Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is sértő?

Szerintetek is sértő?

Figyelt kérdés

A nagynéném (anyukám öccsének a felesége) folyamatosan vegzál a nyuszim miatt.(6 hónapos oroszlánfejű törpenyuszi).Először mindig leszólta hogy MUTÁCIÓ a nyuszim.Már itt nagyon megsértődtem.Anyukám még hozzá is tette hogy ő nem egy nagy állatbarát.Erre elkezdi hogy de ő abszolút állatbarát.Ennyi erővel az ő kutyájuk (borderr collie) is mutáció, mert farkasból lett ,,háziasítva".Tegnap meg vendégség volt nálunk.Őket is meghívtuk.Vacsora után bementem a nyuszihoz hogy kiengedjem.Erre pár perc múlva ő is odajött és elkezte hogy tudom-e hogy a nyuszim így nem fog sokáig élni.(Nem tudom mi a baja, mivel a nyuszimnak egy fél szobányi elkerített része van berendezve)És folytatta hogy az ő barátnője a nyulait LUXUSKÖRÜLMÉNYEK között tartotta mégis 4 éves korában meghalt mindegyik.Hát azt hittem pofon vágom.1.A nyuszinak nem luxuskörülményekre, hanem HELYES TÁPLÁLÁSRA és megfelelő életmódra van szüksége.

2.Biztos hogy ő csinál rosszul valamit hogyha 4 éves korukban hullanak el a nyulai.Én imádom a nyuszim, ezzel hogy ilyeneket mond róla, olyan mintha rám mondaná.Ti mit gondoltok a viselkedéséről?Mit tennétek a helyemben?Szóljak be neki?


2016. szept. 23. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én beszólnak neki biztos, nekem csak ne pofázzon. De te ismered milyen, s a szüleid is hogy reagálnának.
2016. szept. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz vele. Maximum mondd meg neki, hogy nem vagy kíváncsi a nyuszival kapcsolatos véleményére, és foglalkozzon mással.

Viszont a nyuszi társas állat, nem szabadna egyedül tartanod!

2016. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezen kívül is az egész családomnak tele van vele a hócipője.Folyton kibeszél minket a hátunk mögött, és a nagymamámat folyamatosan ócsárolja a háta mögött, és ellene uszítja a nagybátyámat.Amúgy köszi a választ, gondolkozom hogy mivel stóljak be neki.
2016. szept. 23. 22:38
 4/8 A kérdező kommentje:
#2 nem láttam hogy te is írtál.Köszi neked is.A nyuszim mellé meg tervezek társat venni.
2016. szept. 23. 22:40
 5/8 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag mutáció, egy vadnyúl almában az egyik kicsi egy kicsit "fura" volt, de az embernek tetszett, ezért továbbvitte a vérvonalat. Nálam azért durvább beszólás kéne, hogy igazán bepöccenjek. (amúgy volt egy hasonló sztorija a barátnőmnek, már nem nagyon emlékszem rá de végül ő osztotta ki a kötekedőt - nyugodt hangnemben magyarázott, mint a tanítónéni az alsósoknak, végül ő nyert)


Mindenben neked van igazad, de lehet hogy ettől még falra hányt borsó, amit neki mondasz.


Ne szólj be, nem éri meg, de közöld vele, hogy a nyulad a te magánügyed, és köszönöd szépen, nem kérsz a véleményéből se most, se később. Maradj nyugodt, akkor is ha a nagynénéd bepöccenne (nem ismerem, szóval számításba veszem ezt is) és maradj a józan érveidnél. Egy vitánál az veszít, akinek hamarabb durran el az agya. Nyugodt állapotban viszont tudsz gondolkozni, így van időd okos visszavágásokat kigondolni.


Ha nem válik be, amint elkezdi a mondókáját ignoráld, és ha teheted (pl. nem épp a nyuszit rendezed, nincs tele a kezed) akkor menj el onnan.


Vagy pedig marad a húgom megoldása, ami valahogy így nézhet ki:


- Ez a nyúl egy mutáció.

- Ja.

- Nagyobb helyen kéne tartsad.

- Jó.

- El fog pusztulni még idén.

- Jó.

- Ki kéne vinned egy farmra.

- Jó.


És így tovább. Mindenben adj neki igazat. Ez nem fogja tükrözni a személyes véleményedet, egyszerűen csak ráhagyod, aztán csinálod tovább a dolgodat.

2016. szept. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Van ilyen ember, aki egyrészt azt gondolja, mindenhez ért, másrészt meg csak azt lesi, hol tudna egy kis rossz érzést ébreszteni a másikban. Tojd le, én is azt javaslom, kurta egyszavas válaszokat nyomj neki és ne húzd fel magad, pont az a célja. Semmit nem tud a nyulakról, irigykedik, frusztrált... ki tudja, a lényeg, hogy te értesz a nyuszihoz, te ismered és a tiéd. A kis kárörvendő görcsök elhúzhatnak.
2016. szept. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem a levesbe akarok kötni de teknikailag mutáció, ami viszont nem feltétlenül rossz dolog. Nem negatív értelmű szó, szimplán eltérő testi jegyekre szokták mondani, nekem pl a dumbó fülű patkányom is mutáció, mégse zavar ha ezt mondják mert tényleg az, de attól még ugyanúgy szeretem a kis dagit.

A barátnőnnek meg üzenném hogy nem elég a luxuskörülmény hanem az is jól jön ha elviszi orvoshoz ha baja van és nem a génállomány aljáról vesz nyulat mert a fiatal halálozás oka 80%-ban ez a két dolog valamelyike.

2016. szept. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.A mutáció szóval az a bajom, hogy direkt rossz értelemben mondta.
2016. szept. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!