Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nektek vannak ilyen ismerőseitek?

Nektek vannak ilyen ismerőseitek?

Figyelt kérdés

Tudják, hogy van mentett állatod és ezért elég gyakran "bombáznak" örökbefogadható állatokról szóló képekkel, pedig nekik nincsen egy sem.

Anyumat is folyton betalálják, neki két mentett kutyája van. Nekem meg két macskám. Volt, hogy az közösségi oldalas üzenőfalamra posztolt ki képet az egyik, és utána irkált, hogy naa elfér még egy macska ott, volt, aki telefonon erősködött, amikor harmadszorra mondtam, nem tudok több állatért felelősséget vállalni, mert kicsi a lakás, "hát azt hittem nagyobb a szíved". Köpni-nyelni nem tudtam, majd elküldtem a fenébe. Persze, amikor én kérdezek vissza ilyenkor, hogy na és, neked egy állatod sincsen, akkor jön a "hát erre most nincsen időm, nem vagyok kutyás-macskás, de aranyosak" stb.

Az ilyen embereknek nincsen önkritikájuk?


2017. márc. 23. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Na bírom én is az ilyen facebook huszár "állatvédőket".

Bazze fogadjon örökbe egy-két állatot és ne folyton azt az ismerősét csesztesse, akiről tudja, hogy örökbefogadott már állatot, hanem akkor álljon neki tényleg a gazdikeresésnek (nem facebook posztokkal, hanem hírdessen pl.).

Nekem egyébként van két örökbefogadott cicám és egy mentett kutyám. Hamarosan elhozok egy másik kutyust is az ózdi gyepmesteri telepről (Pesten lakom egyébként)

2017. márc. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
"Nekem egyébként van két örökbefogadott cicám és egy mentett kutyám. Hamarosan elhozok egy másik kutyust is az ózdi gyepmesteri telepről (Pesten lakom egyébként)" Ez nagyon jó! :)
2017. márc. 23. 14:09
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként ha valaki idetéved még, nagyon szűken vannak szegény kutyusok azon az ózdi gyepmesteri telepen (régen ugye sintértelepnek hívták). Ráadásul rendszeresen altatnak is (habár tagadják, de mégis ez a hír járja). Férfi létemre, a könnyem is kicsordult, amikor megláttam szegény állatokat ...dehát nem fogadhatom örökbe mindegyiket, szóval aki ezen gondolkozik és ehhez a kérdéshez téved, javasolom, hogy feltétlenül látogasson el oda.
2017. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Azért facen elég könnyű megoldani az ilyet. Be lehet állítani pl. azt is ha egy képen vagy egy posztban meg vagy jelölve,az ne kerüljön fel az üzenőfaladra. Vagy szimplán tilthatod is. Én ilyet nem tapasztaltam pedig minden állatomat mentettem. Vagy menhelyről vagy egyesülettől.

1 kutya,2 macska,4 nyúl,2 csincsilla és egy hörcsög

2017. márc. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj! :D én a kutyámat 4 hetesen mentettem egy putriból. Előtte is és utána is voltak nálam ideiglenesek, de mondtam mindenkinek, hogy amíg meg nincs minden oltása, addig lesznek szívesek nem zaklatni, mert nem jöhet ide másik kutya. Másnap hívtak, hogy hoznának hozzám egy gyepis, oltatlan kutyát. :D


Az egyik macskám kb 3 hetes volt, a vízpartról szedtem össze, közvetlenül utána akartak rámsózni egy 12 éves német juhászt, aki utálja a macskákat.


A másik cicámat 1-2 naposan szedtem ki egy szelektív kukából és úgy gondolták a MACSKÁTLAN ismerőseim, hogy ha amúgy is felkelek 4 óránként cumiztatni, akkor hoznának hozzám még 4 kiscicát az anyjukkal, mert nálam elfér. :D a nagyobbik macskám lakott este a fürdőben, a kicsi meg ketrecben az egyik szobában. Én voltam a legnagyobb szemét amikor mondtam, hogy 2, nulla védettséggel rendelkező macska mellé nem vállalok be egy anyamacskát ennyi kicsivel, mert nem tudok karanténoztatni.

2017. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

3. Köszi, viszont ezt észben tartom, hátha egyszer...


4. Persze, utána rögtön megcsináltam az óvintézkedéseket.


5. Ez durva. Lehet az van bennük ilyenkor, hogy ha segít az ember, akkor már mindegy, nem látják át. Minden tiszteletem a tiéd, meg a többi válaszolóé is, köszönöm a válaszokat!

2017. márc. 23. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi patkányt és tengerimalacot tartunk, szerencsére elkerültek eddig, főleg mert errefelé nem nagyon van mit menteni de ha jönne is szimplán közölném hogy nincs szabad ketrecem, nem tudok hol karanténozni, pont. Nagyon szívesen segítek gazdit találni, fuvarban, elhelyezni, tanácsot adni de nem vagyok (és senki sem) magánmenhely.
2017. márc. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!