Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az érdekelne szerintetek...

Az érdekelne szerintetek miért állat az ember a jelenlegi formájában? Én személyesen nem tekintem állatnak az embert, több oknál fogva (művészet, tudomány, roppant komplex eszközhasználat és alkotás, stb. ).

Figyelt kérdés

Filozófiailag szeretném kideríteni, hogy az embert miért gondoljátok állatnak, az, hogy millió évekkel ezelőtt mi volt, az egyértelmű számomra.


Mellékesen kérem a rosszindulati megjegyzéseket elkerülni, köszönöm.



2015. jún. 9. 23:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nem ez a célom, csupán nem értem miért mondod vírusnak az embert, mikor te magad is az vagy akkor? Ezek alapján akkor magad is parazita vagy, a te értelmezésedben. De lehet tényleg hibásan fogalmaztam, vagy érveltem, akkor legyen egy másik kérdés is? Az állat akkor mi, miért állat az állat? A növényevő miért nem parazitája, például egy növénynek, vagy egy ragadozó a prédájának?
2015. jún. 10. 00:25
 12/16 anonim ***** válasza:
53%

Nem én írtam azt, hogy az ember parazita lenne.

De így belegondolva: "Az élősködő vagy parazita (régiesen: élősdi) egy másik faj, (a gazdafaj) egyedeinek testében vagy testfelszínén él, és annak testéből táplálkozik." (wikiédia) Ha azt vesszük, hogy a Föld a gazdafaj akkor bármilyen élőlény tekinthető a bolygónk parazitájának

2015. jún. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, attol tartok, hogy ugy akarsz filozofalni, hogy a szavak alapveto jelentesevel nem vagy tisztaban.

Kerlek, nez utanna a parazita szonak, es akkor rajosz, hogy a novenyevo miert nem parazitaja a novenynek.

Masreszt, az hogy en ember vagyok, teljesen lenyegtelen a kerdes szempontjabol. Ha ferfi lennek, akkor csak dicserhetnem a ferfiakat? Vagy ha no, akkor a noket?

Attol, hogy ember vagyok, meg filozofiai kerdesben nevezhetem az emberi fajt virusank inkabb, mint allatnak - ha direkt leszogezzuk az elejen, hogy nem a biologiai jellemzok alapjan itelunk...

"Ne vitazz hulyekkel, mert lehuznak a szintjukre, es legyoznek a rutinjukkal..."

2015. jún. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
12, nez utanna a parazita es a szimbiota kozotti kulonbsegnek. Koszonom :)
2015. jún. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Mielőtt még hülyének néznétek, igenis tudom mi a a parazita, csak továbbvittem a fogalmat a növényevőre, aki például lerágja a fa levelét, vagy a füvet, stb. A növénynek az nem csonkítás? Bár lényegtelen rosszul fejeztem ki magam. Én személy szerint nem vélem az embert vírusnak, mivel akkor, az előbbi nyulas példa alapján a nyúl is egy vírus volna a környezetének. Bár az is egy felfogás nem ok nélkül, hogy az ember egy parazita, aki csak pusztítja a környezetét, nyilván érthető, ha mondjuk egy állambácsi úgy dönt, hogy akkor annak az erdőnek kampec és helyére gyár épül. De én az állambácsi döntése mögé látok, s személy szerint látok benne logikát (kivéve ha a rendszer mondjuk korrupt vagy egy ostoba diktátor vezeti az államot), igenis az állambácsi az adott nemzet, emberek túléléséért dózerólja le az erdőt vagy, hogy legyen munkahely. Ez mondjuk ki van sarkítva, de ha mondjuk egy cukorgyár vagy lisztmalom épülne egy erdő helyére, amiben nem található ritka, védett faj, akkor vajon ti akkor is azt mondanátok, hogy az embernek semmi keresnivalója ott, ne építsen élelmiszereket termelő vagy ruhát (fegyvergyár esetében más a véleményem) termelő gyárat. Lehet elveszne az őzgidáknak el kell menni, de legalább nem kell éheznem. Az őz meg úgyis lelegeli a gazdák veteményét.
2015. jún. 10. 03:11
 16/16 anonim ***** válasza:
85%

Na.


Az ember nem vírus.Hanem egy gerinces állat,abban különbözik az állatoktól, hogy kialakított magának egy külön kúltúrát, de az alapélettani tevékenységei és ösztönei ugyanazok mint bármely gerincesnek.(túlélés, szaporodás stb.)


Az, hogy kinek milyen filizófia szerint épül be a gondolataiba, hogy az ember állat vagy sem, azt gyakorlatilag mindenki saját magának dönti el.

Nyilván a mélyen vallásos társaság nem fogja azt vélni magáról , hogy állat.Viszont a biológusok, tudomány emberek nyilván oda sorolják, ahova kell.

2015. jún. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!