Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnevelni a...

Hogyan tudnám megnevelni a kutyámat? Kikészülök már tőle!

Figyelt kérdés

Nem azt akarom, hogy folyton csak a helyén üljön, és ne csináljon semmit, de már nagyon idegesít, hogy mintha szándékosan az ellenkezőjét csinálná annak, amit szeretnék. Vezényszavak közül csak az "Ül!"-t érti, de azt is csak sokadszori ismétlésre hajlandó megcsinálni, pedig érti, mit kérek, de direkt ellenszegül. Amikor hazajövök, akkor is ezerrel megugat, és ha valami nem tetszik neki, akkor is ugat. Már teljesen kontrolálhatatlanná vált, ma szándékosan felborította a táppal teli tálját, máskor a vizestálját borítja ki.

Elegem van, tudom, hogy mindent elrontottam, és a kutyám a falkavezér szerepét kapta, hogyan tudnék változtatni.

Egy 4 éves, nagyon eleven németjuhász gazdája


2013. ápr. 5. 17:49
 1/3 sippara ***** válasza:
Mennyit sétáltok, mennyit találkozik más kutyákkal, mennyit futkározhat szabadon?
2013. ápr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sok sok mozgás és sok sok szellemi lefárasztás!!

Olvass utána a falkavezérségnek és tartsd be a szabályokat!

ha a falkavezérségi dolgokat be tartod és nem látsz javulást mondjuk egy 3-4 hét múlva sem,akkor inkább kutyasuli mert ezt egyedül nem tudod helyre tenni!

A német juhászok eléggé munka mániások szóval fizikai és szellemi lefárasztás kell nekik erősen!

2013. ápr. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt olvass utána a falkavezérségnek!

*Ha kiborítja a tálját akkor ne egyen többet. Küld el onnan és szedd összes kaját. Majd következő etetésnél megkaphatja. Sose legyen előtte kaja csak kaja időben. Te szabd meg mikor ehet.

*Amikor ugat ne foglalkozz vele mikor hazaérsz, ha lenyugszik akkor üdvözölheted. Ha valami mást ugat érdemes neki megtanítani a Csit! parancsot.

A vezényszavakat csak akkor tudod neki megtanítania mikor már teljesen tisztel. Amit a falkavezérségről olvasol mindent úgy tarts be!

Ha már tisztel akkor elkezdhetsz neki trükköket tanítani, ezzel is le tudod fárasztani szellemileg. Ajánlom majd a 101 kutyatrükk című könyvet. Én nagyon szeretem minden trükk képekkel illusztrált.

2013. ápr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!