Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel jár az, ha állatorvos...

Mivel jár az, ha állatorvos szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Mindenre kíváncsi vagyok. Mit kell tudnom, hány év iskola,milyen szellemi,fizikai képesség.

7.-es vagyok,13 éves.Falun élek,oda vagyok az állatokért(nagyon sokféle van),sőt már gyógyítani is sikerült a beteg kedvenceimet saját gyógymódokkal gyógyszerekkel. Képesnek érzem magam erre mert szerintem az eszem is meg van hozzá. Eddig minden évben kitűnő voltam mindenből, idegen nyelvből országos versenyeken értem el kiváló eredményeket, nyolcadik évvégén középfokúzni fogok.

Szerintetek?



2015. okt. 13. 09:49
 1/8 anonim válasza:
5 és fél éves iskola,csak a Szent István egyetemen tanítják.Igen nehéz, nagyon tanulós tárgyak vannak, de ha elhivatott vagy menni fog. Tanulj biológiát és kémiát.
2015. okt. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon nagy elkötelezettséget és elhivatottságot igénylő szakma, nagyon sokat kell tanulni, és nem csak amíg meg nem lesz a diplomád...utána is szinte mindig képezni kell magad, hogy friss ismereteid legyenek.

Fizikai képesség, az attól függ milyen állatokkal szeretnél foglalkozni: Meg tudsz emelni egy 80 kilós angol masztiffot, ha ő nem akar semmit sem csinálni?

Az hogy saját gyógymód...hát olyan nem nagyon van az állatorvosoknál, van egy adott betegségre ötféle kezelési mód, abból választhatsz. A való életben ez nem olyan hogy kipróbálom hátha hat.

VAlóban, csak a SZIE-n tanulhatod, feküdj rá a bioszra vagy a kémiára. Az idegen nyelv ismerete tök jó, ügyes vagy, de itt inkább a biosz és kémia az, amiből spíler kell legyél.

2015. okt. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha állatorvos akarsz lenni, arra már most tudatosan készülnöd kell. Olyan gimibe menj, ami biológia-kémia szakos. Ezért azért fontos, mert a Szent István Egyetemre, ahol az állatorvosokat képzik kötelező az emelt szintű kémia és biológia érettségi. Ha ide bekerültél, akkor 5,5 év kemény tanulás vár rád, a többsége olyan kémia, amiről a büdös életben nem hallottál még. Folyamatos számonkérések, és rengeteg rengeteg tanulnivaló vár rád.


Hogy mivel jár az állatorvos lét? Jó gyomor kell hozzá, hisz fognak súlyosan roncsolt, vagy koponyatört állatokat hozzád vinni. Kell egy autó, mobilisnek kell lenni. Falun jó, ha értesz a nagyállatokhoz is, és nem félsz odamenni egy lóhoz, még akkor is ha rúgkapál és le kell szedálni.

Fel kell készülni, hogy sokszor hétvégén, ünnepnapon is ki kell menni. Sőt főleg ilyenkor van szerintem a legtöbb baj.

Lelkileg erősnek kell lenned, mert nem 1 állat fog elpusztulni a kezeid közt, és lesznek olyanok, melyeket neked kell elaltatnod, hogy ne szenvedjenek.

Jól lehet vele keresni, de ne a pénz legyen az első, a jó állatorvosnak, aki érti a dolgát, mindig lesz munkája, mert ajánlani fognak.


Mondok is egy példát a kókler orvosra: barátnőm lovának súlyos görcsei voltak, és persze mikor máskor, ünnepnapon lett rosszul. 10 állatorvosból 1 ment ki megnézni, és az is azt mondta, hogy itassanak vele kólát és hogy ő mást nem tud mondani. Hát gondolhatod mi a vélemény erről a dokiról. Másnap kijött egy rendes orvos, egyből futóra rakatta a lovat, hogy irány az állatkórház, de akkorra már olyan súlyos állapotban volt, hogy nem értek el vele a klinikáig. Ha az első doki megírta volna egyből a beutalót a kórházba, akkor lehet ma is élne az a ló.

2015. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
A gyógymódot sztem arra érti , hogy van érzéke hozzá, és az mindenkêpp előny. Nyomjad a biológiát kémiát
2015. okt. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi,hasznos válaszok,és soha nem a pénz érdekelt(ne is fog) csak szeretnek sok dolgot elérni az életben,segíteni az állatokon!
2015. okt. 13. 14:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Már korábban írtuk, hogy azért nem piskóta elvégezni egy ilyen sulit, meg a bekerülésért is keményen kell dolgozni, hát még a bent maradásért. Szóval, ha komolyan ezzel akarsz foglalkozni, akkor ezek után minden tanulmányi dolgodat úgy kell rendezned, hogy ebbe az irányba mutasson.


Viszont nem árt anyagiakban is felkészülni, mivel ez a képzés csak Budapesten van, és nem biztos, hogy fogsz kapni kollégiumot, tehát készülni kell, hogy lehet albérletbe kell laknod. Azt is tudni kell, hogy az orvosi szakkönyvek nem a legolcsóbbak, ráadásul nem is a kiveszem a könyvtárból kategóriájú irodalomról van szó, hanem sokat birtokolnod is kell, ami nem olcsó dolog, vannak tizen-huszonezres könyvek.

Azt is hozzáteszem, hogy ez nem az a szak, ami mellett van ideje az embernek diákmelózni, szóval lassan nekiállhatsz gyűjtögetni, hogy a továbbtanulásodat finanszírozni tudd (és most államis képzésről beszélek nem is a költségtérítésesről).

2015. okt. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
jó a hozzáállásod, hajrá!!!
2015. okt. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. okt. 13. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!