Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogy magyarázzam el, hogy ezt...

Hogy magyarázzam el, hogy ezt nem fogom kinőni?

Figyelt kérdés

Szeretnék ismét egy (most már komolyabb) állatot tartani, de apám folyton csak azt válaszolja, hogy hagyjam őt nyugodtan élni nem kell újabb állat, illetve a legújabb, hogy csak legyint, mondván ki fogom nőni. Értem én, hogy tinédzsernek logikus ezt válaszolni, de ha 2 éve folyamatosan ezért harcolok, és tudom milyen jó egy állatról gondoskodni. (Volt már kisállatom, Szülők pedig tudják, hogy felelősségteljes vagyok). Pont ezért nekem akármilyenek is lesznek az életkörülményeim, (vagy jelen esetbe akármilyen bulikra fogok járni) meg fogom oldani, hogy legyen melettem egy állat, még akkor is ha ez számomra lemondással jár néhány esetben. Ráadásul sok felnőtt is szeretne állatot, és kezd is tartani, ez miért lenne gyerekes? Vagy ha sok velem egykorú meg tudja oldani, hogy van háziállata én miért ne tudnám ?(ez mondjuk költői kérdés)


Mivel voltak már kisállataim (rágcsálók) nem szeretnék ismét velük próbálkozni, szeretnék "egy szinttel feljebb lépni", és egy olyan kedvencet tartani aki kicsit több szeretet tud adni... Remélem ezt nem értitek félre!

Ilyenkor még föl szokott merülni: nem barátpótlónak szeretnék állatot tartani! A próbálkozás feladása nem opció ;)

16/L


2014. márc. 9. 01:24
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Én ilyen idősen egyszer találtam egy fehér kóbormacskát, hazavittem. Otthon ki akartak dobni vele, kiabáltak, de olyan kicsi volt, még menni alig tudott. Aztán persze hogy ott maradt a macska velem és jó nagy izmos dögöt neveltem belőle. Ha ki akart menni, kiengedtem, lement a pincébe is és amikor éhes volt mindig visszatalált. Verekedős hím macska volt, de jó fej volt :D
2014. márc. 9. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Azért egy pacit fenntartani kicsit többe kerül, mint egy hörcsögöt :)


Ennek ellenére egyetértek: a lovak gyönyörű állatok (nálunk is vannak)és érdemes rájuk időt és pénzt fordítani.


Viszont az is igaz,hogy egy lóval nagyon kell tudni bánni, mert nagyon okos állatok.


kérdező: én egyelőre a kutyát javasolnám,ha több szeretetet adó állatra vágysz, mert a cicák is tüneményesek, de ők pl. sokkal függetlenebbek,mennek, ahová akarnak. Rágcsálóim is voltak, ők sem túl "hűségesek".


De amúgy meg ha az élet Téged fog igazolni (pl. állatorvos leszel), apukád nem fog többet kérdezősködni :)


Nem gyerekes dolog az állattartás, épp ellenkezőleg: ugyanúgy felelősséggel jár, mintha gyermeked lenne.

2014. márc. 9. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Természetesen normális értelemben értettem,hogy a lovak képesek szeretetet adni, nem úgy, mint a kettes válaszoló..khm..
2014. márc. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen macskát nem szeretnék inkább kutya vagy görény. Ló is régi vágyam, de arra nem lenne pénzünk, és még nem lovagolok olyan régóta.

Már most is állatorvosnak készülök, de az hogy igazoljon az élet, nagyon messze van :)

2014. márc. 9. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!