyobb méretű pónival, ha még nem nőtted ki. Sokszor könnyebb vele bánni, mint más lovakkal és igen szívósak(:
2010. jan. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!