Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért pont eső után jönnek...

Nicola73 kérdése:

Miért pont eső után jönnek elő a csigák?

Figyelt kérdés
Ma a lépcsőmön egy egész csiga családot találtam. Papa, mama és gyerek három méretben. Csak azt nem értem mi az összefüggés az eső és a csiga között :-(

2013. aug. 29. 22:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Könnyebben közlekedik a vizes talajon és nem szárad ki. A csigák nagyon könnyen kiszáradnak, ezért kánikulában nem szoktak mászkálni, legfeljebb hajnalban, amikor leszáll a harmat.
2013. aug. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A csigák szeretik a nedves helyeket, száraz időben is azt keresik, ezért nem látod őket. Esőben, nyugodtan előjöhetnek, hiszen minden nedves, nem kell keresgélni. Remélem érthető :)
2013. aug. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Papa, mama és gyerek? A csigák hímnősek, nem??:-)))


Egyébként nálunk néha olyan sűrűségben jönnek elő ilyenkor, hogy akaratlanul is rájuk lépek, mert egész egyszerűen sűrűbben borítják a földet, mint ahogy a talpam elférne rajta.

2013. aug. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A papamamagyereket a méretre értettem nem emelgettem fel egyenként őket nézi hogy melyiknek mi van a lába között :XD
2013. aug. 30. 00:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a csiga mindenkinek olyan természetes, hogy csak úgy elsiklanak felettünk. Szerintem nagyon aranyos állatkák még ha nyáladzanak és csúnyácskák kicsit. Nekem a csápjuk tetszik ahogy ki-be jár amikor megijednek :)
2013. aug. 30. 00:10
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja még valami. Egy saját csigaportrém itt :

[link]

2013. aug. 30. 00:12
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csigát az úton vándor sátorával

Láttál-e mászni, s durva láb alatt

Szétmorzsolódni mindenestül?"

/Sík Sándor/


Amúgy nagyon helyes a kép! Szerintem is aranyosak. Egyik kedvenc kisfilmem volt néhány évvel ezelőtt az Animal Planeten a pingpongozó csiga.:-))

2013. aug. 30. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!