Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, hogy lehet...

Mit lehet tenni, hogy lehet megszabadulni a denevértől? (olvasd végig kérlek! )

Figyelt kérdés

Az elmúlt napokban fejezték be a (panel ház) szigetelését és a szellőzőben "felejtettek" egy (vagy több) denevért ami napok óta ott ciripel, azon kívül, hogy baromira idegesítő félő, hogy bejön a lakásba.

Tudom volt, vannak denevérrel kapcsolatos kérdések de az enyémre nem találtam választ.


2010. márc. 21. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát arról van szó, hogy bennrekedtek a denevérek, és nem tudnak kijönni?

Ilyen esetekben a területileg illetékes Nemzeti Parkok vagy állatkertek erre specializálódott munkatársai szokták kimenteni a kis állatokat, és biztonságos helyre szállítani. A denevér ugyanis védett állat.

Melyik országrészben laksz? A Google keresővel is megtalálhatod, hova fordulj.

2010. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__44404-..

ez sem jó?:S

mert sajnos a megoldást nem tudom:S

2010. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg nem tudnak kijönni, mert az új szigeteléssel/szellőzőfedővel befalazták őket. Ki kellene nyitni a szellőző külső részét, estefelé a denevérek kimennek aztán visszarakjátok a fedőt és már nem tudnak újra bemenni.

Vagy érdeklődjetek a helyileg illetékes Nemzeti Parknál, Természetvédelmi szerveknél, hátha elviszik őket.

De semmi esetre sem bántsátok őket! Nagyon hasznos, védett állatok.

2010. márc. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

20:14, igen bent rekedtek...Fejér megye

20:15, sajnos nem... :(

20:16, sajnos nem tudjuk levenni a szellőző fedelét mert sokadik emeleti lakás, nem férünk hozzá...:(


Bántani nem szeretnénk, azért is kérdeztem van e valakinek ötlete, került e hasonló helyzetbe?

A Természetvédelmi szerveket holnap felhívom!


Köszönöm a válaszokat!

2010. márc. 21. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
A 20.14-es voltam. Közben még az is eszembe jutott, hogy a tűzoltók is szoktak ilyenkor segíteni (sokszor olvashatunk az állatmentéseikről a sajtóban).
2010. márc. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma.Az állatvédők segítettek, de nem volt egyszerű. Amikor azt hittük már nincs több állat még mindig volt. 4szer kellett kihívni. Azt persze mondanom sem kell hogy nem volt olcsó.
2010. ápr. 16. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!