Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy ilyen...

Mit lehet csinálni egy ilyen helyzetben, ha az állatvédők sem lépnek?

Figyelt kérdés
Barátnőm mesélte, hogy az utcájukban van egy tipikus züllött család, akik vállalják lovak tartását. A tulaj fizet nekik x összeget, adott időre, hogy abból tartsák el az állatokat. De az nyilvánvaló, hogy a kapott pénzt nem a lovakra költik, mert teljesen le vannak soványodva szegény állatok, és olyan is volt, hogy a ló éhen halt (nem is egy), és hetekig ott feküdt az udvaron, semmit nem csináltak vele, ugyanez kutyákkal, talán német dogokat szaporitanak. Az állatvédők már többször jártak náluk, de az állatok még mindig ott vannak, mert éppen akkor mindig volt egy kis takarmány előttük. Az egyik helybáli bement az udvarba lefényképezni a helyzetet, persze ő lett feljelentve. Mit lehet ilyenkor csinálni?
2010. ápr. 20. 22:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
az ég világon semmit,én is ismerek állatkínzókat,de senki sem jár el ellenük,szóval bele kell törődni ez van,az évek során meg fogod szokni,én is megszoktam.
2010. ápr. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nehéz helyzet,de mivel már van állatvédelmi törvény,fel lehet őket jelenteni!!!Ha a ló tényleg éhenhalt,az már bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát!Nemrég,pár hete volt egy eset,egy férfi nem etette a kutyáját és szerencsétlen éhen halt.6 hónap letöltendőt kapott!!!Ő az első Magyarországon,aki nem pénzbírságot,hanem börtönbüntetést kapott állatkínzásért!Szóval nyugodtan fel lehet őket jelenteni!Bár azt furcsálom,hogy a lovak gazdái nem veszik észre,hogy mi történik a lovaikkal!
2010. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

22:41-es,ne haragudj,de ezt nem lehet megszokni!!!!

Pont az ilyen hozzáállás miatt tart itt ez az ország!!

Igenis tenni kell ellene,mert akkor sosem változik semmi!!Esetleg a médiát is rájuk lehetne küldeni,az ilyenekre általában harapnak!

2010. ápr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Írd ki a címet ide..



Hallottál már a radikális állatvédőkről?

2010. ápr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2010. ápr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az állatvédőknek semmivel nincs több intézkedési lehetőségük,mint bármelyik magánembernek,nem büntethetnek,nem kobozhatnak stb.csak feljelentést tehetnek,mint bármely más állampolgár.

Ki kéne már lépni az Animal Planet álomvilágából...

Itt Magyarországon az állatvédők intézkedési lehetősége gyakorlatilag 0,legfeljebb pátyolgathatják a bajba jutott állatokat saját pénzükből,segítség nélkül.

2010. ápr. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
45%
22:41es vagyok. ha egyszer nem lehet semmit csinálni,akkor a legjobb ha megszokod,immár 6 éve látom a saját szememmel az állatkínzást,fel voltak jelentve,meg minden,de a saját kapujukon belül azt tehetnek mihez kedvük van,ezt mondták.akkor? sajnos nem élünk olyan helyt,ahogy itt följebb mondta valaki,hogy jönnek az animal planet-től az állatvédők,és megoldják a bajt.ez van,tapasztalatból mondom.mert én is szeretnék tenni ellene,de a kezem meg van kötve.
2010. ápr. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Igen, ismerem a radikális állatvédőket, helyeslem is, amit csinálnak. Csak nem tudom, hogy itt közzétehetem-e akárkinek is a cimét.

Azt én sem értem, hogy a gazda vagy gazdák hogy nem veszik észre, hogy mi történik a lovaikkal, bár nem ismerem annyira a történetet, az is lehet, hogy külföldiek, nem tudom.

Lehet, hogy a média harapna a "sztorira", bár...

2010. ápr. 21. 19:36
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt még meg fogom kérdezni, hogy fel lettek-e jelentve. 2 hete voltam barátnőméknél, elsétáltunk arra, 2 lovat láttam. Leették a fák kérgét, amit elértek, gondolhatjátok, hogy mennyi kaját kaphatnak.
2010. ápr. 21. 19:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!