Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ki milyen állato (ka) t tart...

Ki milyen állato (ka) t tart otthon?

Figyelt kérdés

2016. jan. 16. 09:22
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Látom, az a tapasztalat, hogy akinek van állata, annak nem csak 1 van :)
2016. ápr. 19. 09:38
 32/40 anonim ***** válasza:

29# vagyok

Hát nálam mindig is egy "állatkert" volt, úgyhogy ez megszokott. :D és még szándékozom bővíteni

2016. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Mennyit költesz rájuk egy hónapban?
2016. ápr. 20. 11:22
 34/40 anonim ***** válasza:

Hát sokat. :D

A 3 kutya megeszik kb. 25kg tápot egy hónapban, ez kb. 15 ezer Ft/hó és ez csak az alap eleség. Még hozzá jön a rendszeres bolha/kullancs irtó, ami minimum 1000Ft/pipetta tehát ezt meg kell szorozni hárommal + finomságok pl jutifali, rágnivaló, Denta Stix. Úgyhogy szerintem egy 20 ezer rájuk megy havonta. A macskák nem esznek sokat, kb. 1kg/cica havonta, a tápot nagy kiszerelésben veszem (8kg), így max 1000Ft/cicus (de inkább kevesebb, a tápok Brit Premium márkák). Nekik is kell bolha/kullancs irtó. A süni tartása nem drága, de nem is könnyű, mert egzotikus. Kell neki szuperprémium minőségű macskatáp és lisztkukac is. Ez egy hónapra lebontva kb 700Ft, logikusan nem eszik sokat. A patkányok dettó, náluk csak az alom "megterhelő". Kajájuk kijön havi 500Ft környéken, az alom valamivel drágább. A szaki kajája bonyolult, azt nem is tartom számon, de tippre 1000Ft körül lehet + melegítő lámpa számla. A halak megesznek egy 1000Ft os haltápot 2 havonta + szűrő, fűtő és lámpa számla. A csiga meg nem "számít", szinte konyhai hulladékon él pl egy szelet alma, uborka vagy saláta. Csak szépia kell neki, ez 200-300Ft és egy évig kitart. :) de egyértelműen a kutyák a nyertesek, a többi eltörpül mellettük. Főleg az ilyen-olyan számla.

2016. ápr. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Egy holland törpenyuszit!:-)
2016. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
Öt éves, volt menhelyi kutya, két kanári, kint sok madár, mókusok.
2016. szept. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
3 macska és egy hullámos papagáj a fressnapfban veszek nekik kajàt.
2016. szept. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Nekem van egy csivava keverékem (7 éves ivartalan kan), egy cicám (6 éves ivartalan nőstény) és egy achát csigám (ő 2 éves, fajszerint Achatina Iredalei) is. Illetve egy 54 literes akváriumom, benne 12 neonhallal. Ha tehetném vennék 2 patkányt is, rágcsálók közül ők a kedvenceim.


Kiadások: a kutya kb 3kg tápot eszik havonta, ez 2500Ft. Csak 5 kilós (mármint a kutya), szóval "pénztárca kímélő". A macskám (aki 3,6 kg) eszik kb 1,5kg tápot = cirka 1500Ft/hó + alom, amit nem tudok pontosan, de 2000Ft körül lehet havi szinten. A csiga vega, nem számottevő. A halak szerintem 4 hónap alatt esznek meg egy doboz tápot, ami kereken 1000Ft, de kapnak fagyasztott eleséget is. A kutyának kell bolhanyakörv, az élősködők ellen, nálunk a Kiltix vált be, ez fél évig hatásos, tehát 6 havonta 4500Ft (az S-es méret). Ezek csak az alapok, nincs benne rágócsont, konzerv, jutifali, állatorvos stb. :)

2016. szept. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Mielőtt valaki félreérti: panelban lakom, tehát a cica benti, ezért nem kell neki bolhanyakörv vagy spot on. A kutya tudná behozni őket, de rajta úgyis van Kiltix, szóval nem valószínű. Ha mégis akkor természetesen veszek neki valamit. :)
2016. szept. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Egy hörcsög 😍


Bár ahogy látom,a kommentelők közül,nekem van a legkevesebb állatom nekem velük is szerencsém volt:

Berni pásztor

Keverék kiscicák

Afrikai fehérhasú törpesüni

És volt már hangyafarmom is

2016. szept. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!