Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Csak szerintem undorító, hogy...

Csak szerintem undorító, hogy pénzért adnak el kisállatokat?

Figyelt kérdés
Gyakran látom, hogy egy megadott összegért adják el a kisállatokat az emberek. Ez az egész csak szerintem undorító? Hiszen nekik van lelkük, érzésük. Ez olyan, mintha embert adnának el. Bár lehet, hogy rosszul gondolom és csak nagyon szeretem az állatokat. :D De azért kíváncsi vagyok. c:
2016. febr. 24. 18:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Én még mindig téged tartalak "szemellenzősnek":)

Teljesen tisztában vagyok azzal, amit a világ működéséről írtál, és sok mindenben egyet is értek veled (mondjuk a stílusoddal pont nem)

DE!

- Pl. azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy a kutyának valami marha fair üzlet lenne, hogy az ember háziasította.Persze nem a városi "puszi-simi" kutyatartásra vagy a kertvárosi "házőrző" kutyákra gondolok, hanem azokra a kutyákra, akik külterületre, az embertől és a fajtársaktól is távol vannak láncra verve, hogy védjék a termést a nagyragadozóktól - ráadásul nem is nagyon hatékony, mert szegény állat sokszor fél is pl. egy medvétől, meg hát egymaga nincs is valami sok esélye, még elriasztani se:(

- vagy a szánhúzó kutyákra gondoltál? Ők nagyon is kemény fizikai munkát végeznek. Másrészről, ha a gazdának választania kell, hogy kinek adjon enni, akkor a kutyáját eteti meg először, akkor is, ha ő éhen marad, mert pontosan tudja, hogy ha legyengül a kutya, netán elpusztul, akkor az ember is meghal. Szóval lehet, hogy mégsem olyan rossz az az "üzlet".

- Viszont nem hiszem, hogy pl. egy lónak olyan nagy megerőltetés lenne egy családi gazdaságban dolgozni. Sokszor látom, hogy lovakkal dolgoznak, de életemben nem láttam még munkára befogott 4 vagy több lovas szekérről, ahogy te írtad. Legtöbbször nincs rá szükség, ha mégis akkora a súly, akkor inkább traktorral vontatnak. Én nem is húz a ló egész nap. Legtöbbször arról van szó, hogy a gazdája (esetleg még két-három ember) szekéren megy egyik faluból a másikba vagy el kell vinni néhány bála szénát. Szénabehordás idején persze több a munka, de jó időbe telik, mire megtelik a szénásszekér, illetve amíg lepakolnak róla (ez akár órákba is telik, és az embernek is pihenni kell), szóval nagy szünetek vannak, és a határtól a faluig nem kell nagy távolságot megtenni.

- Amúgy úgy látom, te csak az igavonó állatokra vagy "kihegyezve": a tehénnel, juhval mi a helyzet? Haszonállatok, de nem végeznek fizikai munkát. És akkor a vágóállatokról ne is beszéljünk, nagyon messzire vezet az a téma.

- Visszakanyarodva az eredeti kérdéshez, mi a véleményed pl. a kisemlősök hobbi-tartásáról? Pl. a hörcsögök a természetben várható életkoruk legalább 2-3-szorosát megélik, fizikai munka nincs, de még egy nagyon jó ketrec esetén is jelentősen korlátozva van a mozgásuk, és teljesen más a környezetük. Ne is emlegessük a jelenleg nagyon elterjedt kis "börtönöket", amibe a szükséges felszerelés is alig fér el:( Szóval akkor most jó nekik vagy nem?

2016. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Előző, amiatt találsz réseket a legutóbbi hozzászólásaimban, mert itt a gyakorikérdéseken nehéz átlátni, melyeket ki válaszolta. Ugyanis az előző soraid alapján én látom, hogy igen nagy arányban hasonlóan gondolkodunk, azonban megértem, hogy nincs lehetőséged egyben látni az összes, e kérdésre írt válaszomat, hiszen azonos százalékon is lehetnek emberek, valamint ez már a harmadik képernyőoldal (az elejétől írtam ide, viszonylag sok választ), sőt, ugyebár változnak a százalékok, időről időre, ami tovább nehezíti a válaszadók beazonosítását.


Ezen felül én is jelezném számodra, amit te is felvetettél: számos irányba is lehetne kitérni, ennél fogva az, ha valamiről még nem írtam, nem feltétlen jelenti azt, hogy nincs is azokról gondolatom. ;) De egyébként számos tényező, amit hiányolni hiszel az előző pár hozzászólásomból, azok nagy részére tehát már rég kitértem itt, korábbi válaszaimban. Csak a pontosság kedvéért jelzem. És azt is, hogy mivel a metakommunikáció írásban nem igazán kivitelezhető, ezért nem tudhatod, milyen a stílusom valójában, élőben. Lehet, h valamiféle kekeckedést képzelsz a soraim mögé, holott semmi ilyen szándékom nem volt. Írásban kivitelezhetetlen a megfelelő nonverbális közlés.


(Bocsi, hogy nem szedem össze, mely válaszokat írtam én a kérdésnél, mivel -emlékeim szerint- minimum hatot-hetet, de lehet, hogy tizet válaszoltam.)

2016. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!