Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kedves Állattartók! Az "elalta...

Kedves Állattartók! Az "elaltatás" mit is takar valójában? Örök álmot vagy állatgyilkosságot?

Figyelt kérdés

Két tengerimalacom volt. Az egyik malac bélrendszeri és légzőszervi gondokkal küzdött, fél éves állatorvosi kezelések ellenére, az utolsó orvosi kezelést követően másnap reggelre hirtelen halállal elpusztult még tavaly. "Elaltatás"-ról szó sem esett a klinikán.

A másik malac öregkori tünetekkel rendelkezett, lefogyott, nem tudtak rajta segíteni. "Elaltatást" javasoltak. Azért mert öreg volt? Ugyanúgy vidám, nagyétvágyú malacka volt az utolsó nap reggel is, majd délután hirtelen végelgyengült, az utolsó fél órát sajnos csak feküdni tudott, de végig ott maradtam mellette és beszéltem hozzá, néha megsimogattam a fejét, el tudtunk búcsúzni egymástól és ő is elment...ez tegnap történt :(((

Elkezdtem kutakodni, hogy igaz-e amit mondanak: a gazdik beadatnak egy olyan szurit, amelytől a kedvenc állatok örökre elszenderednek és nem ébrednek fel soha többé. Nagyon sok ismerősöm ezt hitte és a családom is, meg a szomszédom is... De amint megtudtam az igazságot, és ezt egy kutyatenyésztő ismerős is megerősítette: valójában nem "altatják el" az utolsó időket élő állatokat, hanem először beadnak egy bódító-altató szurit és kicsit később egyenesen a szívbe (azért hogy gyorsan történjen) döfik a halálos mérget. Na ez nagyon durva, ezt nem engedtem meg a második malacnak. Mert nem láttam garanciát arra, hogy amikor "mélyen alszik" az idős malac, nem érzi esetleg azt a fájdalmat, ahogy a szívbe szúrják a halálos mérget?

Csak azt szomorúnak tartom, hogy aki fél a haláltól és nem akarja végignézni az öreg állat kimúlását, inkább "elaltatja" kedvencét az állatorvosnál, az semmit sem tud, hogy mit csinálnak vele. Csak minél előbb túl akar lenni rajta. Aki egy öreg vagy végelgyengülő állatot "megölet" az a legjobb ha nem tart semmilyen állatot szerintem. Rákbetegséggel küzdő állatokról ne is beszéljünk, azok tényleg kegyetlenül szenvednek, mint ahogy az emberek is. Csak azt sem tudom, hogy van-e számukra valami fájdalomcsillapító, mint az embereknek a végstádiumban a morfium?

Nem mi adtuk nekik az életet, ezért mi sem vehetjük el az életüket. Emberek eutanáziáját így is mélységesen ellenzem.


Kíváncsian várom az állattartók véleményét.


2014. aug. 15. 23:28
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Regi a kerdes tudom, de te egy hatalmas idiota vagy kerdezo. Esetleg pszichopata, nulla empatiaval.
2017. okt. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Most találtam rá erre a kérdésre. Így 10 év után remélem felfogtad, hogy mennyire éréketlen és felháborító volt a kérdés. Ha pedig még mindog így gondolkozol akkor nézz magadba és remélem, hpgy nem lesz háziállatod.
jan. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!