Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatorvos szeretnék lenni....

Állatorvos szeretnék lenni. Nagyon nehéz? Vannak itt állatorvosok?

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata? Hány év az egyetem? Nagyon nehéz? Meg lehet csinálni úgy,hogy közben dolgozok részmunkaidőben?Jöhet mindenféle tanács és tapasztalat.Mindenre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban.

2013. aug. 9. 14:03
 1/7 A kérdező kommentje:
Az állatorvosi asszisztens is érdekelne.
2013. aug. 9. 14:07
 2/7 anonim válasza:
Én is állatorvos szeretnék lenni. Nem túl nehéz, csak rá kell feküdni a bioszra, egyetem szerintem 3-4, talán 5 év lehet. Egy a lényeg, ha nem irtózol a vértől, tehát nem irtózol attól, hogy felnyitnak valamit az állatban, és ki kell belőle szedned valamit, nem félsz beadni egy oltást, vagy vért venni, akkor minden oké, akkor már csak tanulni kell. De ne feledd, nem csak kutyákat, meg macskákat hoznak az emberek, hanem a legkisebb egértől, a nyulakon át a lovakig bármit meg kell tudni gyógyítani.
2013. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Tudom.Egyedül pókot és kígyót nem vállalok. :D

A biosszal minden oké,de a kémia nem igazán megyeget. :/ Nem szeretem,nem is értem. :/

2013. aug. 9. 14:59
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem 5,5 éves. Az egyik legnehezebb. Gyakorlatilag reggeltől estig vannak órák és gyakorlatok, főleg az első két évben (volt, amikor még este 9 kor is bent ültünk) úgyhogy leginkább hétvégén tudnál dolgozgatni, vagy ha éppen hamarabb végzel egy adott napon, tehát nem megoldhatatlan a dolog, de megterhelő lesz, mert közben készülnöd kell a gyakorlatokra (egyes tárgyakból minden héten) és a ZH-kra is, amiből van elég sok, tehát sok szabadidőd nem lesz. Bár az így sem, úgy sem lesz. Aztán később jönnek a nappali és éjjeli ügyeletek is (az egyetemi klinikán,és az üllői nagyállat klinikán is), és a nyári gyakorlatokról sem kell megfeledkezni, amiből beszámolót is kell írni. Úgyhogy ha komolyan veszed, akkor keményen végig kell tanulni (sokszor szenvedni) az 5,5 évet. A vizsgák kemények (persze nem minden tárgyból, de vannak elég szivatósak), és főleg az első két évben nagy a szórás, ami egyébként nem baj szerintem.

Bejutni sem könnyű, általában az orvosi egyetemmel vetekedő pontszámokkal kell számolni, de bentmaradni még nehezebb. (Gyúrni kell a 90%-os emelt kémia, és biológia érettségire, és a többi tantárgyból, amelyek számítódnak pontszámilag, sem ártanak a jó eredémnyek.) És azután, ha elvégezted az egyetemet, munkát találni sem lesz olyan egyszerű. Volt olyan évfolyamtársam, aki 1,5-2 év alatt sem tudott elhelyezkedni, pedig kiváló tanulmányi eredményei voltak, de persze volt ennek az ellenkezője is, rettenetes eredményekkel simán el tudott 1-2ember helyezkedni (persze ilyen esetben nem árt, ha vannak az embernek magasabb szintű kapcsolatai...)

Nem árt, ha egyetem alatt bejársz egy kisállatklinikára, mert hát...sokszor nem tanulod meg azokat a dolgokat, amikre szükséged lesz a praktizálás során.

Viszont vannak opciók, hogy könnyebben találhass munkát: a hatósági állatorvosi körökben, vagy gyógyszercégeknél, illetve nagyállatos-vegyes praxisban könnyebb elhelyezkedni. A kisállatos rész elég telített sajnos, főleg Budapesten, de szerintem vidéken sem sokkal jobb a helyzet. Persze ott vannak még a falvak, ott könnyebb lehet.

Az állatorvosi asszisztensi pályával kapcsolatban nem tudok olyan sok dolgot mondani, de egy jó asszisztensre mindig szükség van. Viszont nem minden állatorvos tart asszisztenst sem. Nem tudom, mennyivel könnyebb a helyzetük, nem ismerem a képzést, de gondolom sokkal könnyebb, mint az állatorvosi.

Én azt javaslom, hogy alaposan gondold át, és csak akkor vágj bele az állatorvosiba, ha van elég lelki erőd, akaratod az elvégzéséhez.

Mindenesetre sok sikert kívánok Neked, és ha lenne még valamivel kapcsolatban kérdésed, akkor szívesen válaszolok.

2013. aug. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha lesz kérdésem,majd írok,de egyenlőre minden kérdésemre választ adtál.Komolyan gondolom a dolgot,már kicsi koromban is állatorvos akartam lenni.

A kémiára megpróbálok rágyúrni,még van 1 évem a gimiből,csak attól félek,hogy nem fog menni a kémia. :/

Na de megpróbálok minden tőlem telhetőt,és reménykedem,hogy felvesznek. :)

2013. aug. 9. 17:06
 6/7 anonim válasza:
Szia! Felvettek?? Én is állatorvos szeretnék lenni! Nagyon nehéz??
2017. nov. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne..
2018. febr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!