Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatszerető emberek vagytok?...

Állatszerető emberek vagytok? Akkor miért esztek húst?!

Figyelt kérdés

Az emberek egyes állatokat annyira szeretnek, folyton kényeztetik, vigyáznak, nehogy valami bajuk legyen, nehogy FÁJDALMUK legyen, szaladnak velük hamar az orvoshoz. Ugyanakkor másikokat megesznek, tudják, hogy azért ölték meg őket, hogy ők telezabálják magukat a húsukkal! Azoknak is fájt, ők is FÉLTEK!

Miért van ez a KETTŐS MÉRCE?



2013. máj. 15. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:

Bizonyos szempontból nem különbözünk sokban pl egy oroszlántól. Mind a két faj eszik húst. Gondolom, az oroszlán prédája lassabban és fájdalmasabban pusztul el, mint pl. egy injekció vagy egy gyors szúrás hatására.

Most lőjünk ki minden vadállatot, ami nem hajlandó retket enni?

2013. máj. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 A kérdező kommentje:

Senkit nem akarok "cseszegetni", senkit nem akarok kényszeríteni, hogy azt csinálja amit én. Csak arra akartam felhívni a figyelmet egy olyan helyen, ahol elvileg állatbarátok írogatnak, hogy mennyire ellentmondásos az a tény, hogy szeretik az állatokat, orvoshoz viszik stb., ugyanakkor meg is eszik őket. Azon nem aggódnak, hogy a "haszonállatok" is ugyanolyan érző lények, személyiséggel, mint a "kiskedvenek"!

Akik ezt az egyszerű dolgot nem veszik észre, azok az élet más területén is hibákat követnek el!


Szomorú, hogy senki nincs, aki sajnálná azt a szerencsétlen állatot, akinek még fiatalon a kés a sorsa, hiszen az önző ember fiatal húst akar! Senki nem védi őket, aki pedig megpróbálja, azt "kiátkozzák", mindenki ellenségnek tekinti. Egyszer majd mindenki rájön!

Nyugodtan írogassatok tovább a kutyák bolháiról, vagy a tengerimalac letört fogáról! :)

2013. máj. 16. 20:10
 23/67 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
62%

Nem tudom, ki hogy van vele, de én személy szerint nem szoktam megenni azokat az állatokat, amiket orvoshoz viszek.

Valamint attól semmi nem változik, hogy sajnálom őket, nem fog visszatérni a sírból és boldog életet élni, csak mert két krokodilkönnyet elmorzsolok a vasárnapi rántott hús fölött. Az az állat mindenképp meghal és halott is marad.

(BTW az, hogy itt hajtogatod a magad igazát anélkül, hogy kicsit is elgondolkoznál mások észérvein nagyjából egyenértékű azzal, mintha kényszeríteni próbálnád őket.)

2013. máj. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:
de biztos van olyan aki sajnálja őket, egyszerűen vegetáriánusoknak hívjuk őket, ha nem lenne a mi táplálékunk a hús akkor az evolúció során abszolút kiesett volna a őseink étrendjéből. én nem eszem nyulat mert nyuszit tartok és így képtelen vagyok azt megenni, ahogy itt él velem ahogy jön oda hozzám érzem hogy szeret, ugyan így kutya macska göri malac és egyéb más kedvencként/ családtagként tartott állat, biztos vagyok benne hogy ha egy tehenem lenne panel harmadikon akkor nem ennék olyan hús, ugyan így pulyka tyúk stb. mivel én nem látom hogy megölik azt az állatot így amikor én a csomagolásból kiszedem az nekem már nem állat az nekem kaja ami nekem kell hogy éljek, elöttem írta valaki hogy nehogy az állat igényei legyen elöbb mint az emberé és ez pontosan így van, szted ha az állatok igényei lennének a legfontosabban a világon akkor mi lenne velünk, szívesebben élnél 3 csirkével mint a családoddal??
2013. máj. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
Ha nem szabad megenni az állatokat, akkor miért vannak húsból?
2013. máj. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 A kérdező kommentje:
Te is húsból vagy, akkor téged is meg lehet enni! Szeretnéd, ha kis zacskókban a mélyhűtőbe kerülnél? És milyen érzés lenne előtte a vágóhídon sorbaállni?! Hiszen húsból vagy, tehát étel vagy!
2013. máj. 18. 07:10
 27/67 anonim ***** válasza:
72%

Én válaszolok a kérdésedre, és kérlek te is válaszold meg az én kérdésemet őszintén.


Kétféle állattípust különböztetünk meg,ezt te is észrevetted sas szemeiddel. Az egyik a házi kedvencek, amit te így jellemeztél: "Az emberek egyes állatokat annyira szeretnek, folyton kényeztetik, vigyáznak, nehogy valami bajuk legyen, nehogy FÁJDALMUK legyen, szaladnak velük hamar az orvoshoz." Őket semmi pénzért nem vagyok hajlandó megenni, remélem ezzel megnyugtatlak. Ide tartozik a kutya,macska, hörcsög és így tovább ... Őket kedvtelésből tartjuk, mert szeretjük az állatokat, mint te.


A másik csoport a haszonállatok. Ide tartozik a csirke,kacsa,liba,sertés,szarvasmarha és így tovább. Nevükből adódóan valamilyen haszon reményében tartjuk őket. Itt nem feltétlen anyagi haszonra kell gondolni, hanem például csirkét a tojása miatt is lehet tartani nem csak a húsa végett, illetve szarvasmarhát is lehet tartani a teje miatt.

Őket sem tartjuk kevésbé rosszul háztáji körülmények között, mint a házi kedvenceket, sőt olykor több mozgás lehetőséget biztosítunk nekik, mert akkor a tőlük remélt haszon is nagyobb lehet. Például jobb tejet ad a tehén, ha kint lehet a szabadban, mintha az istállóban élné le az életét vagy a csirke tojása finomabb ha a szabadban kedvére kapirgálhat.Ezek mind csak példák, hogy megérthessed a lényeget. A valódi kérdésedet még nem válaszoltam meg: Miért eszünk vagy miért kell húst ennünk?


Többféleképpen is lehet erre a kérdésre válaszolni.Első és egyben legegyszerűbb válasz,mert megszoktuk,ezen nőttünk fel és nagyon szeretjük.

Második a történelmi válasz: A mai teljes zöldség kavalkád legalább 90%-ának megjelenése egyetlen történelmi eseményhez köthető: Amerika felfedezése! (1492) Egészen addig az emberek számára a gyümölcs mellett a hús volt a legfontosabb táplálék. A gyümölcs nem mindig volt elérhető a szeszélyes időjárás miatt,viszont a hús szinte biztosan megtalálható volt minden háznál. Ez a szokás mai napig él, és a fontosságából nem veszített.


Régi mondást is tudok figyelmedbe ajánlani: "Csak húsból lesz hús!" . Más szóval, az emberi izomzathoz (húshoz) húst kell fogyasztani. Egy hivatásos favágó nem tudná a munkáját elvégezni vagy súlyemelő sportolóból sem lenne bajnok, ha zöldségen élne. Nincs még egy olyan táplálék, ami annyi energiát adna nehéz fizikai munkához, mint a hús.



Most kérlek válaszod meg őszintén a kérdésemet. Kicsit extrém lesz és kegyetlen, de megtörténhet.


Képzeld el, hogy napok óta nem ettél egy falatot sem és kopog a szemed az éhségtől.

Épp arra kószál egy eltévedt csirke. Mit csinálnál?


1, "Állatot nem eszek!" felkiáltással éhezel tovább

2, Utolsó erődet is összeszeded, hogy elkapjad,megöljed és megegyed a csirkét

2013. máj. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:
hát, kannibalizmus is van a világon
2013. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 A kérdező kommentje:

Kedves 27-es, természetesen nem kapnám el a csirkét. Ahol csirke van, ott körülötte biztos más növények is vannak, akár gyökerek, falevelek, ha más nincs az is jó egy darabig, és ezt nem alapvetően a csirke iránti sajnálatom miatt csinálnám, de a falevél legalább tisztább, rendesebb étel, mint egy véres, döglött csirke. Hiszen gondolom abban a helyzetben nem teremne ott valaki, hogy elkészítse, és ő sem repülne sülten a számba!

Egyébként az nem igazolja valaminek a helyességét, hogy "megszoktuk és szeretjük"! (mármint a húst, ahogy írtad)

Amerika felfedezése előtt is rengeteg zöldséget használtak!

A tűzhasználat megjelenése előtt nem is főztek, nem ettek húst, főleg gyümölcsevőek voltak, mint a főemlősök. Ha nem találtak semmit, akkor pl. rovarokat ettek.

A nyers vega koszt a legegészségesebb lenne!

Vannak olyan sportolók, olimpiai bajnokok, akik vegetáriánusok!

A kacsát, pipit, nyuszit, tengerimalacot kis kedvencként is tartják, és meg is eszik!


A kérdést nem azért írtam, hogy bárkit is kényszerítsek, csak kiváncsi voltam a véleményekre!

2013. máj. 18. 20:23
 30/67 anonim ***** válasza:

"Amerika felfedezése előtt is rengeteg zöldséget használtak!"

Néhányat talán, de szinte minden, ma már elterjedt és alapvető zöldség a tengeren túlról jött Európába.


"A tűzhasználat megjelenése előtt nem is főztek, nem ettek húst"

Utána se főztek sokáig, sütöttek. Na és mit sütöttek? Húst. Mert a tűzhasználat előtt is az ősemberek, előemberek fő étele a hús volt, csak akkoriban természetesen még nyersen.


Amúgy a 27-es válaszoló kérdésére én is kíváncsi lennék. Mármint a válaszodra. De ne köss bele! Nincsenek növények, csak a csirke és te.


Ja, és még egy észrevétel: "Ha nem találtak semmit, akkor pl. rovarokat ettek." A rovarok talán nem állatok?


"A kacsát, pipit, nyuszit, tengerimalacot kis kedvencként is tartják, és meg is eszik!"

Ez pedig erős túlzás. Néhány fura gondolkodású emberről lehet szó esetleg, de tőlük eltekintve az emberek nem tartanak kiskedvencként kacsát meg csirkét. Tengerimalacot meg nem szokás enni, szintén legfeljebb csak néhány különcről beszélhetünk.

2013. máj. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!