Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az élő hal vásárlást hogyan...

Az élő hal vásárlást hogyan lehet megoldani nyáron, hogy meg ne romoljék, amig az ember hazaér vele?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem véletlen!Én ugyanis azon emberek oldalán állok,azokhoz tartozom,akik nemcsak karácsonykor,hanem az év minden hónapjában fogyasztanak halat előszeretettel.Mert a halászlével,amit én készítek egyszerűen nem tudok vele betellni.Ami jó,az jó!Egy ideje ugye az a szigorú feltétel a halárusítóknál,hogy eladás előtt csapja fejbe a halat,ne ficánkoljon,csapkodjon az a szerencsétlen.Állatkínzásnak számít,tehát jogos,és ugye télen a hidegben nincs is vele semmi baj.De mi a helyzet nyáron a 35-38,és nem ritkán a 40 fokos hőségben,amikor szó szerint nem jár még a levegő sem,és meglehet gyulladni?

Na most a következő történhet meg!Egy szép tikkasztó nyári napon,az ember a halárusító standon vesz egy szép 2-3 kilós pontyot.A halárus az állatot a kiszolgálás előtt fejbecsapja,mert kötelező.Belekerül a hal egy nejlonszatyorba.Aztán elindul vele hazafelé melegben.Ha közel lakik tán szerencséje van,de ha felül a villamosra,buszra ami még ráadásul dugba is kerül,légkondi sincs mindegyiken,attól függ milyen messze lakik.Aztán végre mikor hazaért,azt tapasztalja,hogy a fejbecsapott hal,amitt vett,hogy elkezdett büdössödni,a húsa nyálkás,kékes,a kopoltyúja beesett.Dobhatja a kukába,és futhat a pénze után!És miért?Mert a hal húsa a nagy melegben a legkönnyebben romlik,és elfogyasztása ételmérgezést okoz.Vajon gondoltak e erre a tisztelt állatvédők,mielőtt ezt bevezették?Amíg ez nem létezett,nem véletlenül vittem haza élve,és nem kínzás céljából,hanem azért,hogy meg ne romoljon.De otthon aztán azonnal feldolgoztam,lefagyasztottam,semmit se bíztam a véletlenre.És amióta ez az előírás,azóta csak úgy tudom megoldani a dolgot,hogy a nagy hőség beköszöntéig 3-4 hónapra megveszem a szükséges élőhalmennyiséget,hogy ne kelljen nélkülöznöm.Feldolgozom.lefagyasztom,semmi se megy kárba.Persze okoskodtak már nekem olyanokkal is,hogy vigyek magammal hűtőtáskát,de azt nem arra tervezték. Meg,hogy vegyem meg hajnalban amikor még nincs az a hőség.De szerintem az a 15-18 fok is sok.

Nehogy félreértsen valaki!Nem azt mondtam,hogy töröljék el ezt a halelkábítást,csak számoljon azzal az,aki nyáron halat vesz,teljesen mindegy élő-tisztított,az számoljon ennek következményeivel.Én mindíg is élőhalat veszek,a tisztítottaktól tartózkodom.Ki tudja az mióta van a pulton?



2016. jan. 11. 18:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%

Jaj, te szegény! Ez legyen életed legnagyobb problémája!

Apám nagy horgász, volt szerencsém végignézni, ahogy a szerencsétlen hal élve vergődik kb egy órán át a vödörben.

Miért nem jó a hűtőtáska? Mire tervezték akkor?

2016. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem értem mit vársz, ennek nem ez a megfelelő kategória.

Ez a kategória a díszhalakról és egyéb akváriumi élőlényekről, illetve magukról az akváriumokról szól. Szerintem az előhal árusítást úgy kellene eltörölni, ahogy van. És attól, hogy te nem állatkínzás céljából veszel élőhalat még állatkínzó vagy. Nem az állatok vannak értünk, nem szabad az gondoljunk, hogy egy állatkínzása megéri azt, hogy azt vacsorázzunk, amt legjobban akarunk, ez önző dolog. Gondolj bele, a romlott halnak hogy örülnének sok helyen? Ehelyett mi egyszerűen barbár módon kidobjuk, hogy segítsük még 1 hal kínzását.

Egyébként feltalálták a hűtőtáskát, hűtőládát, légkondit, autót... De te mindemellett itt siránkozol. Gratulálok, hogy csak ennyi problémád van.

Ez megfelelő témakör számodra: http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok

2016. jan. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Ja,kajának esetleg!De azt nem arra tervezték,hogy kar-kart váltogatva hazacipelj benne 7 kiló halat+ a jéggakkukat is vedd számításba.Azt is cpieljem még ráadásban koloncnak?
2016. jan. 11. 18:42
 4/28 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell halat enni, úgy is nagyon halszaga van.
2016. jan. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
2-es! Rossz hírem van a számodra! az élő hal árusítást soha,de soha nem fogják eltörölni!Meg látom félre is értettél!Akkor honnan vennénk halat?Normális válasszt várok,te meg csak úgy kedvtelésből az emberbe rúgsz!Gratulálok!
2016. jan. 11. 18:46
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gond a hűtőtáskával??? De, pont erre tervezték! Hűtésre!

Nyáron legalább egy órát utazunk rendszeresen a hétvégi házunkba, lefagyasztok főtt kajákat és a hűtőtáskában visszük. Soha semmi baja nem lett, nem olvadt ki, nem kaptunk ételmérgezést.

Akkor miért ne lehetne egy halat hazavinni benne?

A 15-18 fok meg egyáltalán nem sok. Akkor ennyi erővel semmit se lehetne vásárolni már tavasztól kezdve :) Még a jégkrém se olvad meg 30 fokban, mire hazavisszük a boltból.

Szerintem ezt nagyon eltúlzod.

Ha az a gondod a hűtőtáskával, hogy nagy, akkor jó ha tudod, hogy vannak már szatyor formájú, méretű táskák, nem csak a nagy kemény dobozszerű. És ezeket pont arra találták ki, hogy ne legyen baja a hűtött élelmiszereknek, mire hazaérsz vele a boltból.

2016. jan. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Akkor ne egyél!Látszik nem tudod mi a jó!
2016. jan. 11. 18:48
 8/28 anonim ***** válasza:
61%

Egyébként én úgy oldom meg, hogy se télen, se nyáron nem főzök. Imádom és rendszeresen, kb. kéthetente eszem.

De étteremben :D

Találtam egy fantasztikus helyet, és olyan jót még soha, sehol nem ettem, otthon sem. Szóval azóta oda járunk :D

2016. jan. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló!Megfontolom azt amit írtál(végre már egy rendes ember),de tudod én havonta olyan 5-6 kiló élő halat veszek,és attól félek a hűtőtáska füle letörik,leszakad.
2016. jan. 11. 18:51
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

9: Akkor viszed kettőben! :)

Mindent meg lehet oldani :)

2016. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!