Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Háziállatot szeretnék, melyik...

Háziállatot szeretnék, melyik a megfelelő?

Figyelt kérdés
Maximum 20 cm legyen, nem lenne napos helyen, nincs rá sok pénzem, időt tudok rá fordítani (naponta etetés, heti takarítás stb.), viszont helyem az sajnos kevés van (max. 25x70, a 25 fix), ha lehet (de egyáltalán nem fontos) akkor lehessen kézbe venni. Egyáltalán létezik ilyen? A válaszokat előre is köszönöm!
2015. aug. 27. 23:32
 1/7 anonim válasza:
Nekem törpe hörcsögöm volt. Maximum (szerint) csak egy 5000-est kellene rá költeni ugy mindennel együtt. Akvárium itató meg maga az állat. :D meg persze az alom neki meg a kaja. nem olyan drágák. 500-1000ft-ért lehet kapni.
2015. aug. 27. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
szerintem ugy is van pók a ház körül mert hol nincs... fogj egyet etetés meg van olcsón egy két legyet dobsz a hálójába és kész... nem igényel nagy hejet se... ha akarod kézbe is veheted... csak nehogy el szaladjon..
2015. aug. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tengerimalac😍😍 10 éve vagyok tenyésztő és ha fontolóra veszed vagy szeretnél róla valamit megtudni írj nyugodtan privátba.
2015. aug. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A hörcsögön és a tengerimalacon még elgondolkodom. Fel tudok szabadítani egy 55x47-es területet! Erre a helyre lehet még más állatot?
2015. aug. 28. 00:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Ami viszonylag napos helyen van. Ha ettől tágabb lett a választási lehetőség.
2015. aug. 28. 00:41
 6/7 anonim ***** válasza:

A 25 cm mélység bármilyen ketrecben tartott állat számára kicsi. A 55 cm hosszúsággal is ez a helyzet, és direkt napfényre semmilyen állat elhelyezése sem való. A 25*70-es helyre viszont készíttethetsz egy csudajó akváriumot. (A méretre készített akvárium sem drágább a boltinál, ettől nem kell megijedni.) Pénztárcádhoz mérten először lehet "fapados", és ha van 1-2 ezer forintod, mindig fejlesztheted. 70 cm hosszú helyen már egészen sokféle halat tarthatsz. Tudom, a halat nem lehet kézbe fogni, de azt írtad, ez nem is feltétel. És órákig el lehet nézegetni őket. Nekem is van egy 75*25-ös akváriumom, szóval majdnem pont ez a méret, és nagyon szeretem.

Szerintem törpehörcsögben akkor gondolkozz, ha egy szekrényen fel tudsz szabadítani egy polcot, ami min. 80*35-ös (nem napfényes). Szóval "külön hely" nem kell, ha van olyan "szabvány" méretű polcos szekrényed, ami 90 hosszú és 36-38 széles. Nincs ilyen, de ragaszkodnál a törpehörcsöghoz, akkor a 25*70-es helyet válaszd, de legyen benne teljes emelet (legjobb, ha barkácsolsz). És a bolti ketreceket is felejtsd el, drágák és a legtöbbje alkalmatlan hörcsögtartásra (én tolóajtós terráriumot készíttettem méretre, olcsóbb volt, mint egy hasonló méretű ketrec lett volna). De számolj vele, hogy nagyon nehéz lesz berendezni.

2015. aug. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tengerimalacot nem ajánlom. Eleve kettőt kell tartani mert társas lények és minimum 100x50 cm-es ketrec kell nekik.
2015. aug. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!