Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen állatokat ajánlotok?

Milyen állatokat ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kisállatot,csak nem tudom hogy milyet.Tudnátok olyan állatokat javasolni amit kezdőként is könnyebb tartani,és bent terráriumban,akváriumban,ketrecben tartható?

Köszönöm előre is

14L


2016. aug. 18. 08:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Hörcsög.
2016. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ketrec: Hörcsög, süni, tengerimalacok, nyuszik, patkányok (az utóbbiak társas lények azért írtam őket többesszámban).

Akvárium: halak, teknősök.

Terrárium: gekkó, kaméleon, agáma.

2016. aug. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha már azt nem tudod megmondani, hogy pontosan mit szeretnél, legalább azt írd le, hogy mennyi időd, energiád, helyed és pénzed (kezdőköltségekre és fenntartásra) van az állatra!

Illetve milyen egyéb limitáló tényezőkkel dolgozunk?

- Van-e allergiás a családban? Nem csak állatra, sokszor a poratka, tárolási atka, fa, fűfélék, gombaallergia is beleszólhat a választásba.

- Van-e amitől fél, undorodik bármelyik családtagod? Nem mindenki tud egy fedél alatt élni patkánnyal, kígyóval, békával, madárpókkal, tücsökkel.

- Apropó, élő eleségállat jöhet vagy inkább ne?

- Kijárhat a szobába, vagy bent kell maradnia a helyén?

- Milyen életmódot folytasson? Éjjeli, nappali vagy inkább hajnalban és estefelé legyen aktív?

- Mennyire legyen kézbe vehető, szeretgethető?

Azt, hogy SZÁMODRA mi a könnyű, azt mi nem tudhatjuk.


Nekem halaim vannak, róluk tudok regélni. A halaknak szerintem három nagyon nagy buktatója van.

0. Ennek nagyon nem így kellene működnie és sajnos nem csak halaknál, kisállatnál is így van, de a legtöbb boltban az eladóknak kereskedői képzettsége van és ennyi. Ők csak eladnak, de nem értenek a boltban árult jószágokhoz, baromságokat beszélnek, azt mondják, amit a vevő hallani akar, csak vásárolj. Nagyon fontos, hogy bármi mellett is döntesz, te magad nézz utána a tartási körülményeinek, igényeinek! (Használj szakirodalmat, kérdezz más állattartókat, szűrd ki a baromságokat!) Na vissza a halakhoz.

1. Megérteni a szűrő funkcióját, működését. [link] (A halak nem szobatiszták, valamit kezdeni kell azzal a kakival, ami a vizükbe jut, nemde?)

2. Megérteni, hogy a különböző fajoknak különböző igényei vannak. Tehát attól hogy halacska az összes még messze nem biztos, hogy tarthatóak együtt vagy hogy az akváriumod megfelelő a számukra.

3. Egy hal nem fogja neked megmondani, hogy mi a baja, sőt, még szólni sem tud. Csak következtetni tudsz: színéből, mozgásából, viselkedéséből, ürülékéből, egyéb elváltozásaiból.

Nekem két akváriumom van, egy 112 literes és egy, a szokásosnál nagyobb alapterületű 40 literes. Van egy mentális listám is, hogy milyen halat szeretnék, minek megfelelő az akváriumom berendezése és milyen faj kompatibilis a már meglévő halaimmal. És azt is tudom persze, hogy mi az akváriumom kapacitása. Szóval nem veszek hülyeséget.

Ajánlott szakirodalom:

- [link]

- [link]

- [link]

- [link]


Más állatok, amelyek nem szerepelnek az előző listáján:

- kínai tűzhasú gőte (más állattal NEM tartható, hűtést igénylő, teljesen vízi életmódot folytató ragadozók. 13 évig tartottam közben 1x költöztünk ez a ház sokkal melegebb, amikor meghaltak, nem vettem újra)

- törpe karmosbéka (nagyon megválogatva, de halakkal tartható, teljesen vízi életmódot folytató békácskák. Legalább hármat érdemes belőlük tartani, társas lények.)

- Új-kaledóniai vitorlásgekkó (kívánságlistán van már évek óta, állítólag könnyen tartható)

2016. aug. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Oké legyen hörcsög...

De!

TENYÉSZTŐTŐL szerezz be!

Törpe: MINIMUM 50•40 cm hely MINIMUM 18-20 cm kerék átmérő.

Javasolt táp: Versele-Laga.

Ha a höri mellett döntesz,a vásárlás ELŐTT LEGALÁBB 2 HÓNAPPAL NÉZELŐDJ:( VAGYIS TANULJ OTT)

TENYÉSZTŐK HONLAPJÁN!

Hörcsög Imádók :) nevű Facebookos csoportban

2016. aug. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!