Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Áldoztok pénzt idegen állatok...

Áldoztok pénzt idegen állatok meggyógyítására?

Figyelt kérdés

Tegnap a kutyánk éjszaka elkapott egy buta cicát a kertben. A kutya sajnos olyan kárt tett benne, hogy 10 perc alatt meghalt.

Az állatkórházat rögtön felhívtuk, hogy beviszünk egy cicát, hátha lehet vele kezdeni valamit, ha meg esetleg nem, akkor legalább altassák el.

A dokinő megkérdezte illetve tudatta, hogy a költségeket nekünk kell állni, mégha nem is a mi állatunk.

Természetesen tudtuk, hiszen nem egyszer vittünk már be elütött kutyust, cicust, amit a saját pénzünkön gyógyíttattunk kisebb-nagyobb sikerrel.


Ez olyan nagy dolog? Én azt hittem, hogy ez természetes.


2010. ápr. 23. 22:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
11%

Természetes annak akinek van erre pénze, én spec örülök ha etetni tudom a 2 kuvaszomat és ha vmelyik elintézne egy macskát hát megfőzném neki jutalomból!



Miért Képzeli azt az összes iylen Újgazdag hogy mindenkinek annyija van mint neki??

2010. ápr. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
17%

Jaj a multkor láttam egy húskupacot az úton amin már keresztül ment 25 kocsi és a belei az út széléig gurultak, megáltam és összelapátoltam de az állatdoki csak bámult rám bambán hogy ezzel meg mi a túrót kezdjen?


Pedig fizettem is volna csakhogy újra éljen az a nem is tudom mi !!

2010. ápr. 24. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem vagyok újgazdag, jelenleg az árvámból, a szoctámomból és az ösztöndíjamból élek. Az állatoknak pedig azért segítek, mert legalább nekik segítsek, ha tudok, ha már apumnak nem tudtam.
2010. ápr. 24. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Mi sem vagyunk gazdagok, de 4000-5000Ft mindig jutott egy ilyen állat megsegítésére. Nekünk nem a cigire és az alkoholra megy el, hanem a saját és idegen állatok kezeléseire. Féregtelenítő, védőoltások, bolha és kullancs elleni szerek.

Sok ember a pedigrés kutyájára nem költ annyit, mint i az állatokra.


Ja igen, a másik, az út szélén elgázolt állatok. Utálom, mikor az autósok simán átmennek a cicán, amelyiket már előtte 20 autó lelapított. Na ilyenkor legalább annyit teszünk, hogy megállunk és egy zacskó segítségével legalább az út szélére húzom.

2010. ápr. 24. 04:47
 25/30 A kérdező kommentje:

Mi sem vagyunk gazdagok, de 4000-5000Ft mindig jutott egy ilyen állat megsegítésére. Nekünk nem a cigire és az alkoholra megy el, hanem a saját és idegen állatok kezeléseire. Féregtelenítő, védőoltások, bolha és kullancs elleni szerek.

Sok ember a pedigrés kutyájára nem költ annyit, mint i az állatokra.


Ja igen, a másik, az út szélén elgázolt állatok. Utálom, mikor az autósok simán átmennek a cicán, amelyiket már előtte 20 autó lelapított. Na ilyenkor legalább annyit teszünk, hogy megállunk és egy zacskó segítségével legalább az út szélére hú

2010. ápr. 24. 04:48
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Mindig segítünk az állatokon. Kutyát sajnos nem tudunk a meglévő kutyusunk mellé véglegesen befogadni (anyagi okok miatt), de mindenképpen megpróbálunk minden szerencsétlennek átmeneti segítséget nyújtani. Nem dohányzunk, nem iszunk, mégcsak moziba sem járunk, az egyetlen költséges "passziónk" az állatmentés. Cicák, kutyák, tengerimalac, hörcsögök, sokféle állatka fordult már meg nálunk.

Pár éve találtunk egy nagyon legyengült kutyát. Hazavittük, de sem enni, sem inni nem kért, csak gubbasztott. Orvoshoz vittük, kullancsfertőzés. Kikezelték, pár nap alatt jól lett, utána beadtuk a menhelyre.

Volt már nálunk törött lábú illetve "csak" kidobott kiscica is. De volt, amelyiknek a farkincáját kellett amputálni egy súlyos sérülés miatt. Ilyenkor az orvosok is nagyon rendesek, legtöbbször csak a tényleges gyógyszerköltséget, vagy még azt sem kell kifizetni. Gazdit pedig a gyógyulás után vagy mi magunk találunk, vagy beadjuk az állatkát egy menhelyre.

2010. ápr. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%
A jó múltkor jöttünk haza apukámmal és láttunk egy kutyust haza akartam vinni de apu nem állt meg mert, hogy hátha megharap...aztán később mentünk vissza a boltba mert valamit elfelejtettünk és láttuk, hogy ott feküdt az uton szemből jött a kocsi és átment a bal lábán na akkor apunak elkezdtem kiabálni, hogy álljon meg!Bevittük az állat klinikára, és ott meggyógyították! Mivel jóban vagyunk a nővel aki vizsgálta, és mondtuk neki, hogy nincs hirtelen 15ezer Ft-unk, hogy kifizessük ezért ő befogadta! Azóta is nagyon boldogok egymás mellett!:)
2010. ápr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%

Hál' Istennek még soha nem ütöttem el Állatot, pedig 2 éve van jogsim !

Persze volt hogy találtam haza fele jövet egy dobozban egy 3 gyönyörű kiskutyát , elmondani nem lehet olyan szépek voltak! Nem hagytam ott őket, elhoztam ! A párom nagy szemekkel bámult rám (pedig megszokhatta volna már) és kérdezte ... mi ez ?? Hát kiskutyák !!!


Beoltattam őket, féregtelenítettem őket, helyet csináltam pedig van Jó pár Állatkám , és neki Álltam itt helyben előszőr is gazdit találni nekik ! Ivartalanítási költésget felajánlottam hogy megfelezem (mivel Állatorvos melett dolgozom ) ! Elvitték őket , szomorú is voltam , de közben Nagyon boldog :) A gazdik nagyon jól tudják , ha valami gond lenne , vissza fogadom a kutyákat ! Ez 1 éve volt !


Nagyon jó helyre kerültek , főleg idősekhez inkább !

De volt hogy itthon ültem , és nyitva volt az ajtóm , bejött egy ici-pici keverék kutyus akkora hassal hogy a földet súrolta , megetettem , megitattam , bementünk a ferihez(Állatorvosomhoz , akinél dolgozom is ) És kiderül8 baba van benne :S 8??!!


Pár napra rá megelett , eközben a gazdit keresetem , aki persze lemondott róla , mondván , már nem kell neki!

Hát újból előről minden , amit már leírtam !


És még írhatnák néhány történetet !


Segítek mert megtehetem ! Inkább az Állatokra költöm a "felesleges pénzem" mint hogy felesleges dolgokra , plázára, mozira költsem ! Ne értsetek félre , csinosvan öltözöm , imádok fodrászhoz járni , műkörmöshöz stb... )


De az Állatokra költöm a Pénzem , mintsem hogy Buliba szórjam .... szórtam elegett ott is :S !

2010. ápr. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
00:19es.Miért nem hívtok sintért az ilyen agresszív kutyákhoz?
2010. ápr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy sok olyan ember van, aki szintén a saját zsebéből áldoz más állatokra.


Utsó, miért hívna sintért a kutyákhoz? A mi kutyánk is megölte a cicát, de azért miért kellene bántani a saját állatunkat. Sajnos macska nyelven nem tudjuk kiírni, a kerítésre, hogy harapós kutya, az átjárással az életét kockáztatja.

2010. ápr. 24. 13:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!