Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gromphadorhina portentosa...

Gromphadorhina portentosa (madagaszkári bütykös csótány) tartható egyedül is, vagy kizárólag kolóniában?

Figyelt kérdés
Gondolom, a kérdésből kitűnt, hogy abszolút hobbicélra lenne, nem eleségnek. :) A tartási körülményeinek már elég rendesen utánaolvastam. A problémám az, hogy mindenhol jellemzően olyan méretű portentosa csapatok tartását taglalják, amibe én nem túl szívesen vágnék bele. (Ha magányosan nem is tartható, féltucat egyednél semmiképp sem szeretnék többet.)

2013. febr. 8. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Én azt hallottam, hogy a csótány elég gyorsan szaporodik. Mit fogsz kezdeni a szaporulattal ? Ugye nem engeded szélnek?
2013. febr. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
Fél tucat már viszonylag biztonságban érzi magát, és látod is őket mozogni. Egy-két állat úgy eltűnik a terráriumban, mintha nem is létezne.
2013. febr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint csak azonos neműeket érdemes együtt tartani a szaporulat megelőzése miatt?
2013. febr. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
100%
Ha valaki nagyon akarja, akkor lehet csak nőstényeket tartani. A hímek rivalizálnak, ami egy csak hím csapatban állandó balhét jelentene. De egyébként ez a faj egyáltalán nem szaporodik gyorsan, eleségállatnak nem is szokták tenyészteni, mert lassan nő és viszonylag kevés az utód. Ha meg véletlenül kiszöknek, akkor nagyon hamar elpusztulnak. Igénylik a meleget és a magas páratartalmat. Egyáltalán nem mindent túlélő csótányok. Egy bütykös csótány és egy svábbogár között legalább akkora rendszertani különbség van, mint egy pillangó és egy molylepke között.
2013. febr. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem Elliptorhina javanica van 1 pár, és keresik egymást, szoktam kisérletezni, igaz a him jobban keresei a nősényt, és 10-8 szor vissza talál a helyére, a másik mellé, csak párban tartanám a helyedben
2013. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!