Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatszerető emberek vagytok?...

Állatszerető emberek vagytok? Akkor miért esztek húst?!

Figyelt kérdés

Az emberek egyes állatokat annyira szeretnek, folyton kényeztetik, vigyáznak, nehogy valami bajuk legyen, nehogy FÁJDALMUK legyen, szaladnak velük hamar az orvoshoz. Ugyanakkor másikokat megesznek, tudják, hogy azért ölték meg őket, hogy ők telezabálják magukat a húsukkal! Azoknak is fájt, ők is FÉLTEK!

Miért van ez a KETTŐS MÉRCE?



2013. máj. 15. 20:03
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 A kérdező kommentje:

"az emberek nem tartanak kiskedvencként kacsát meg csirkét."

Húsvétkor pár napig igen! Ráadásul nyuszit is, közben lehet, hogy ebédre is az van!


Ha feltételezzük azt az extrém helyzetet, hogy be vagyok zárva egy csirkével, akkor sem eszem meg. Egyrészt a csirke előbb meg is halna, mert víz és étel nélkül nem bírná sokáig. Én pedig mivel nekem sincs vizem, és ha megenném a csirkét akkor csak a saját szenvedésemet hosszabbítanám, hiszen utánna sem találnék semmit, illetve akik oda bezártak biztos nem adnának semmit, így csak szépen ülnék, és várnám mi lesz. Az éhhalál nem olyan heves, inkább szépen eltompul az illető, és "elalszik".

A többinek, amiről írtál nem ártana kicsit utánna olvasnod a neten!

2013. máj. 19. 06:35
 32/67 anonim ***** válasza:
83%

[link]

Tessék, olvasgass. Az australopithecus (az ember egy olyan őse, ami még messze áll az első ősemberektől) is evett húst, amellett, hogy sok mást is, de a Homo ősembercsalád tagjai már főleg húson éltek. (Egyébként ha hozzá tudfnak jutni, a mai főemlősök is nagyon szívesen esznek húst) Ha gondolod linkelhetek angol forrást is, ott bővebben is ki van fejtve. Mindenesetre szerintem neked kéne kicsit olvasgatnod, mielőtt alaptalan kijelentéseket teszel.

Ha esetleg a paleolit táplálkozás vezetett félre, akkor ki kell ábrándítsalak, annak nem sok tudományos alapja van.

Plusz nem ártana a zöldségeknek sem utánanézned, a burgonya, paprika, paradicsom, tökfélék, kukorica, zöldbab, meg még egy pár mind Amerikából jöttek, az 1500-as években.

2013. máj. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
88%
2013. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:

Édes istenem, de egy ostoba liba vagy!


De mint már írtam: mi nem kérjük, hogy egyél húst, de te is hagyd békén a többieket, akik viszont igen!

2013. máj. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 A kérdező kommentje:

Utolsó, úgy látom a húsevés elvette a maradék inteligenciádat is! Nem tudod,hogy itt ezen a közösségi oldalon illik alapvetően udvariasan, és tisztelettel szólni a másikhoz, még akkor is, ha nem értünk vele egyet.

Csak csapd be magad, hogy szereted az állatokat, hogy vigyázol rájuk, miközben jóllaksz velük. Felőlem azt eszel, amit akarsz, én csak rávilágítottam a feloldhatatlan ellentétre!

2013. máj. 27. 20:31
 36/67 anonim ***** válasza:

Látom, kedves kérdező, még mindig nem értetted meg, hogy ilyen ellentét legfeljebb a te fejedben létezik. Ugyanis te nemes egyszerűséggel általánosítasz, a saját önigazolásod végett beskatulyázod az összes élőlényt alig néhány olyan csoportba, ami alátámasztani látszik az elméletedet.

De ez nem így működik. Az, hogy egy élőlény állat, csak és kizárólag annyit jelent, hogy se nem növény, se nem gomba, se nem baktérium. Ennyi, ezen belül olyan változatosságban fordulnak elő a különféle állatfajok, hogy a legkevésbé sem lehet egy kalap alá venni őket. Minden állat különböző, és minden haszonállat is másféle hasznot jelent az ember számára.

Nincs itt semmiféle ellentét, csakis az, amit te önmagadnak belemagyarázol. Ezt viszont legyél szíves tartsd meg magadnak, mert az emberek nagy része egyáltalán nem így gondolkodik, másrészről mi sem próbálunk meggyőzni, milyen természetellenes a kizárólag növényi eredetű táplálkozás, úgyhogy egyél te is húst!


A másik, én pl tanyán nőttem fel, még most is ott élek, és világéletemben egy sereg állat vett körül. Etettem, itattam, gondoztam, szerettem őket, foglalkoztam velük, mellettük voltam, ha betegek voltak, vagy bármi bajuk volt. Jó életük volt/van nálunk, attól függetlenül, hogy néhányukat a húsáért tartjuk.

Ha meg azt mondod nekem, hogy a több éves törődés semmit nem jelent, csak az számít, hogy amikor már kezd megöregedni, akkor levágjuk, és ez alapján én már egy gonosz állatkínzó vagyok, vagy épp nem lehetek állatbarát, arra már nem lehet mást mondani, mint hogy nem vagy normális!

Egyébként biológusnak tanulok, amire többek között a természet- és állatszeretetem ösztönzött.

2013. máj. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 A kérdező kommentje:
A szüleidet is szereted, de ha kezdenek megöregedni, akkor őket is levágod majd, jó életük volt felkiálltással?!
2013. máj. 28. 06:22
 38/67 anonim ***** válasza:
89%

Miért, te ugyanazért tartod a szüleidet, mint mondjuk egy pulykát? Nem világosan leírtam az előző hozzászólásomban, hogy csak mert állat, nem lehet őket egy kalap alá venni?

Figyelj már oda arra, amit olvasol!

2013. máj. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 anonim ***** válasza:
91%
drága kérdezőnk eléggé csőlátású, és csak azért rakta ki a kérdést, hogy vitatkozhasson
2013. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 anonim ***** válasza:
Kérdeztem én egyszer már tőled finomabban is, semmit nem reagáltál rá. Erre legalább igen, bár még mindig nem válaszoltál!
2013. máj. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!