Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatkereskedésben történt...

Nagyvihar25 kérdése:

Állatkereskedésben történt degu harapás esetén szükséges a veszettség elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
Páromat a minap megharapta egy degu az egyik állatkereskedésben. Nagyon vérzett neki, mély a seb. Tetanuszt kapott. Az állatkereskedésben azt mondták az állatokat állatorvos rendszeresen nézi, erről papírt nem kértünk. Mit gondoltok ez esetben szükséges lenne a veszettség elleni védőoltás?
2014. ápr. 14. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Engem ugyan így, állatkereskedésben egy görény harapott meg. Mivel ő ráfogott a kezemre,én meg rántottam ki, az a mélység,ahol beleharapott,ott végig feltépte. Én dokihoz se mentem vele, pedig utólag, mikor más miatt mentem dokihoz,azt mondta, hogy azt varrni kellett volna...

És élek virulok. Azt a harcos görényt meg megvettem, és míg élt, egy csodálatos kis ölgörényt faragtam belőle :)

2014. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bocsi,javítok,nem a kezemre,hanem a mutató ujjamra. A kezemet nehezen kapta volna be :)
2014. ápr. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Bocs előző válaszoló de mi vagy te,hatósági állatorvos hogy ilyen magabiztossággal nyilatkozol vmirol amirol szemmel láthatóan lövésed sincsen?grat ha gorenyharapad utan nem mentél oltásert sík hülye nyilvánvalóan ezek szerint. Kit érdekel h állatkereskedés te barom. Kérdező javaslom sürgősen keresd fel a Körzetetekert felelős hatósági állatorvost es tole kérdezd ezt meg. Rágcsálókban igen ritka a veszettség,de előfordul. Az allat előélete es a beszerzés forrása ismeretlen. A kisallatkereskedes szakma tele van sumakokkal,a veszettség meg baromira nem vicc. Az első agyhalott válaszolora meg ne hallgass. Aki képes a veszettségrol a cukiallatos sztorijara asszociálni s gorenyharapast semmibe venni nyilvánvalóan nem releváns információforrás.szoval irany az állatorvos,es a háziorvos.ne a gyiken kapott valaszok alapján dönts.
2014. ápr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

3-as... arról vitatkoznék,hogy ki az agyhalott...

Állatkereskedésben szinte a 0-val egyenlő az,hogy veszettséget kapj el... Mivel ezek az állatok fogságban születnek generációk óta, főleg a rágcsálók, amik köztudottan szapora állatok ( ja és, én agyhalott megjegyzem neked,te nagyon okos,hogy a vadászgörény nem rágcsáló,ha már nem tudod...)

És mivel fogságban születnek,az egész életüket egy kis ketrecben töltik, ahol nem találkoznak veszett állattal meglepő módon. (sőt nagyon más állattal se, pláne nem olyannal,ami fertőzött)

Talán, ami veszélyforrást rejthetnek az a férgesség,de más nem. ( A szervezeten is sok múlik,hogy milyen az immunrendszered, mert egy egészséges immunrendszerrel, ha tisztán tartod a sebet az égvilágon semmi baj nem lesz...ha nem tartod tisztán begyulladhat)

Ezeknek az állatoknak nem úgy történik a szaporítása,hogy kimegyek a határba,azt fogok egy degut (pláne úgy,hogy rohadtul Amerikában őshonos)

Úgyhogy 3-as, mielőtt mást próbálsz meg ledegradálni érdemes lenne egy kicsit gondolkodni,ah meg ez nem megy,utána is olvasni a dolgoknak...

ja, és képzeld, ha már így megmondtad, hogy minden bajt ellehet kapni ezektől az állatoktól, az én görényharapásom, ami egy mély seb volt, teljesen szépen begyógyult, nem gyulladt be, nem kaptam el veszettséget, se mást...

Kérdező... ha parázol menj el dokihoz, talán kapsz egy tetanuszt, vagy antibiotikumot a fertőzés elkerülése végett,de ha nem mész el se fogsz meghalni, nem fog elüszkösödni a kezed, nem leszel veszett, és még zombivá se fogsz válni...

Majd írd le,hogy mi volt,addig én röhögök a 3-ason...

2014. ápr. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
Nem a Te edibedi kiskedvencedrol van most szo hanem a ragcsalorol,amirol a kerdezo tett fel kerdest. Ne itt osszad a konnyes nyalas kiskedvences torteneteidet Te kartekony barom. Epidemologiaval es ezen belul zoonozisokkal foglalkoztan éveket,majd pont te fogsz kioktatni. A kisallatot megfigyelés alá kell helyezni,a kisallatkereskedot meg baromira keményen atvilagitani,es felejtsd mar el a gorenyedet kutya sem a sajat nyalgep sztoridra kíváncsi. Es mondom,azelőtt állj le a marhaságok magabiztossággal való terjesztésével mielott vkit kinyirsz a fogyatékos eszosztasoddal.
2014. ápr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

az vicces, mert én is biológia szakon vagyok hallgató.

Csak kettőnk közt az a különbség,hogy én nem hazudok...már a stílusból, illetve a helyesírásból is látszik...

Az,hogy azt állítod,hogy itt meg itt tanulsz,vagy ezzel meg ezzel foglalkoztál ( amiről szerintem azt se tudod,hogy mi fán terem)az nem feltétlen jelenti,hogy tudod is,hogy miről beszélsz...

Az a stílus amiben írsz,szintén nem egy intelligens ember stílusa, mivel egy értelmes ember nem rögtön a másikat kezdi el pocskondiázni,hanem talán értelmesen próbál magyarázni...

Mint írtam,ezeket az agyon szaporított szerencsétlen állatokat generációk óta fogságban tartják, annak az esélye,hogy veszettséggel találkoztak az egyenlő a 0-val...

De, te, Mr. önjelölt okostojás persze ezt biztos,hogy sokkal jobban tudod..

Ja, nem hagy nyugodni a dolog,hogy már másodjára említed,hogy a nyálas sztorim. Kérlek,mesél már el nekem,hogy mi a nyálas a leírt sztorimban?

Az,hogy kb csontig szétharapta az ujjam egy görény,akit ennek fényében kiválasztottam,vagy az,hogy kb 2 hónap alatt megneveltem,és lett egy klassz kis állatom, aki sajnos azóta meghalt?

Nem kéne a fejedben tovább játszani egy történetet, és fejben átírni egy drámai eseménysorozatra, mert ilyen vonalakat még csak fel se lehet a sztorimban fedezni...

vagy az ölgörény szó az,ami nálad kiveri a cukiság indexet? magyarázd el nekem, mert én,egyszerű leendő biológus sajnos nem tudom...(ja,hát nem is tudhatom,hiszen épp ide tévedt véletlenül egy fertőző betegségekkel, meg járványokkal foglalkozó vagyis,csak foglalkozott személy...teljesen véletlenül...hát jajj, mik vannak)


ja,és még pár dologra rákérdeznék,ha már ilyen okos vagy...

"Te kartekony barom"

Ezt a megjegyzésed kíváncsi vagyok,hogy honnan szülted...

szóval,miért vagyok kártékony?


"A kisallatot megfigyelés alá kell helyezni,a kisallatkereskedot meg baromira keményen atvilagitani"

Szerinted most komolyan van olyan hülye,aki egy kisállat harapás miatt felbódítja a fél várost... és szerinted tényleg lenne olyan ember,aki ezzel foglalkozna?

elküldenék a kérdezőt egy orvoshoz,hogy oltassa be magát,azt kész...

És hiába fogod itt elmagyarázni,hogy hát de ez így van, meg stb,stb...meg hogy te ezzel foglalkoztál, kit érdekel... (szerintem senki se kérdezte amúgy,hogy hol dolgoztál)

Nem lesz ebből semmi se...


"es felejtsd mar el a gorenyedet kutya sem a sajat nyalgep sztoridra kíváncsi."


megint a nyálgép sztori...XD azért olvasd már el még egyszer az az egy soros nyálgép "sztorit" kérlek...

Ja,amúgy meg a kutya se kíváncsi...a görénytől több mindent el lehetne kapni, mivel azokat hússal etetik (mert képzeld ragadozók, nem rágcsálók) és ha már itt tartunk, akkor simán ehetett bármilyen fertőzött húst, mert annak nagyobb a valószínűsége, mint annak,hogy egy rágcsáló, amit nem győzök ismételni,fogságban született megfertőzzön valakit. Nem is értem,hogy ebbe miért nem kötsz bele... mi van akkor,ha az a görény,egy veszettséggel fertőzött rágcsálót evett meg? óóó,hogy erre eddig nem gondoltam.


"Es mondom,azelőtt állj le a marhaságok magabiztossággal való terjesztésével mielott vkit kinyirsz a fogyatékos eszosztasoddal."


Ezen nevettem... valakit kinyírok? ha megfertőződött, akkor nem én nyírom ki,hanem a vírus,vagy baktérium,amit a rágcsálótól kapott, ami szintén nem én vagyok...

a kérdező párja kapott tetanuszt. Ha olyan nagy esélye lenne annak, hogy bármit elkapott volna attól az állattól,akkor több, mint valószínű,hogy a doki se csak egy tetanuszt adott volna neki.

Ha meg elfertőződik a seb,akkor visszaslattyog a dokihoz,és kap antibiotikumot.

Nem fog belehalni.

valahogy én még sose hallottam a hírekben olyat,hogy egy degu okozta a nő halálát. vajon miért? talán azért,mert még nem volt?


Teljesen aláírnám azt, hogy lehülyézel,ha mondjuk azt kérdezte volna a kérdező,hogy az utcán sétáltunk,amikor az egyik csatorna nyílásból kiugrott egy patkány,és vádlin harapott. akkor én is azt mondanám,hogy doki,meg veszettség,mert úgy lenne oka. de ne hülyéskedjünk már,hogy egy istenverte degu harapás miatt akarod az egész mindenséget felbolygatni, meg x oltásokra küldeni a kérdező párját,meg bevizsgáltatni egy állatot...ha baj lenne,azt az orvos monda volna.



De,most jöhet a többi magas intelligenciára valló szidásom, meg még írd le vagy 5X, hogy a nyálas sztorim, meg degradálj még kérlek. Ezzel nagyon nem idegesítesz fel,sőt, kifejezetten élvezem,amikor egy bunkó próbál engem észre téríteni

2014. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ha tenyleg biologiat tanulnal nem lenne ennyi idod a gyiken logni es kilometer hosszu hozzaszolasokat gyartani. kamuzol.
2014. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Már ugyan miért ne lenne?

Amúgy nem tanultam, hanem jelenleg is tanulom.

de, nagy átlagban tényleg nincs semmi időm, örülök neki hogy immáron 3. napja az égegyadta világon semmit se kell csinálnom, és itthon lehetek.

Igen, kamu...:) könnyű visszadobni az én szavaimat...

2014. ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nekem a görényes sztori is igen hasznos volt! :) Szeretem az állatokat és történeteket is szívesen veszek róluk. Tetanuszon voltunk. A doki azt mondta, hogy ránk bízza a döntést be adatjuk e a veszettség ellenit, bár szerintük szinte egyenlő a 0-val az esélye, hogy veszett lett volna a degu, hiszen ezek az állatok igen ritkán vannak szabadon, szinte soha. Még visszamegyünk ma vagy holnap az állatkereskedésbe, hogy szeretnénk papírt látni a deguról és ha valóban mutatnak és látjuk, akkor itt le is zárjuk ezt a sztorit. Nekünk igen sok állatunk volt már itthon állatkereskedésből (tengerimalac (úgy kb. 8 db), fehér egerek, hörcsögök) és egyiknek sem volt MÉG semmi baja! :)
2014. ápr. 15. 10:56
 10/12 anonim ***** válasza:

Örülök neki,hogy legalább neked tetszett a nyálas sztorim :)

Amúgy, hidd el, nem is nagyon lesz bajuk az onnan vett állatoknak. Vagy ha lesz is,az emberre nem veszélyes,hanem általában az adott fajt ritkíthatja, bár ez is ritka.


De, amúgy hogy én is vészmadár legyek egy kicsit, arra kevés esélyt látok, hogy valóban állatorvossal megvizsgáltatták az állatokat. Ezt akkor tudom elképzelni,ha valami nagy kereskedésben történt,de a kis magánvállalkozók szinte tuti, hogy erre nem költenek. Szóval ne lepődjetek meg,hogy ha holnap lesz valami kifogás,hogy miért nem tudnak papírokat mutatni,vagy jobb esetben bevallják, hogy nem voltak vizsgálva.

De,ne legyen nekem igazam,bízom benne hogy minden rendeződik.

2014. ápr. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!