Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha az állatorvosok képzettebbe...

Ha az állatorvosok képzettebbek lennének az állatok táplálásával kapcsolatosan, akkor hallgatnátok a véleményükre?

Figyelt kérdés
Pl Amerikában szakképzett dietetikus állatorvosok dolgoznak, akik a kutyákat macskákat alaposan megvizsgálva egyedre szabott diétákat állítanak össze (speciális számítógépes programokkal, az igényeiknek megfelelően), és utána ellenőrzik is a későbbiekben, hogy egészségileg hogyan hat rájuk az étrend. Egy ilyen állatorvos receptjeit követnétek? Azért vagyok kíváncsi, mert nagyon sokan BARF/PREY szerint, vagy házi koszttal etetnek itt, és nem pl a kereskedelemben kapható tápokkal, de egy otthon előállított étrend meg nem minden esetben biztos, hogy minden tápanyagot tartalmaz, mert soha senki sem vizsgálta.

2013. aug. 24. 22:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Ha egy tápot ajánl megvásárlásra, az nem egy recept.

Receptet úgy értettem, ahogy ez külföldön már működik,hogy alaposan kivizsgálják az állatot, egészséges, vagy van-e valami baja, netán kövér stb, és annak megfelelően összeállítják neki az étrendjét (számítógépes programmal kombinálva a standard szerint), összetevők szerint pl ennek a kutyának erre a testsúlyra kell x g csirke, x g rizs x g répa stb. És utána mondjuk egy hónap múlva visszamennek a kutyával, megnézni, pl fogyott-e a kövér kutya, megfelelő-e az állapota, jó-e ez a táplálék neki, mit gondol a tulajdonos. Így értettem a receptet.

2013. szept. 3. 19:30
 12/12 A kérdező kommentje:
Na igen, azért ezek a netes receptek sokszor hagynak kívánni valót maguk után, és többségükből hiányoznak vitaminok, ásványi anyagok.
2013. szept. 3. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!