Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért nem látjuk az elpusztult...

Miért nem látjuk az elpusztult állatokat?

Figyelt kérdés
Sok állat vesz minket körül, városban is ott a rengeteg madár, galamb, rigók, verebek, vagy rágcsálók, kirándulás alkalmával még több élőlényt látunk, hallunk. Hogy van az, hogy alig látunk elpusztult, elhullott állatokat?
2015. máj. 25. 22:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Városban azért (is)van a gyepmester, hogy felszedje a dögöket. A természetben pedig hamar elhorja a többi állat
2015. máj. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Városban van egy csomó macska, azok elviszik. De még varjút is szoktam látni elpusztult állatokból falatozgatni.
2015. máj. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És a sok macskát ki viszi el? :) A gyepmesterek nagyon jól dolgoznak ebben az országban, még láthatatlanul is, mert sohasem láttam még őket. Sokat járok gyalog, de öt évente ha egyszer látok valamilyen kistestű elhullott madarat, főleg fiókákat.
2015. máj. 25. 22:48
 4/11 piriiiii ***** válasza:
65%

Te hol laksz amúgy?

Mert én sajnos eléggé sok elhullott cicát látok. Főleg nyáron.

Amúgy jó kérdés!

De, ha körülnézel, rengeteg döglött, eltaposott csigát, békát, gilisztát láthatsz.

2015. máj. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én látok sokat, egy részük, macskák, kutyák akiket az autó ütött el, sokakat félre se hajítanak, a többi autó szépen eggyé tapossa az aszfalttal. A többit meg a kukacok zabálják meg. Az állatok elintézik egymás között. Gyepmester? XD ki az? Életemben nem láttam, csak a Bogáncs című flmben.
2015. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
Minden önkormányzatnak van gyepmestere, budapesten minden kerületnek (állategészségügyi szolgálatnak hívják)
2015. máj. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 piriiiii ***** válasza:
100%
Remek, hatos, lehet, hogy Budapesten minden szép és jó, és minden elhullott állatot eltakarítanak úgy, mintha nem is történt volna semmi, azonban más városokban, úgy tűnik, magas ívben leszarják az ilyesmit. :)
2015. máj. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
elvileg nem szabadna nekik, ezért kapják a fizetésüket. Nem pesti vagyok, hanem pest megyei, a mi városunkban működik a dolog, az emberek fel is hívják a gyepmestert ha pl állattetem van az úton és kijönnek, elviszik
2015. máj. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is elhordják, pedig kisvárosban lakunk. Gyepmester mindenhol szokott lenni. A kicsi faluk általában a közeli nagyvároshoz tartoznak.


Egyébként meg megeszik a kóbor állatok, fehértalpúak, madarak, vagy egyszerűen lebomlik, ha nem forgalmas helyen van. Vagy a gazdi észreveszi és hazaviszi. Falun belül, vagy városon belül szerintem nem szokott olyan sok gázolás lenni amúgy sem, mert ott nem száguldozik az ember, azok az állatok amik önsétáltatók, azok már tudják, hogy el kell ugrani a kocsi elől.


Meg a kocsival inkább kikerülik az állatot...persze nem az állat testi épsége miatt, hanem a kocsit féltik -_-

2015. máj. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte, nagyvárosban lakom, elütött állatot városon belül még nem is láttam, nem is erre gondoltam, mert ezeket szétviszik az autók, lebomlanak, stb. Viszont a rengeteg galamb, rigó, veréb, kóbor macska hová lesz? Utcaseprőket látni, de gyepmestert még sosem láttam. Az is igaz, hogy eddig az elpusztult állatok többsége, amiket láttam eddig, emberi hatásra pusztult el, vagyis elütötték településen kívül, nem természetes halállal haltak. Ilyeneket nem látok, csak fiókákat, amik a fészekből kiestek.
2015. máj. 25. 23:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!