Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti macska vagy kutya pártiak...

Ti macska vagy kutya pártiak vagytok?

Figyelt kérdés
melyik állatott kedvelitek jobban, és miért ?
2013. júl. 31. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindkettőt egyformán szeretem, de inkább kutyapárti vagyok.Mivel van egy bizonyos egészségügyi problémám, aminek a gyógyítására sok testmozgás kell.A mostani hiperaktív kutyámmal ez megoldódott :D.Macskával kicsit nehéz lenne hozd vissza a labdát játszani, vagy futkározni :D
2013. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Macska! Mert a kutyákban csalódtam.
2013. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%
Kutyás vagyok. A ragaszkodása, szeretete miatt. Volt macskám is, nem is egy. Ők mentek mindig a saját fejük után, lenézőek voltak. Nem hiába mondják: kutyának gazdája, macskának szolgája van.
2013. júl. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok dönteni,mind a kettőt egyformán kedvelem!A macskám is mindig eljön velünk sétálni,úgyhogy nem tudom!
2013. júl. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Macska, kiskoromtól volt macskám, később több is, nem tudom megmondani, hogy miért, egyszerűen imádom őket.

Talán azért, mert olyan szabadlelkűek, függetlenek, de ha kedvük van akkor odabújnak és dorombolnak, mint én. :-DD

2013. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mindkettő :) van cicánk is , kutyánk is, így kerek a világ :)
2013. júl. 31. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hú, remélem nem alakul ki kutyás-macskás háború a kérdésed alatt. :)


Esetemben a válasz a macska.

Okok:


- Míg a kutyák is aranyosak, jó fejek, okosak, borzalmasan szeretetreméltóak tudnak lenni (kutyája válogatja), a macskákban mindezen túl valami "varázst" is felfedezni vélek, ez most hülyén hangzik, nem tudom jobban megfogalmazni.


- Sokkal szebbnek látom őket általában véve. Míg a legtöbb sima házimacska vagy fajtamacska, pár kivételtől eltekintve az én szememben gyönyörű, kutyák közül csak a farkasokra jobban hasonlító fajtákat látom igazán megkapóan szépnek (na meg a farkasokat! de itt nem ők a kérdés. :D).


- Valahogy elegánsabb, diszkrétebb, halkabb (általában véve!) állat, öntisztuló, jobb illatú.


- Kövezzetek meg, de engem borzalmasan idegesít a kutyaugatás. A macskanyervákolást sokkal jobban tolerálom. (Tudom, leszoktatható az ugatásról, de felteszem nem olyan egyszerű, pláne olyannak akit irritál).


- Kiskoromban rémisztett, kergetett már meg kóbor kutya, egy másik (nem kóbor) meg is kapott (kisgyerekként elég ijesztő emlékként maradt meg), nyilván én se tudtam még hogy kell viselkedni velük, ezért, de macskákhoz nem fűződik negatív élményem.


- Praktikus okok: Bár egyik sincs, ha lenne, mindenképp a macskát választanám (szeretnék is), mert sokkal jobban passzol az életmódomhoz, és sokkal jobban ki tudnám elégíteni egy macska igényeit, míg egy kutya boldogságáért többet kéne szenvednem. Nem vagyok sportolós, kirándulós, gyakran kimászkálós, aktív életvitelű típus, inkább otthonülős, nyugis fajta, a napi 3-4 séta hóban-fagyban-esőben-kánikulában és a kutyával rohangászás, a trükktanítás, a koránt sem egyszerű nevelgetés (ha olyan könnyű lenne, nem lenne ennyi kutyaviselkedési probléma akár ezen az oldalon, nem lenne szükség kutyaiskolára, Cesar Milanre), hogy folyton tudatosítsam, hogy "én vagyok az alfa" engem túlságosan lefárasztana. Nyilván vannak könnyebben kezelhető kutyafajták, meg lustábbak, kisebb mozgásigényűek is, de ezek meg rendszerint nem tartoznak az általam szépnek látott csoportba. :)


Mielőtt megköveznétek: a kutyákat is hajlamos vagyok imádni, ha jó fej az a kutya, és egy állat szenvedését és kínzását se tolerálom el a legkisebb mértékben sem, de kutyust nem tartanék (egyebek közt mert nem lennék optimális gazdi, nem lenne valami jó a kutyának sem).

2013. júl. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Cica, egyszerűen imádom a természetüket. Intelligensek,ügyesek,aranyosak, életre valóak,makacsok,igazi egyéniségek. :)

Am a kutyákat is nagyon szeretem.

2013. júl. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kutya, mert ők a legcsodálatosabban alkalmazkodott állati lények az ember körül, akik igazán beilleszkednek a falkába, barátok és családtagok. A macska ugye nem falkaállat. De macs is van. :) Egyébként meg azért kutya, mert a szívem hozzájuk húz. :)
2013. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
értem :)nekem amúgy a kutyák már leírtak miatt és mert egy olyan élőlény amelyik a életét oda adná/adja a gazdájáért. de a macskákat is szeretem
2013. júl. 31. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!