Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Aki nyulat tart, az eszik...

Aki nyulat tart, az eszik nyúlhúst?

Figyelt kérdés

Kaptam egy törpenyulat ajándékba. Én imádom a nyúlhúst és karácsonyra is sütöttem.

Aki nyulat tart, megeszi a nyúlhúst?



2012. dec. 26. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem ez változó, én nem tartok de nem is eszem meg. gondolom akik hobbi célból tartják azok általában nem eszik meg, de attól még nem kell leszokni róla hogy kaptál egyet, bár gyanítom egy idő után már nem fog olyan jól esni.
2012. dec. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Apám tart nyulat, már nem olyan sokat, olyan 5 és 50 között, attól függ, hogy szülnek éppen.

Nem egy nagy nyúlevő család, néha levág egyet kettőt magunknak is, de a többségét eladja.


De amúgy nem problémázik rajta, meg én se...

Ezt már gyerekkoromban elfogadtam.

Kiskorában még játszom vele, aztán pár hónap múlva egy ebédben látom viszont... :)

Hát ez van.

2012. dec. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Van egy 2 éves törpenyuszink. Előtte se ettem nyúlhúst, életemben 1x kóstoltam meg egy falatot belőle, de amióta Artúr itt van, azóta úgy érzem, képtelen lennék egy falatot is enni belőle. Teljesen mindegy, hogy törpenyúl, óráisnyúl vagy vágásra szánt házinyúl, ugyanúgy imádom mindet egytől egyik, és sosem ennék nyulat. És ezt az élettársam nevében is mondom, mert ő is ugyanúgy szereti ezt a kis ördögfiókát :)
2012. dec. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nikolett Nyuszifarm válasza:
A törpenyulakat nem szokták megenni. Nem arra vannak tenyésztve. Húsnyúlként a házinyulakat tarják. Egyébként az egyik legegészségesebb húsok közé tartozik, kimondottan ajánlott magas vérnyomásúaknak illetve magas koleszterin szintű betegeknek. És aki húsnyulakat tenyészt/ tart azt a húsuk miatt és nagy valószínűséggel meg is eszi:) Nincs ebben semmi rossz!Sőt! a magyar mentalitás és étkezési szokás sajnos már túl modernizált és supermárketek köré épült. Ezt mint élelmiszermérnök mondom.
2012. dec. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én imádom a nyúlhúst, de a nyuszimat nem bírnám megenni. (már 1 éve velem van)
2013. márc. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!