Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen indokkal szoktak az...

Milyen indokkal szoktak az emberek megszabadulni a kisállataiktól?

Figyelt kérdés
Én ha belegondolok, az egyetlen oknak azt tekinteném, ha olyan allergiás lennék a szőrükre hirtelen, hogy bedagadnának a szemeim, csak attól is, ha egy szobában vagyunk és fuldokolnék. De az ilyen eset szerintem azért elég elenyésző ahhoz képest, ahány állatott kihajítanak/leadnak/költözéskor hátra hagynak stb. Mi lehet még más rendes ok?
2010. jan. 12. 02:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Allergiás, költözik, elvesztette a munkáját, az állat rossz szokást vett fel, nem tudja megnevelni, beteg lett az állat ami sok kerül, valakinek a családban nem tetszik, nincs rá idő, jön a gyerek, nem váltotta be az elképzeléseket, túl nagyra nőtt, zavarja a szomszédokat, megunták a kölykök (karácsony, húsvét), elszaporodtak (pl egerek, hörcsögök)...

Szerintem egyik sem normális indok, mind az ember miatt van. De akkor legalább nem kidobni kéne hanem gondoskodni róla!

2010. jan. 12. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Minden állat édi-bédi amíg kicsi, aztán lehet, hogy nagykorába meghülyül, és elkezdi marhára idegesíteni a gazdáját. Hogy mondjak néhány példát: szétkaparja a tapétát, az ágyadra kakál pisil mikor nem vagy otthon, vagy csak odajön és megharap, a kajákat lelopkodja az asztalról és beviszi a wc-be, a zoknikat kiviszi a konyhába, mindent el kell dugni előle. Egy idő után ezt az ember megúnja. Aztán van aki elajándékozza, van aki csak kiteszi. De az is lehet, hogy csak megúnják gondozni, mert fárasztó. Valami ilyesmi.
2010. jan. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyszer kellett megválnom egy vadászgörénytől. Nagyon szerettem, nem is volt vele bajom, de olyan betegség alakult ki nálam ami miatt nem tarthattam meg.(doki mondta, szóval muszáj volt) Viszont én nem csak úgy kidobtam az utcára hanem beadtam egy állatkereskedésbe, hogy találjanak neki új gazdit. Szerintem ez lenne a normális viselkedés nem pedig kidobni az utcára. Nem értem azokat akik egyik napról megunják az állataikat és kidobják. Az ilyen minek vesz egyáltalán? Na mindegy, megvan a véleményem róluk.
2010. jan. 12. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl-ul azt mondják (persze ez duma!): családi okok!


Én soha nem válnék meg tőlük, csakúgy, mint a gyerekeimtől sem, de ezzel nem mindenki van így. Az, hogy egy állat neveletlen (ahogy előttem írták, asztalról lehord ezt, azt), az a gazdi felelőssége, mert nincs megnevelve. Nekem 2 kiskutyám van és egyik sem csinált még kárt, pedig napközben egyedül vannak itthon és tök jó fejek! Nélkülük üres lenne az életem, tehát én nem válnék meg tőlük.

2010. jan. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát... én nem tudok olyan okot mondani, ami miatt megszabadulnék a kutyámtól, talán, ha teljesen összeomlana az életem, egyedül maradnék, és naponta 14 órát dolgoznék, a kutyám meg itthon lenne egyedül, akkor nekem is el kellene gondolkodnom rajta, hogy jobb helyet keressek... de akkor sem raknám fel az internetre, hogy vigyék, hanem megprobálnám barátokhoz, ismerősökhöz adni, ahol jó helyen lenne, föleg a szüleimhez:) és amikor tudnám, látogatnám, gondoskodnék róla, etetném, gondoznám... de gondolom, valakinek az állat az csak állat, nem is szereti annyira, mint én az enyémet, gondolom nem fáj a szíve érte, nekem tudom, hogyha el kellene válnom tőle, megszakadna:(((( De valaki csak gyerekpótléknak tartja, aztán amikor megszületik a baba, a kutyának már nincs hely, valaki a h*lye gyerekének vásárol állatot, aki két hét után megunja, nem foglalkozik vele, a szüleinek meg csak nyüg... bocs, a h*lye gyerek kifejezésért, de engem 3éves korom óta állatok vesznek körül, volt hörcsögünk, nyuszink, degunk, kutya, macska, mindegyiket gondoztam, amikor elpusztultak végelgyengülésbe, mindegyiket megsirattuk, eltemettük a kertbe:( szóval kislány korom óta állatbolond vagyok:D nem vagyunk egyformák:(((
2010. jan. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!