Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit csináltok a kinti állatok...

Mit csináltok a kinti állatok vizével télen?

Figyelt kérdés
Nekem kint van 3 nyuszi, 2 kutya és 2 macska..Mostanság ugye nap közben is csak mínusz fokok vannak, a vizük teljesen befagyott, adtam újat, de néhány óra múlva úgyis befagy és meg nem vagyok itthon, hogy 3 óránként cseréljem. Van valakinek valami ötlete, hogy ilyenkor mit lehet csinálni? Vettünk ilyen termo valamit az itatókra, de úgy is megfagyott..
2015. dec. 31. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
minden étkezéskor cserélem a vizet is,hogyha kell. bár nekünk igaz kint vannak, de fedett, oldalról zárt helységben kapnak enni. idén még nem láttam,hogy befagyott volna. de előző években volt amikor az ott hagyott kajájuk is megfagyott. ilyen esetekben annyit adtam, amennyit megettek egyszerre. a vízre meg meleg vizet öntötem ,hogy kiolvadjon. meg ha ettől félsz,akkor több nedvességet tartalmazó kaját adj nekik,hogy abból is nyerjenek folyadékot
2015. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy reggel este adok csak inni nekik, de akkor majdnem forró vizet viszek ki (mert ugye ezzel lehet egyszerűen kitörni a jeget) mire beleöntöm, már langyosra hül a hideg edénytől, akkor inni is tudnak belőle. Meg a langyos víz lassabban hül ki és fagy meg.

Egyiknek se lett még semmi baja ettől. (nyulaknak se)

2015. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kutyák és a macskák ételét fel lehet önteni húslevessel, így kevesebbet kell inniuk két étkezés között, nem baj, ha befagy.
2015. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
gyakrabban kell cserélni a vízét ilyen egyszerű
2015. dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi, majd kipróbálom ezt, hogy forró vizet öntök rá.

Elsősorban egyébként nem is a kutyával és a macskával van gond, mert nekik a ház mellett van közvetlenül az itatótál ahol melegebb van és kevésbé fagy be, ill. ők nagy területen szabadon mászkálnak, ahol máshogy is folyadékhoz tudnak jutni. Viszont a nyulak távolabb vannak egy faépületben, ahol van tál is meg golyós itató, mindkettő termoban, de mindkettő szinte rögtön befagy. Napi 2x etetek, táp + sok zöld (meg széna nyilván van egész nap). A sok zöldből nyernek folyadékot, ezért eleve nem igazán isznak sokat, de azért egy keveset mégis innának, így meg nem tudnak. Reggel 7-9 között cserélek egyszer mindent, aztán du. 4-5 fele, így tudok csak. Szóval legjobb esetben is 14 órán át nincs vízcsere..

2015. dec. 31. 11:45
 6/7 anonim ***** válasza:
mi általában langyos vizet adunk neki és a hideget kiöntjük (már ha nem fagyott meg teljesen) Ha teljesen megfagyott akkor valahogy kiszedjük
2016. jan. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én teavíz forralóban viszek ki 2 liternyi forró vizet, ezzel kiolvasztom a befagyott itatókat és ki is mosom, hogy tiszta legyen, és egy 2 literes pet palackból ivóvizet töltök az itatóba. Reggel és este tudom megcsinálni, mert dolgozok. Amelyik szomjas, az a frissen letett vízhez, odajön, és iszik.

Még a kismadarakat is szoktam télen nemcsak etetni, de itatni is, és járnak is csapatostul, ahogy hétvégén nézem őket...

2016. jan. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!