Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatszerető emberek vagytok?...

Állatszerető emberek vagytok? Akkor miért esztek húst?!

Figyelt kérdés

Az emberek egyes állatokat annyira szeretnek, folyton kényeztetik, vigyáznak, nehogy valami bajuk legyen, nehogy FÁJDALMUK legyen, szaladnak velük hamar az orvoshoz. Ugyanakkor másikokat megesznek, tudják, hogy azért ölték meg őket, hogy ők telezabálják magukat a húsukkal! Azoknak is fájt, ők is FÉLTEK!

Miért van ez a KETTŐS MÉRCE?



2013. máj. 15. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 anonim ***** válasza:
69%
Na de várjál: a kutya és macskakajába is van hús. Nekik is meg kell ölni más állatokat. Akkor csak növényevő háziállatokat tartsunk?
2013. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/67 A kérdező kommentje:

Gaebrol , nagyon keveset tudsz ha ilyeneket írsz. Nem azért nem kell állatokat ennünk, mert sajnáljuk őket, hanem mert nem a mi táplálékunk!


A kutya- és macskakajában tényleg van hús, egyes állatokat megölünk, hogy másokat etessünk! Nekik igaziból maguktól kellene vadászniuk! :)

2013. máj. 15. 22:00
 13/67 anonim ***** válasza:
62%
És akkor mi is eszünk. Milyen hülye szemléleted van.
2013. máj. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/67 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, az embernek szüksége van állati fehérjére, mindenevők vagyunk. Sok esetben hallottam, hogy vegetáriánusnak legalább ideiglenesen vissza kellett térnie az állati fehérjékhez, mert nem esett teherbe, vagy súlyos hiánybetegség alakult ki nála. Én inkább azt tartom szomorúnak, ahogy a nagyüzemi haszonállatok tengődnek, napfény, friss levegő nélkül, még sosem láttak füvön, mesterséges kotyvaszt esznek, hormonokat, gyógyszereket. Nem is vettem húst a boltban már kb. két éve, falusi, tanyasi rokonoktól van a hús, tojás. Magunk is saját kis tanyára gyűjtünk, ahol megtermeljük magunknak az ennivalót. Az az állat egész életében kint mászkálhat, legelhet, kapirgálhat, túrhat, kiélheti ösztöneit, a halála pedig gyors, nem rázkódik órákig a vágóhídig összezsúfolódva egy kamion belsejében, ahol a célnál szintén óriási stresszben múlik ki, érezve a végét.

Nem a húsevés a baj, mert az is megoldható úgy, hogy minél kevesebbet szenvedjen az állat.

De ugyanúgy, sőt jobban mérgezed magad vegaként is, ha agyonpermetezett-műtrágyázott zöldségeket eszel.

2013. máj. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 anonim ***** válasza:
63%

"Nem azért nem kell állatokat ennünk, mert sajnáljuk őket, hanem mert nem a mi táplálékunk!"

Hogyne lenne? Az ember mindenevő! Az egészséges, kiegyensúlyozott, normális táplálkozásunkhoz hozzátartozik, hogy néha húst is eszünk.

2013. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/67 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
76%

Egyrészt, mert ahogy fentebb is írták, az embernek húst kell ennie. Igen. Kell. Másrészt pedig, az a marha/disznó/csirke mindenképp levágásra kerül, csak ha én nem veszem meg, megveszi más, vagy megromlik a polcon. És akkor már inkább leszek annyira "önző", hogy megvegyem és megegyem.

Egyébként egyenértékűnek tartom az összes élőlényt, talán az embereket egy kicsit kevésbé, és ez a "nem így működik" téves. De, ez így működik, az is élt, még ha nem is mozgott vagy nem volt "cuki".

2013. máj. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Minden lelkifurdalás nélkül megeszem azt a nyulat, disznót, marhát stb. amit kicsinek körbeörültem, hogy milyen cuki.

Hogy miért? Mert ezért tartom! Ezért tenyésztem és nevelem fel. Méghozzá nem egy kis ketrecben, hanem a lehető legjobb körülmények között.


"nem a mi ételünk" ???? jártál te biológia órára? látszik, hogy nem.

Nézd meg szépen, hogy milyen fogaid vannak. Szerinted az a szép nagy szemfog pl mire való?


És még egy utolsóra adj választ!

Mi nem csesztetünk, meg nem akarunk átszoktatni vegyes táplálkozásra, szíved joga csak növényeken élni.

De ti miért akartok folyton meggyőzni a magatok igazáról?

2013. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 anonim válasza:
76%

Én szeretem az állatokat, sosem bántanék ok nélkül egy állatot és nagyon elítélem az állatkínzást. Mindazonáltal:


1.) A hús rengeteg olyan tápanyagot tartalmaz, amely más forrásból nem fedezhető az egészséges táplálkozáshoz szükséges mennyiségben.


2.) Ne helyezzük már az emberi szükségletek elé az állatok szükségleteit.


3.) Ha te nem akarsz húst enni, akkor szíved joga. De ne akard már megmondani másnak, hogy mit egyen, semmi közöd nincsen hozzá. Semmi jogod felháborodni azon, hogy az emberek többsége igenis megeszi az állatokat. Így van ez sok százezer éve.


4.) Attól, hogy néhány ember nem eszik húst, ugyanannyi haszonállatot ölnek le.


5.) Azok a haszonállatok, amelyeket vágásra és húsipari feldolgozásra szánnak, eleve meg sem születnének, ha nem ezzel a céllal tenyésztenék őket.


6.) Az előember a változatos, de elsősorban állati alapú tápláléknak (mindenek előtt a csontvelőnek) köszönheti, hogy az agykapacitása sok tízezer év alatt megnövekedett és kifejlődhetett belőle a Homo sapiens sapiens.

2013. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/67 anonim ***** válasza:

Nagyszüleimnél mindig boldogan figyeltem az ugrándozó, puha nyuszikat. Pár hónap múlva már a serpenyőben voltak. Hol itt a kettős mérce?


Ez a természet rendje. Kinő a fű, lelegeli a növényevő, azt megeszi a húsevő, esetleg ezt is megeszi egy húsevő, végül elpusztul. A baktériumok lebontják a testét, így tápanyag kerül a földbe, ami majd egy növényt fog táplálni. A vadonban egy percre se merül fel a ragadozó fejében, hogy a préda is élőlény. Vagy eszel, vagy téged esznek.


Amúgy megjegyzem, általában az állatoknak nem fáj, és nem félnek. Gyorsan végeznek velük, és fájdalommentesen.

2013. máj. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/67 anonim ***** válasza:
62%

"Nem azért nem kell állatokat ennünk, mert sajnáljuk őket, hanem mert nem a mi táplálékunk! "


Valahogy nem fér a fejembe, hogy egy ősember két hatalmas őssárgarépával a kezében rohangál a dzsungelben. Rengeteg barlangrajzon fel van jegyezve, hogy az ősemberek vadásztak mamutra, lovakra, stb.

Akkor még nem voltak annyira okosak, mint a mai emberek (bár, ahogy meglátom a sok 13 éves plázacicát minden nap új okostelefonnal, kezdek kételkedni az előbbi állításomban) és nem filóztak azon, hogy vajon mit él át az állat. Mégis ették, és úgy tűnik a mi táplálékunk, hiszen köszönjük szépen, jól vagyunk, 7.000.000.000-an

2013. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!