Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen pink színű állatokat...

Milyen pink színű állatokat lehet tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék állatot tartani, mindegy milyen, csak pink legyen és ari! tudnátok segíteni, mert neten csak egy fajta pink hullámos papagájt találtam. azonkívül milyen fajták vannak még? köszcsi a segítséget!

2015. szept. 10. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak azert kell hogy menjen a szobadhoz es jujjj de jol nezen ki akkor ajanlom neked a papirkutyat.....
2015. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Malacot.
2015. szept. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. szept. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
2015. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Csillámf.szláma
2015. szept. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"mindegy milyen"


Mennyi rá a keret? Mennyi időd van rá? Milyenek a körülmények (huzat, zaj, "forgalom" - milyen gyakran fognak emberek nyüzsögni mellette?) Ki fogja gondozni? Lehet hogy a leendő állatod cuki meg ari meg rózsaszín, de a kakija már nem lesz olyan. És azt bizony neked kell összetakarítanod, nem lehet rásózni a munkát másra.

Van a közelben állatorvos, aki ellátja? Nekem közönséges nimfám van, mégis be kellett barangolni fél Budapestet, mert ő "egzotikus" és nem vállalják be mindenhol. (pedig anatómiailag gyakorlatilag veréb, de ez van)

Anyagiakra szeretnék még kitérni: Az állat vételára a legkisebb kiadás. Fizetni kell a ketrecét/terráriumát/akváriumát (egyszeri, nagy költség, de megrongálódhat) és az ennivalója is pénzbe kerül. (néhány állatnál alaposan meg kell válogatni, mit adsz neki. Tápnál nem kifogás, hogy a másik olcsóbb, vagy szebb a csomagolása - a tartalmát kell megvizsgálni és azt figyelembe véve kiválasztani a legmegfelelőbbet) Általában párhavonta kell vásárolni.

Ezek mellé elhanyagolható összegért kell nekik szórakoztató és koptató eszköz (hörcsögnek mókuskerék, papagájnak csőrkoptató, vagy valami finom csemege, táplálékkiegészítő) és rágcsálók esetében alom. Halakhoz nem igen értek, de nekik spéci felszerelés is kell, például szűrő.

És mi történik, ha az állatka megbetegszik vagy megsérül? Sok kezelés költséges. Mindig kell legyen annyi pénzed, ami fedezi a kezelés árát. (és ha megbetegszik, nem a Gyakori Kérdésekhez futunk, hanem állatorvoshoz.)

Az állat áráról pedig csak annyit: Valószínűleg az sem kis összeg lesz. Ha lelkiismeretes gazdi akarsz lenni (amit nagyon ajánlok, hogy legyél) akkor nem szaporítótól és lehetőleg nem kisállatkereskedésből veszed, hanem tenyésztőtől. Jóval drágább ugyan, de garantáltan egészséges és tovább él.


Amúgy egy kicsit kamuszagú a kérdésed, de lehet hogy csak nekem tűnik annak.

2015. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, még egy utószó:


Előttem linkeltek pár festett szőrű kutyát. Kérlek, ha állatod lesz, NE fesd a szőrét!!

2015. szept. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!