Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A keverék kutyák olcsóbbak?

A keverék kutyák olcsóbbak?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 1. 14:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
jaaa
2014. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ! És a kinézetünkön kívül van más eltérés? Nem értek hozzá nagyon.
2014. ápr. 1. 15:08
 3/16 anonim ***** válasza:

Menhelyekről kutyák ingyen elvihetők, főleg keverékek vannak ott.

A keverék kutya olyan, mint az összes többi, csak sokszor azt sem lehet megmondani, hogy milyen fajta lehetett az apja/anyja.

Mondják páran, hogy kevésbé egészségesek, mint a fajtatiszták, de ez hülyeség szerintem. A fajtatisztáknál meg megy a belterjesség, több genetikai betegség előkerülhet. Én a keverékekre szavazok, bár például a vizslákat és a németjuhászokat imádom.

2014. ápr. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2014. ápr. 1. 15:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Menhelyekről kutyák ingyen elvihetők, főleg keverékek vannak ott. "


Ez nem teljesen igaz...Valamennyit mindenhol kell (pl. Illatos úton 5000Ft) ill. illik fizetni, ami fedezi az oltás költségeit.

2014. ápr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm! És a menhelyi kutyák "betegesebbek"? Mennyivel?
2014. ápr. 1. 15:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Bocsánat, nem tudtam a menhelyet rendesen. Nekünk mindkét kutyánk utcán talált volt. Egyik fajtatiszta, a másik keverék. Egyikkel sem volt soha semmi baj.

Nem betegesebbek, csak azt mondják páran. A másik fele meg azt állítja, hogy a fajtatisztáknál több a betegség a beltenyészet miatt.

Én menhelyi kutyára szavaznék, szép dolog megmemteni egy olyan állatot, aki nem kell másnak.

2014. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Akkor valószínű a miénk is onnan lesz!

2014. ápr. 1. 20:17
 9/16 anonim ***** válasza:
Jó választás!A menhelyi kutyámat 6 hónapos korától 15 évesen bekövetkezett haláláig csak oltáskor látta az orvos.Meg akkor,mikor össze kellett ölteni verekedés után,mert az sajnos nagyon szerette.
2014. ápr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A keverékek általában sokkal életrevalóbbak a fajtatisztáknál, amelyeknek már a kitenyésztés során erős beltenyészettel kellett megküzdeniük. Sok fajtatisztának meg is vannak a jellegzetes betegségei. De egy kutyának nem a beszerzése a legdrágább, hanem a (felelős) tartása.Régen úgy tartották, hogy ha van pénzed lóra, legyen zabra is. Ezt kedved szerint fordítsd le mai fogalmakra.
2014. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!