Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az Arab telivérről?

Mit gondoltok az Arab telivérről?

Figyelt kérdés
Alkalmas Díjugratásra? Temperamentuma? Mire alkalmas? Ti mit gondoltok róla?
2010. ápr. 16. 23:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Hasznosítása elsősorban hátaslóként történik, szívós természete, keménysége, és kitartása ideális távlovagás céljára. A versenyt gyorsaságban nem veszi fel az angol telivérekkel, de a galopp versenyeken jól teljesít. Fogatban is kiváló, sokan azonban csak kedvtelésből, hobbilóként tartják szépségéért.


Jellem: Inkább élénk temperamentuma ellenére az arab telivér rendkívül szelíd, és könnyen idomítható; mindazonáltal nem kevés finom ujjbegyérintésre van szüksége.



Mivel nagyon gyors, versenyeken is gyakran szerepel. Járása azonban lapos, ezért díjlovaglásra nem a legalkalmasabb. Az ugrás sem tartozik az erősségei közé, mivel nincs hozzá kellő ugróereje. Azonban kitűnő terepló, és a távolsági lovasok nagy becsben tartják.


tehát díjugratásra több szempontból sem alkalmas minthogy nem elég erős hozzá, illetve ez egy viszonylag kis marmagasságú lófajta.

személyes tapasztalatom szerint azt nem lehet rá mondani hogy túl nyugodt lenne illetve folyton figyeli a környezetét és gyakran van hogy "megriad", szóval nem az a fajta ami melett ágyúval lehet lövöldözni. a jó tenyészetekből származóaknak nagyon finom szájuk van és egyáltalán nem reagálnak jól a durva bánásmódra meg arra ha valaki tépi a szájukat.

2010. ápr. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

te voltál az is aki az andalúz felől érdeklődött??


ha a díjlovaglás érdekel akkor figyelmedbe ajánlom ezt a fajtát a "magyar melegvérűt": [link]


illetve a shagya arabot egy szintén magyar tenyésztésű fajtát: [link]


vagy a szintén magyar tenyésztésű gidrán lovat: [link]


illetve a furioso-north star nevű fajtát: [link]

2010. ápr. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És akkor még nem ajánlottad az egyik legsokoldalúbb és nagyszerű fajtát, a kisbéri félvért!!
2010. ápr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kisbéri félvér a "világ egyik legszebb sportlova". Alapítója a Kisbéri ménes, Magyarországon. A méntelep 1853-ban létesült 15.000 holdon, ahol gondosan kitervelték és figyelték a tenyésztő programot, segítve egy új típus kibontakozását. Az új fajtában minden megtalálható, amire vágyni lehet egy sportlóban: alkalmazkodó, atlétikus, élénk és temperamentumos.


A kisbéri egy kiváló teljesítményű ló, mely ugyanakkor gyönyörű, kitartó, eszes, kiegyensúlyozott és tökéletes karakterű. A Kisbéri félvér lovak alkalmasak az összes lovassportra.

2010. ápr. 16. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
jaja szóval hazai felhozatalból is lehet bőven válogatni!!!
2010. ápr. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tudom , nekem is van 2 magyar fajtájú lovam.

1 Shagya arab ami 11 éves deres herélt meg egy 1 éves Magyar sportlo x Kisberi félvér mix pej kanca

2010. ápr. 17. 08:29
 7/8 anonim ***** válasza:

én egyszer ültem arab telivéren,iszonyat jó volt.

kezdőknek nem való,annyi biztos.de nagyon jó

2010. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is 1x ültem arab telivéren, az úgy emlékszem egy sárga ló volt, a neve Dzsebel. Szépnek szép, és jó a távlovaglásra is, de nekem az angol telivér szimpibb.
2011. júl. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!