Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mérgezik a mácskáim, mit tegyek?

Mérgezik a mácskáim, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv.

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy mit tudok tenni, ha a szomszédom mérgezi a macskámat? Nem egy, sem kettő pusztult el miatta. Szokása hogy (mivel ő nem tart semilyen állatot) kidobja a komposztra az ételmaradékot, és hát a macska odamegy és megeszi. Eddig semmi gond. A gond ott kezdődik hogy ez a barom állat leönti fagyállóval, és a macska nem érzi ezért megeszi. Idegméregként hat a szervezetére. Jelen pillanatban is itt szenved a macskám, állatorvos adott neki 3 szurit (mérgezésre gyanakodott) de nem javult a helyzete, sőt.. Azt mondta holnap vissza jön, mert tetszik neki ez a kis jószág, de ha elpusztul szeretné elküldeni vizsgálatra. Ez több mint valószínű pénzbe fog kerülni ismét. Ha kimutatják, hogy valójában mérgezés, indíttathatunk eljárást ismeretlen tettes ellen. Nem tudom, segítene-e ha ez az eljárás elindulna, hiszen ismeretlen tettes, bebizonyítani nem tudom. Az utcába és a környéken csak neki nincs állat, és nyilván akinek van az nem rak ki mérget. Állatokat utálja, kapott egy fekete palotapincsit, elvitte sétálni és azt mondta "elszökött" csak hát.. arra sétáltak amerre ő vitte a kutyát és szegényt megtalálták egy fára felakasztva. Normális ember nem tesz ilyet! Tehetetlenek vagyunk, Valaki segítsen!

Köszönöm!!


2015. márc. 30. 19:58
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

"érdekes a macskám nem kapta el"

Milyen impotens egy macskád van. Beltenyészet?


"A macska elkaparja maga után a szutykot."

Ó, akkor bizonyára te, mint nagy macskabarát, még nem találkoztál jelölő kandúrral. Nem baj, majd felnősz, kidugod az orrod a gép elől, és tapasztalsz még egyet s mást az életben..


"Miben tesz kárt?"

Nos, pl. felzabálja a drága fagyállót. Vagy összebűzöli a környéket. Vagy esztétikai zavart kelt a látványával. Vagy a hulló szőrével. Fogalmam sincs.


"csak neki nincs állat ezért őt nem fenyegeti ez a dolog, hogy az övé is megeheti"

Na ezt jól látod.


"Ha nem bírja az állatokat, vagy valami... takarodjon be a városba egy szájbatekert panelba oszt dögöljön meg ott az ilyen féreg."

Na látod erről beszélek. Neki nincs problémája.. Neked van. Mi lenne, ha te takarodnál el egy retkes tanyára, ahol nincs szomszéd, akinek az ajtaját összehugyozhatja az idióta macskád, aki még egy szerencsétlen életképtelen papagájt sem képes elkapni.


Erről beszéltem. Itt egyedül neked van problémád, oldd meg! Mégis milyen alapon küldenél te be a városba bárkit is?!? Csak azért, mert neked nem tetszik, hogy ő mit csinál a saját telkén!?! Ki a "szájbatekert" istenfsaza vagy te?


"Nem állhatok 0-24-ben a macska mellett, hogy át ne menjen."

Nos, persze, nem állhatsz. A szomszéd meg oda tesz fagyállót a telkén, ahova akar. A te macskád fog megdögleni... Majd mosod kezeidet, hogy de hát nem állhattál ott? Ha a gyerekedről lesz szó, nála azért megoldod az őrzést? Hogy ne mászkálhasson át a szomszéd területére, ha az veszélyes az életére nézve? Vagy majd ott is rángatod a válladat, hogy de hát nem állhatok mellette 0-24-ben... De hát gyereked.. Hülye példa.. hol vagy te még attól!


"Nem tudom egyáltalán minek írtál ide, ha csak vergődni tudsz, hogy a szomszédnak van igaza, tartsam a telkemen a macskámat..."

Nézd, én egyáltalán nem mondtam, hogy a szomszédnak van igaza. Azt mondtam csak, hogy a te macskád, talán neked kellene gondoskodnod a macskád biztonságáról. A te érdeked, a te felelősséged... Mint ahogyan az egyik előző hozzászóló tudott villanykerítést húzni a macskák miatt, talán te is tudnál. De neeeem. Te inkább megmondod, hogy mit csináljon, mit változtasson a szomszéd. Fordítva ülsz a lovon, csak szólok!


"Rohadtul nem vagyok kíváncsi az ilyen fajta emberekre"

Ja, nyilván, kényelmesebb csak szimpatizánsok társaságában lenni. Együtt sírni, együtt szidni a szomszédot. Nos, rossz helyre keveredtél. Ez egy nyílt fórum.. Lesz, aki nem ért veled egyet, és ennek hangot is ad. Szokd meg!


Annyi meg legyen benned, hogy átmész a szomszédhoz, és megkérdezed, hogy esetleg nem zavarja-e őt a macskád, ha a telkén jár. Kikerülhetnél az álomvilágodból, ahol mindenki úgy táncol, ahogy te fütyülsz. Mindenki változzon, tegyen ezt, tegyen azt, mert az *szerinted* úgy helyes. Lehet, hogy érdemes lenne meghallgatni a másik felet, lehet, hogy az érintettel való érdemi kommunikációval többre mennél, mint hogy itt sírsz.


Neked gyors felnövést, a környék maradék állatainak pedig hosszú életet kívánok.


(Lehet, hogy összedobhatna a környék egy villanypásztorra valót, amit a szomszéd engedélyével a kerítésére felszerelnétek.. Próbáltál már megoldásban gondolkozni az életedben valaha?)

2015. ápr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

""Miben tesz kárt?"

Nos, pl. felzabálja a drága fagyállót. Vagy összebűzöli a környéket. Vagy esztétikai zavart kelt a látványával. Vagy a hulló szőrével. Fogalmam sincs."


Ezután még bárki komolyan veszi ezt a válaszolót? A drága fagyálló, amit a szoszéd kiönt? Összebűzöli - szagoltál már macskát? Ha igen, tudod, hogy nincs szaga. Esztétikai zavar? Abban te szenvedsz, ha szerinted egy macska nem szép. Hulló szőrrel kárt tesz? Mi van??


Ahelyett, hogy belátnád, nincs igazad, elkezdesz baromságokat írni?


Neked kívánok gyors felnövést (vagy inkább gyógyulást?), 21-es.

2015. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
te degenerált. ilyen válaszokat vártam mint pl.: az a "villanypásztor".. te meg elkezded verni a nyálad hogy tartsam a telken a macskámat.. akkor megértem b+ hogy ezt írod, ha azt válaszoltam volna rá hogy vegyen a szomszéd ..vagy valami hasonló. nagyon fájna a kicsi szíved ha eltakarodnál innen és nem itt élvezkednél? érdekes.. a többiek nagy része tudott értelmes választ adni, te nem csak itt pattogsz hogy ebben meg abban tesz kárt.. a "területmegjelölés"-ről meg csak annyit hogy nem mennek oda minden ház ajtajához.. csak ahol pl.: van lány macska .. agyoniskolázott.
2015. ápr. 10. 14:48
 24/24 anonim ***** válasza:
Aha, tehát azt a választ vártad, hogy villanypasztor, de neked se az nem tetszik, hogy magadat kerítsd körbe, se az, hogy a szomszédot. Elarulnad mit akarnál akkor kezdeni azzal a várt villanypasztorral? Amúgy próbálj kicsit uralkodni magadon, tedd félre az otthon használt stílust, és válaszodban kerüld a sértegetést, rendben? Képes vagy erre?
2015. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!