Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan bízhatna bennem az a ló?

Hogyan bízhatna bennem az a ló?

Figyelt kérdés
Pár hónapja átmentem egy másik lovardába és új lóra ültem.Azután ugyanazon a helyen kaptam egy másik lovat, mert egy lány rajta szeretett volna lovagolni és én inkább átültem egy másikra hogy ne legyen veszekedés.De a mostani ló akin lovagolok már ha jól emlékszem 3 és fél hónapja nem bízik meg bennem.Ha odamegyek hozzá elkezd berzenkedni és nem figyel rám.De ha a régi lovamhoz megyek akkor meg egyfolytában figyel és ha jól gondolom akkor féltékeny hogy másik lóval foglalkozok és nem vele.De most tanítgatom arra hogy ha almát szeretne akkor előbb rakja fel a fejét a vállamra és ezt megtanulta 3 nap alatt.A kérdésem annyi lenne hogy miért viselkedik velem ilyen elutasítóan?Hogyan erősíthetném a kapcsolatunk?
2009. nov. 26. 17:30
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocsánat hogy ilyen hosszóra sikeredett
2009. nov. 26. 17:31
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Azt, hogy mit csinálj nem tudom, de azt igen, hogy mit ne! Kockacukort ne adj neki, mert később megharapja a kezedet (már ha igazak a szóbeszédek).
2009. nov. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
Adj neki egy puszit! :D
2009. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Almával aligha veszed meg a bizalmát, ugyanolyan feladatnak - jutalonak veszi, mint amúgy a többit. Ezért "féltékeny" a másik lóra is, azt hiszi, hogy ingyenkaja van, és ő nem kap.

Meg szerintem te kevered a bizalmat mással. Az, hogy a ló bízik benned, nem azt jelenti, hogy majd bújik hozzád. pl: te biztos bízol abban, hogy a szomszéd néni nem támad rád baltával, de ettől még nem dörgölőzöl hozzá mindíg, ha meglátod.

A bizalom igazán olyankor látszik meg, ha számára veszélyes, félelmetes dolgot kérsz tőle, és ő legalább megpróbálja megcsinálni a kedvedért (nameg mert különben megbüntetik).

Vannak olyan lovak, akik személyiségük folytán nem túl emberkedvelőek, ez van.

2009. nov. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogyha nem bízna benned, akkor mikor odamész hozzá, a félelem és streszz jeleit mutatná, és nem kockáztatná meg, hogy nem figyel: számolna egy esetleges támadás lehetőségével.
2009. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
figyeld meg, hogy mással is így viselkedik-e! ha igen, ilyen természete van, ha nem, akkor a lényeg: ne erőltesd pl. a simogatást, csak nagyon lassan közeledjél hozzá, ha látod hogy húzza a fejét azonnal haggyad, de közben beszéljél hozzá szép csendesen, hogy nem bántalak, meg ilyeneket. semmiképpen ne féljél tőle, hiszen te vagy a "főnök", te tudod irányítani, még akkor sem, ha támadni akar, mutasd meg neki, hogy nem félsz tőle, csak "jóban akarsz vele lenni". nálam is volt olyan, hogy idegen ló érkezett a lovardába, ahova járok,én is így valahogy nyertem el tőle a bizalmát, pedig félt. és egy nagyon gyakorlott lovast megharapott, én meg megsimogattam. azóta is nagyon szeretem, mindig üdvözöl, a többi lovas meg szinte nem is szereti őt. sok szerencsét!
2009. nov. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!Amúgy csak pár hete ilyen néha még a saját gazdijára se kíváncsi.Nem tudom mi van vele pedig amíg itt volt a csikója addig nagyon kezes volt most meg már feszítőzablával is alig lehet fogni terepen.Amúgy meg nem félek tőle én tisztítom a patáját körmölésnél is én fogom meg.Csak hát olyan 7 hete leestem róla az is terepen volt csak akkor még pálcás zablával lovagoltuk.Lehet hogy ez is közrejátszik egy kicsit.
2009. nov. 26. 19:41
 8/16 anonim ***** válasza:

Ne a zablában keresd a hibát! Én is abban kerestem, feszítővel volt lovagolva a lovam, de egy jó ideje visszatértünk a csikózablára,persze ehhez idő kellett.

Kérdésre válaszolva, szerintem az a ló nem tisztel téged eléggé, inkább csak megtűr. Foglalkozz vele többet földről, nem tudom hallottál-e már a parelli módszerről. Érdemes utánaolvasni, mert sok dologban megváltoztatta a szemléletemet és nekem is segített jó kapcsolatot kiépíteni a lovammal (hasonló problémám volt, mint neked)

2009. nov. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a feszítő zabla tökéletesen ellenkező hatást ér el. A feszítő zabla nagyon puha kezet kíván, ha rosszul használod, még erősebbé teszed a száját és még jobban elveszíted a bizalmát. Azt javaslom, menj át a másik végletbe, használj valami egészen puha csikózablát. Műanyagot, gumit vagy kétszer tört fém csikózablát, lehetőleg minél vastagabbat. Az nem baj, ha pálcás. Ezzel már teszel egy lépést a bizalom visszaszerzése felé, nevezetesen, hogy a kezedben elkezdhet bízni a ló, mert egy puha zablával nem tudsz (akkora) fájdalmat okozni.

A sikerhez vezető út másik kulcspontja az együtt töltött idő. Ne várd, hogy néhány hét alatt bízzon benned, ez több hónapos kemény munka eredménye. Foglalkozz a lóval minél többet, ápolgasd, sétálj vele, legeltesd, lássa, hogy nem csak akkor mész hozzá, mikor dolgoztatni akarod. Ugyanakkor éreztesd vele, hogy Te vagy a főnök, de mindezt ne erőszakkal, hanem azzal, hogy lássa, problémás helyzetekben is bízhat benned. Legyél nagyon türelmes, nyugodt és határozott. Ha valamitől fél, akkor ne erőltesd rá a szituációt, inkább nyugtasd meg. De ne kerüld ki a helyzetet, inkább oldd meg úgy, hogy leszállsz róla és elvezeted a félelmetes dolog mellett. Lássa rajtad, hogy nyugodt vagy és meg tudod oldani a problémákat. Ez több hónapig is tarthat.

Egy szép napon észre fogod venni, hogy a közeledben olyan dolgokat is megtesz, amit egyébként nem tenne. El fog menni a félelmetes tárgy mellett, igaz bámulni fogja, de hagyni fogja, hogy a hátán ülve ellovagolj mellette és nem fogja önállósítani magát. Na az lesz az a nap, amikor tudod, hogy bízik benned. Akkor már nem lesz olyan távolságtartó sem. A ló így fejezi ki a bizalmát, nem "nyalakodással". Legyél türelmes és határozott, de ugyanakkor gyengéd, és nagyon sok időt tölts vele, lehetőleg szinte minden nap és csak úgy is, ne csak akkor, ha rá akarsz ülni. Meg fogja hálálni a törődésedet, légy kitartó.

2009. nov. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen amikor csak tudok kimegyek hozzá és ápolgatom meg ilyesmi.Nagyon szívesen kijárnék minden nap csak a szüleim szemét "szúrja" és hát nem engednek.Szerdán is ki akartam menni és összevesztem velük.Ezért most nem mehetek ki hétközben már többet.Pedig tényleg meg vagyok érte veszve képletesen mondva mert hát legszívesebben vele tölteném az összes időmet.
2009. nov. 27. 15:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!