Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?...

Szerintetek kinek van igaza? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az osztályunkban kiskedvencként tartottunk 2 hörcsögöt, akiknek született egy kicsinyük, így már 3 hörcsög lett.Az egyik osztálytársam (X-nek fogom nevezni) bevitt 1 tengerimalacot, melyre azt mondta, hogy az osztályé.X-től egy másik osztálytársam (Y-nak nevezem) kért egy saját tengerimalacot, meg is kapta, de otthon a szülei nem engedték meg, hogy ott tartsa, ezért Y is az iskolában tartotta a tengermalacát.Így már 2 tengerimalacunk és 3 hörcsögünk lett, akiket sz*rt gondozni az osztály.Anyukám a nyílt órán észrevette, hogy éheznek és szomjaznak az állatok, majd a következő iskolás napon küldött be velem nekik forgácsot, kaját és tányérokat is.Egész héten etettem őket (és itattam is, amennyire tudtam), de péntekre már elfogyott a kaja.Pénteken megkérdeztem X-t, hogy hazavihetem-e azt a tengerimalacot, amit az osztálynak szánt, és X beleegyezett.Haza is vittem, hétvégén elvoltam vele...És anyukám kitalálta, hogy maradjon itt nálunk, mert itt jobb helye lenne.Felhívta Y-t (mert nem tudta X számát), elmondta neki az egészet, s Y azt mondta, hogy 60%-ban X-é a tengerimalac, 40%-ban meg az övé (Y-é).És azt is hozzátette, hogy felőle megtarthatjuk, ha X is beleegyezik.Ezek után kikerestük X telefonszámát a telefonkönyvből, aki szintén azt mondta, hogy benne van.Ma viszont bejelentkezett az egyik osztálytársam (Q lesz a neve), akinek elmondtam ezt, de abszolút nem helyeselte a dolgot.Azt mondta, hogy az osztályé, és me kellett volna szavazni a dolgot.Én hiába mondtam, hogy ez állatkínzás és csak ki akartam menteni a szenvedésből ezt a tengerimalacot, Q azt mondta, hogy holnap beszél az osztállyal a tanár előtt, és kíváncsi lesz, ők mit szólnak.

Nos, szerintetek kinek van igaza?Q-nak vagy nekem?Mit rontottam el?


2010. márc. 15. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
egyértelműen neked.most q-nak miért olyan fontos az a malac?úgyse eteti senki,nálad csak jobb helye lenne
2010. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is meg kellett volna beszélni az osztállyal, már csak azért is, hogy tudatában legyen mindenki azzal, hogy miért is viszed haza a malacot. Másrészt, hogy így jár az, aki nem eteti a kedvenceit.

Azt nem értem, hogy te pl. miért nem etetted a suliban őket?

Szerintem most nem a tulajdonviszonyokon van a hangsúly, hanem azon, hogy felelőtlen volt az osztály, beleértve MINDENKIT, aki nem etette az állatokat. Ha anyukád nem veszi észre, hogy szenvednek, akkor te észrevetted volna?

De nagyon jó, hogy otthon van nálatok, mert anyukád biztosan odafigyel rá.

És a többi állattal (hörcsögök, másik malac) mi lett? Ők továbbra is éheznek?

2010. márc. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez az a dolog amiben ti nem tudtok feleöséggel dönteni. Nem is értem a tanárotok hogyan engedte meg hogy ott éhezzenek az állatok. Meg azt sem hogy 2 hörcsögöt tartsatok együtt ráadásul külön nemüt, amik párzanak. Ha született egy még fog több. A tanárotok is felelötlen. Talán egy normális szülönek kellene bemennie és eldönteni mi legyen. A tengerimalacos emberke vigye haza a tengerimalacait vagy ajándékozza el öket, de ne éheztessétek öket.
2010. márc. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1.Kommentelő : Én is így gondolom.Köszönöm a választ!

2.Kommentelő : Igen, én bevallom, hogy helytelenül tettem, hogy nem gondoztam őket eddig, de én azt hittem, hogy ennél több kajájuk és italuk van.De a kérdésre nem válaszoltál.

3.Kommentelő : Már nem X-é a két tengerimalac, az egyik Y-é, a másikat meg nekem adta.Egyébként abban igazad van, hogy a tanár sem nevezhető felelősségteljesnek.A kérdésre te sem adtál konkrét választ.

2010. márc. 15. 18:36
 5/5 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok: én úgy érzem, válaszoltam a kérdésre.

Tehát: a helyedben először megbeszéltem volna az osztállyal ezt a dolgot, és utána vittem volna haza.

DE természetesen jó, hogy nálad van a malacka, mert gondját viseled, viszont az osztály nem tud semmi konkrétat. Ezért kellett volna eléjük állni, és szembesíteni őket a mulasztásukkal.

2010. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!