Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatszerető emberek vagytok?...

Állatszerető emberek vagytok? Akkor miért esztek húst?!

Figyelt kérdés

Az emberek egyes állatokat annyira szeretnek, folyton kényeztetik, vigyáznak, nehogy valami bajuk legyen, nehogy FÁJDALMUK legyen, szaladnak velük hamar az orvoshoz. Ugyanakkor másikokat megesznek, tudják, hogy azért ölték meg őket, hogy ők telezabálják magukat a húsukkal! Azoknak is fájt, ők is FÉLTEK!

Miért van ez a KETTŐS MÉRCE?



2013. máj. 15. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
84%

Mert a mai ember ehhez már hozzászokott. De régen, mielőtt feltalálták volna pl a dárdát, szerinted hogy vadásztak az előemberek? Puszta kézzel ejtették el, amit tudtak, és nyersen lakmároztak belőle.

A fűszerezés meg többnyire az ízesítés miatt van, nem azért, mert amúgy büdös lenne a hús, de ne zavarjon ;) Ami már megbüdösödött, azt nem esszük meg, de gyümölcsből sem. vagy te igen?


De én ezt a meddő vitát részemről itt most lezárom. Felőlem azt csinálsz, amit akarsz, azt eszel, amit akarsz (annyival is több hús jut nekünk), de ne erőlködj, hogy a tudományban, a történelemben vagy a törzsfejlődésben találj önigazolást, mert ezek egyike sem támaszt alá egy olyan elméletet, ahol az ember nem eszik húst. (Ha esetleg szeretnéd, cikkeket, tanulmányokat még linkelhetek neked az ember húsevő mivoltáról, ha nem zavar, hogy angolok.)

Te így szereted, de ettől még ne akard másoknak bemagyarázni, hogy így a normális vagy a természetes, mert egyáltalán nem az.

Na szia!

2013. máj. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
83%

Engem egy cseppet sem zavar, hogy vegetarianus vagy. Szived joga eldonteni, hogy mit eszel.

Viszont hatalmasat tevedsz, az ember igenis husevo. Mivel magyarazod a GUMOS ragofogakat es a hegyes szemfogakat?

Mellesleg szeretem a hust nyersen is enni (kisebb mennyisegben) kedvencem a nyers szurkemarha-kocka.

Ha egy lakatlan szigeten lennek, ahol nem lenne eheto noveny, szerintem le tudnek teriteni egy ozet vagy egy nyulat, szerszam nelkul is (fiatal, beteg, serult, sarokba szoritott vagy az odujaban tartozkodo allatot konnyu)

Szeretem az allatokat, de a fent leirt szigeten (ne koss bele a novenyekbe, ez egy kepzeletbeli sziget, nincs ember szamara fogyaszthato noveny) lelkiismeret-furdalas nelkul megolnek egy allatot. A vadon torvenye: vagy te eszel, vagy teged esznek. Csak az erosek maradhatnak eletben.


Te mit tennel a fent leirt szigeten? Ne felejtsd: nincs szamodra eheto noveny, viszont van rengeteg allat, (koztuk kolyok, serult, oreg) es nem tudsz elmenekulni a szigetrol, nem jon erted senki.

2013. máj. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 A kérdező kommentje:

Az ember mindig növényevő volt, húst csak kényszerűségből evett, amikor tényleg nem volt semmi más. Szóval én is azt tenném. De azon a szigeten, csak nyers húson élve az ember hamar megbetegedne, és meghalna!

Egyébként az ember számára sok-sok növény ehető, akár a falevelek is, ha kénytelen. Bogyók, gyökerek, füvek stb....

2013. jún. 2. 07:41
 54/67 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek gumós zápfogai vannak, és nem redősek. Ha redős lenne, akkor lenne csak kizárólag növényevő.
2013. jún. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:

"Az ember mindig növényevő volt, húst csak kényszerűségből evett"

Ezt tulajdonképpen mire alapozod? nekem van egy érvem a húsevés mellett:


[link]


[link]


[link]


amúgy az a sziget képzeletbeli, megmondta a válaszoló legalább 20x. Nincs ehető növény.

2013. jún. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 anonim ***** válasza:
83%

"Az ember mindig növényevő volt, húst csak kényszerűségből evett, amikor tényleg nem volt semmi más"


ember, ősemberként egy kib.......tt erdőben laktunk, hogy nem lett volna semmi növény körülöttünk? Az állatok elvonulnak olyan helyre, ahol találnak növényt maguknak. Ergo a te nézőpontod szerint nem is vadásztunk soha a büdös életben állatra.

Megjegyzem, hús fogyasztása nélkül is megbetegszel és meghalsz. Próbálj egy másik szigeten (ahol nincs állat csak növény) életben maradni. Répákkal hány napig húzod ki? A hús SZÜKSÉGES az emberi szervezetnek, bár bevallom, nem egészséges MINDIG azt enni. De kell.


Amúgy a ragadozó életmód "jót tesz" a természetnek is, hiszen megakadályozza a túlszaporodást. Ha túl sok a növényevő, jelentősen fogynak a növények, amitől kipusztulnak a növényevők, ennek hiányában a húsevők is.

A sertéstelepeken pedig pont "túlszaporodás" van, csak mesterségesen előidézve

2013. jún. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:
A szigetes vagyok. Azert ismerd be, egy ido utan kenytelen lennel raszokni a husra
2013. jún. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
50%

Látom, a vita kezd elfajulni, de én is visszalépek néhány gondolat erejéig a szorítóba.

Az valóban igaz, hogy az ember alapjában növényevő, mint pl a csimpánzok is, akik azért hébe-hóba elkapnak egy-egy madarat, vagy kisebb emlőst is. A nagyobb állatokra feltehetően akkor kezdtünk el vadászni, amikor az erdőt elhagyva és vándorolva, klímaváltozást túlélve, télidőre nem tudtunk elegendő eltartható élelmiszert gyűjtögetni. Az valóban igaz, hogy a ragadozók kordában tartják a növényevők létszámát, de nem ez a legfőbb jó, amit tesznek, hanem az, hogy megtartják a növényevők egészségét is, mert a betegek,a gyengék az elsők, amik áldozatul esnek. Azt a lakatlan szigetet olvasva óhatatlanul is felmerült bennem a kérdés(off), hogy mi a ménküt innának ott az állatok? Mert csak a filmekben szokott vízesés lenni még az egyébként zsebkendőnyi felületű sziget közepén is.

2013. jún. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim válasza:
85%

Tényleg el lehet vegetálni növényi táplálékból is. De az is igaz, hogy ahogy az ember rákényszerült a húsevésre, megokosodott. Viszont szerintem nem a húsevés ténye miatt, hanem mert terveznie kellett a sikeres vadászat érdekében. A mai húsevők viszont már nem vadásznak, hanem legelészik a fagyasztott panírozott csirkemellet az áruházak hűtőiből.


A kérdés azonban nem is ezt boncolgatta, hanem a "kettős mércét", hogy a macskaszerető nagyi miért vágja le könyörtelenül a kakast. Erre saját maga válaszolt is: a józan ész/logika viszi rá, ahogy a gyom kiválogatására is. :D


Ez nem kettős mérce... Egyes állatokat így szeretünk, másokat meg úgy. Szép is lenne, ha esti tvzés közben simogatnám az ölemben a tehénkét!

Ahogy az összes újságot sem olvasom el a postaládából, csak amelyik alkalmas erre. A többit meg eltüzelem gyújtósként. Néhány könyvet elolvasok akár többször is, de van pár, amivel max az asztal lábát támasztom ki, hogy ne billegjen... Szóval nincs itt semmilyen kettős mérce, csak egyszerű besorolás. Ésszerűség és logika.:D

2013. jún. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 anonim ***** válasza:
2013. jún. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!