Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti elaltatnátok?

Ti elaltatnátok?

Figyelt kérdés

Milyen esetben választjátok az elaltatást?

Nekünk a macskánk nagyon beteg évek óta. Macska AIDS valószínűleg leukózisa is van már (mellette élő két macskánk abba pusztult bele- mindegyik ideszegődött cica volt). Ő bírja a legtovább, de már nagyon szenved. Alig kap levegőt, hörög, vérzik, nagyon sovány, alig eszik.

Húzzuk tovább gyógyszerekkel és magátol pusztuljon el, vagy altatás? Ti hogy döntenétek? Olyan nehéz...

(Mindegyik cicánk kapott orvosi ellátást, betegségük később jött ki, szóval ezzel kapcsolatban ne vitázzunk)


2016. jún. 16. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Én az altatás mellett döntenék, ha tényleg már csak szenvedésből áll az élete.
2016. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Az elaltatás mellett döntenék. Ez az utolsó ajándék amit adhatsz neki ha már csak szenved.
2016. jún. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is elaltatnám, ha már nincs neki semmi remény. Nem szenvedtetném tovább. De kifejezetten hangsúlyozom, hogy orvos általi altatás! Nem olyan falusi "elásom azt jólvan" megoldás... :/
2016. jún. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nyilván állatorvosi altatásra gondolok én is. Amikor ideszegődött vemhes volt, ivartalanítottuk is, mikor ideszokott. Szerintem ott úgy szedhette össze az AIDSet, mert nem járt el verekedni. Itt volt csak bent meg a teraszon. Több év után jött ki rajta. Mellette volt egy ivartalanított egészséges kandúrom. UGye akkor még azt hittük egészségesek. Aztán egyszercsak ez a kandúr verekedett egy kis fekete cicával, befogadtuk szerintem bedobhatták ide az udvarunkba, mert akkor még nem volt kutyánk. Na mindegy, hát később kiderült, hogy beteg. Ez a két cica leukózisos volt, és az állatorvos sokáig húzta a dolgot, gondolom a pénz miatt... Az egyik magától ment el, a másikat elaltattuk.
2016. jún. 16. 15:55
 5/6 anonim ***** válasza:
onnan,amikor az állat többet szenvedne, mint amit élhet,boldogan. tudom, borzasztó nehéz döntés.
2016. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elaltattatnám.Volt egy FIP-es macskám (szintén befogadott), akivel orvostól orvosig jártunk, de amikor elkezdett fulladni és nem evett más semmit sem, akkor meghoztuk a szomorú döntést és elbúcsuztunk tőle.Borzasztó volt, de már láthatólag szenvedett.
2016. jún. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!