Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan szoktak részvétet...

Hogyan szoktak részvétet nyilvánítani?

Figyelt kérdés
Meghalt egyik barátom cicája és nem tudom ilyenkor mit illik mondani, ugyanúgy mint az embereknél kell részvétet nyilvánítani ?

2016. jan. 10. 20:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Lehet, hogy nem szeretne róla beszélni, akkor nem kell erőltetni. Ha tudja, hogy nem szereted az állatokat, és hidegen hagyott a cicája, szintén jobb nem szóba hozni, mert hamis lenne. Változó, ki hogy gyászol (akár embert, akár állatot), de szerintem azt senki nem várja el, hogy eléállj, és formálisan részvétet nyilváníts. Két mondatot kerülj lehetőleg nagy ívben, az egyik a "csak egy macska volt", a másik a "lesz/van másik". A "hallottam, mi történt a cicáddal, nagyon sajnálom" pl rendben van sztem.
2016. jan. 11. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!