Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Nóniusztól...

Mi a véleményetek a Nóniusztól? Mint lórol, mint fajtáról?

Figyelt kérdés
2010. máj. 11. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést. Ha véleményekre vagy kíváncsi én szeretem őket. Lovagoltam nóniuszokat és mindig készségesek, jó fejűek voltak...
2010. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem nem kedvencem, bár fogatban jó lehet. Nagy, burkolt feje miatt nem túl mutatós, bár ízlés dolga. Egy félvért - pl. kisbérit - sokkal könnyebbb tanítani, több mindenre alkalmas. Persze, mint minden fajtában, itt is akadnak jó egyedek, de nem véletlen, hogy nem annyira népszerű.
2010. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem külsőre annyira nem tetszenek, ellenben nagyon okos,érzékeny, együttműködő lovak.
2010. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem sem nóniuszom van,de igazából nem tartom őket rossz képességűeknek. Persze az nem szerepel a kérdésben,hogy mire vonatkozólag mi a vélemény a nóniuszról. Küllemre, vérmérsékletre, taníthatóságra, teljesítményre...mire...
2010. máj. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ! Csak kíváncsiság, nektek melyik lófajta a kedvencetek?
2010. máj. 11. 19:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok: kisbéri és az arab. Okosak, szépek, tanulékonyak és sokféle sportra alkalmasak.
2010. máj. 11. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
most néztem meg őket a neten, nagyon szépek! Én még nem nagyon értek a lófajtákhoz, az egyik ismerősöm ajánlotta a nóniuszt, gondoltam utánajárok... és melyik ló alkalmas díjugratásra? Melyik fajták ugrató lovak?
2010. máj. 11. 20:12
 8/12 anonim ***** válasza:

szia.nekünk nóniuszunk volt,de elattuk,iszonyatosan szemét volt.az anyja,apja és mindegyik őse szemét ló volt (szóval ő harapott ahogy ember a közelébe ment).ez persze egyéni.de a nóniuszokkal vigyázni kell3 db cukortól is képesek agresszívvá válni (mármint követelni mégtöbbet),eléggé önfejúek és néha makacsok.de term.ez tanítástól,életkörülményektől,bánásmódtól függ.lényeg h jó erős magabiztos határozott kéz kell hozzá,cukor távolról sem,és dicsérő falatok is tényleg csak akkor ha nagyonjól teljesített.egy lónak dicséret azis ha kedvesen beszélsz hozzzá és megpaskolod a nyakát.

üdv.

2010. máj. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amit én ismertem nóniusz lovat az kissé lusta volt. Nem volt rossz ló csak folyamatosan nógatni kellett.


Ha a díjugratás érdekel itt van 4 magyar fajta amik alkalmasak rá és nagyon szépek is:


magyar melegvérű: [link]


shagya arab: [link]


gidrán: [link]


furioso-north star avagy mezőhegyesi félvér : [link]

2010. máj. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem az andalúz, hispano a kedvencem, de egy ügető ménem van. Úgy gondolom minden lóhoz kemény kéz és akarat kell időnként...
2010. máj. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!