Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Legtöbb ember miért a kutyákat...

Legtöbb ember miért a kutyákat meg a lovakat szereti legjobban?

Figyelt kérdés
A kutyák büdösek, a lovak meg nagytestűek, veszélyesek és egyik állat sem fingik olyan hangosakat.

2017. jan. 15. 14:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
91%
Valószínű mert a történelem során ezek az állatok segített minket a legjobban, ezáltal ők kerültek a legközelebb is hozzánk.
2017. jan. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
78%

A ló NEM veszélyes. Egyszerűen csak zsákmányállat, ezért óvatosabban kell kezelni.


Ha sérülés történik, akkor sosem a ló a hibás.

2017. jan. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 10-es, teljesen egyet értek, minden állat tud veszélyes lenni ;)
2017. jan. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
82%
Én nagy cica fun vagyok pl. Imádom őket.
2017. jan. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%
A ló nem veszélyes és soha nem ő a hibás? Igen a ló menekülő állat , de vannak olyan mocskos lovak is amiket pl megfelelően tartod, normálisan bánsz vele és megrúg. Láttam én már olyat! Meg mivel menekülő állat ezért pl ha megijed valamitől : lehet ez hirtelen hang, zacskó, árnyék, bármi akkor ösztönösen cselekszik és nem fogja azt nézni hogy te épp ott vagy-e. Éppen ezért nem állunk ló mögé. Én is szeretem a lovakat, foglalkozom is lovakkal, ilyen szakmát is tanultam. Az állat nem játék. Nem lehet bennük megbízni,bármennyire is aranyos vagy képzett. Elég egy véletlen ,rossz mozdulat és megtörténhet a baj. Mindig észnél kell lenni!
2017. jan. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
az hogy mennyire bízol benne az a fajtától függ,pl egy falabelle akarva se tud kárt okozni bennem :D,de a lényeg az hogy a melegvérű az ami egy kiszámíthatatlan rugdosógép,nekem mindenem a hidegvérű ló,bennük meg lehet bízni,kiskorában meg van tanítva onnantól az átmegy vizen,csörgős szatyrokon.....ha mondom neki hogy balra akkor arra megy,ha jobbra akkor arra,szóval nagyon jó,nem rohan,nem kapar,teljesen nyugodt,körbe futkoshatják a kisgyerekek,(fogócskázni szoktak alatta) és sosem rúg,de még nem is érdekli mert aludni szokott(állva)
2017. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
16-os. Tény ,hogy a hidegvérűek sokkal nyugodtabbak,mint a melegvérűek,ebben igazad van. De ez is inkább egyed függő,mint fajta függő. Mert láttam én már idegbeteg hidegvérűt is.
2017. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Kiszámíthatatlan rugdosógép az apád füle.


Mentálisan egészséges állat NEM bánt ok nélkül.


Persze ha korábban verték vagy rosszul bántak vele, akkor persze hogy rúg. Nem azért, mert egy agresszív vadállat, hanem mert azt tanulta hogy az ember fájdalmat okoz, ezért védi magát. Terápiával lehet segíteni, de nagyon óvatosnak kell lenni.


Igen, már hosszú ideje istállóban tartjuk a lovakat, de az ősi ösztön még mindig beléjük van égetve. Növényevő zsákmányállatok, a vadonban bármikor rájuk ugorhat egy ragadozó hátulról, épp ezért kell neked tekintettel lenned a lóra, és a tudtára adni hogy ott vagy. (nem hátulról hanem oldalról közelíted meg, halkan hozzászólsz, amikor elmész mögötte az egyik kezedet a farán tartod, hogy tudja hogy ott vagy)

2017. jan. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenféle állatot szeretek, ( kivéve a bogarakat, rovarokat) nekem a disznótól kezdve, a tehénen át, az ázsiai elefántig minden jöhet. :) A lovakat attól még, hogy nagyok miért ne lehetne szeretni? A kutyák meg nem büdösek ha évente kétszer megfürdetik őket. Meg hát minden ember más. :D
2017. jan. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
71%
A kutya tud büdös lenni de ez függ a diétájától és a tartásától, nagyon sok nem büdös. Igen, a ló nagy állat de attól nem veszélyes, ha jól van tartva lehet fizikailag képes rá hogy 10 másodperc alatt kinyírjon de eszébe se jut ilyen mert szereti a gazdáját, volt hogy estem le a lóról az meg megállt amint érezte hogy csúszom le és nézte hogy jól vagyok-e. A kutya lehet hogy megtámadhat de van előjele, eddig akárhányszor ment nekem macska mindig előtte dörgölőzött vagy simogattam aztán gondolt egyet és belémvágta a karmait, a kutya jelzi ha támadni akar. Az antiszoc csitri patkányom (az összes többi tündér de az egy utálja az embert) 2 év alatt többször próbált megharapni mint kutya egész életem során.
2017. jan. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!