Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás után tudsz...

Gyerekvállalás után tudsz elég (minőségi) időt tölteni az állatoddal/állataiddal is?

Figyelt kérdés

Tudtok tényleg minőségi időt tölteni pl. a kutyátokkal, macskátokkal, höritekkel?


Ugyanúgy jártok vele kettesben fejleszteni a gazdis kapcsolatot? Vagy ugyanúgy le tudjátok fárasztani? Van olyan program, amikor a gyerek nincs ott, hanem csak ketten (vagy hárman, gyerek nélkül) vagytok, és mondjuk a kutyával foglalkoztok csak, oktatgatjátok?


Őszintén!:)



2014. júl. 14. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

Sajnos nem, de csak azért, mert egyedül nevelem a lányom.

Így is lent vagyunk napi kb. 2-2,5 órát, mi nem járunk játszóterekre, hanem a napi séta a gyerekkel egyben a kutyasétáltatás is. Ilyenkor a lányom elbogarászik a réten, míg én dobálok labdát, botot a kutyának, vagy más kutyásokkal vagyunk együtt.

Régebben sokat jártunk túrázni az erdőbe, ezek a több 10 km-es túrák hiányoznak, de igyekszem a lehető legjobban lemozgatni a kutyám, mivel nagy energiaigényű.


Az 1. válaszolónak biztos nincs kutyája, azért ír ilyen érzéketlenül.

2014. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Az első egy troll, sok a tini itt, mióta nyári szünet van:D


Nem, nincs gyerekem, csak állatom van, és elgondolkodtam, hogy mivel az állat nevelését vállaltam előbb, vajon milyen sors vár rá, ha majd gyerekem lesz...

2014. júl. 14. 23:13
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
2 macskám van, 3 gyerekem. A legelső "gyerek" az egyik cica volt. Neki voltak féltékenységi jelenetei, de túl vagyunk rajta. Annyira nem bújkálunk össze, mint előtte, mert a baba szájából nem hiányzik a szőr, de egyébként jól megvannak. A kutya más. Én azt làtom, hogy aki komolyan kutyázik annak legtöbbször gyerek helyett van kutya vagy a gyerek is ebbe csöppen, hogy kutyát futtatunk, nem játszóterezünk.
2014. júl. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Julie S válasza:

Hat a macskank sosem igenyelte igazan a kozosen toltott idot. Pontosabban azt mindig is szerette, ha ott lofralhatott korulottunk a kertben, ha kint voltunk. Vagy, ha elkiserhetett egy darabon, amikor setalni mentunk. Ezen kivul jobban szerette, ha beken hagyjuk. Ha epp olyanja volt, akkor jott mellenk aludni az agyba.

Ezt a torodest most is megkapja, es tokeletesen elegedett vele. Sok nem valtozott a mindennapjaiban, kiveve, hogy neha megkergeti a lanyunk. Sosem szerette a gyerekeket, de ahhoz kepest egesz jol viseli.

2014. júl. 15. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudok a mopszommal annyi időt tölteni, mint a gyerek előtt sajnos, de igyekszem azért az igényeit kielégíteni (nem evésre gondolok, az alap). Nem tűnik lelki sérültnek a kutya.
2014. júl. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Én azt làtom, hogy aki komolyan kutyázik annak legtöbbször gyerek helyett van kutya vagy a gyerek is ebbe csöppen, hogy kutyát futtatunk, nem játszóterezünk."


Ez de cuki, aranyos, hogy ezt írod:) Igen, vannak felelős állattartók:)

2014. júl. 15. 08:21
 7/9 anonim ***** válasza:
5%
5. vagyok. Szerintem meg lehet azért találni a középutat. El lehet menni kutyát futtatni és játszóterezni is, mert az egyik nem váltja ki a másikat. Felelős állattartás azért nem azt jelenti, hogy a kutyát egy percre nem hagyjuk egyedül, amíg mondjuk a kicsivel elmegyünk a játszótérre. Valamint az nagyon fontos, hogy legyünk vele tisztában, hogy a kutya nem a gyerekünk. Meg kell lennie a családon belül a sorrendnek, mert ha a kutya nem tudja a helyét, annak nagyon csúnya vége lesz. Tudom, sajnos a családban van ilyen kutya és meg is harapta a fiamat féltékenységből.
2014. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Julie S válasza:
Mondjuk egy dolgot ne felejtsunk el: altalaban felnott allatokkal osztjuk meg az otthonunkat (mert ok hamar felnonek), viszont a gyerekeink meg messze vannak a felnott kortol. Igy egyertelmu, hogy a gyerekeknek jar a tobb figyelem. Egy normalis kutya, macska pl latja is a kulonbseget felnott es gyerek kozott es maskepp is viselkednek veluk. Szoval nagyon nem egy kategoria a hazi/tarsallat meg a gyerek, tulajdonkepp osszehasonlithatatlanok.
2014. júl. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%
7. vagyok. Most azért lettem lepontozva, mert azt mondtam, hogy kezeljük helyén a kutyát és ne helyezzük a gyerek elé? Imádom a mopszomat, de a kutya tudja, hogy a gyerek előtte áll a rangsorban és így is viselkedik vele. Ha ez valakinek fáj, hát gratulálok. Akkor kezeljétek gyerekként az állatot és ne csodálkozzatok, ha beleharap a gyereketekbe. Szép napot.
2014. júl. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!