Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Melyik állatfajtáknál él a...

Melyik állatfajtáknál él a rokoni kapcsolat tudata?

Figyelt kérdés

Most olvastam itt gy.k.-n ezt a hozzászólást:

"A kutyák ösztönből szaporodnak, az elsődleges cél a fajfenntartás. Onnantól kezdve, hogy a kölyök képes önállóan gondoskodni magáról, az anyja már nem foglalkozik vele, hiszen a fajfenntartást már biztosította. A kölyök már nem az ő "gyereke" csak egy másik kutya. Ezért van az is, hogy ivaros anyát és ivaros gyerekét nem szabad együtt tartani, mert párosodni fognak, hiszen bennük nem él a rokoni kapcsolat tudata."


Vannak olyan állatok amelyek tudják, h a másik a kölyke vagy testvére stb.? Ha van, mitől függ, h van e vagy nincs? Egyáltalán az embernél miért alakult ez ki?


2015. jún. 12. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Embernél sem nevezném tudatnak, inkább kulturális szokásnak. pl a fáraók közismerten beltenyésztek, tehát nincs biológiai gátja annak, hogy meghágd a testvéred, csak nem nézzük jó szemmel manapság. A legtöbb állatfajnál amúgy úgy működik, hogy az utódot elzavarják, így kis eséllyel kerülnek össze a jövőben az apával, egyszerű és hatékony, az a pár kivétel meg nem zavarja a populációt.
2015. jún. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet butaságot írok.De az elefántoknál van valami ilyesmi mert ők még meg is gyászolják a halottaikat és Később pedig a csontokat is simogatják.Láttam egy természet filmben.de hogy ez rokoni tudat lenne azt nem tudom.De ahogy olvastam a kérdésed az elefántok jutottak az eszembe.
2015. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Mindenféle élőlénynél megfigyelték már. Általában magasabb rendűeknél, de egysejtűeknél is. Az "önző gén" elmélete is ebből ered. Valamint a Hamilton-törvény (rokonszelekció).
2015. jún. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
előző vagyok lehet nem erre gondolsz de hátha tetszik : https://www.youtube.com/watch?v=d-GdNAnVweE
2015. jún. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!