Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen lóval fedeztessem a...

Milyen lóval fedeztessem a lipica-arab keverék kancámat?

Figyelt kérdés

Szürke kanca (de olyan szürke, ami hófehér), 165 magas, 8 éves. 0-ás sütésű, szóval nem kell, hogy hiperszuper csődör fedezze be. A csikót nem akarom megtartani, de a kancának se árt, ha szül néha. Sodri csikót nem szeretnék.

Melyik fajtát választanátok? Arab? Lipicai? Sportló? Vagy valami más?


2009. szept. 27. 20:58
1 2
 1/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%

Pedig a sodrit sokkal előbb el tudod adni,mint a melegvérűt. Ha még sosem volt vemhes nem feltétlenül muszáj befedeztetni.

Én arabot tennék rá ha meg akarnám tartani a csikót, ha nem akkor hidegvérűt. De ez a te dolgod.

2009. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Arra nincs lehetőség, hogy a ló válassza ki a párját? Mondjuk elvinnéd olyan helyre, ahol fedezőmének vannak, és amelyik a lovadnak szimpatikus, az fedezi be. Én nem szeretem, ha úgymond megerőszakoltatják a lovakat (láttam ilyet, szegény kis kancát vagy 3-an fogták, míg ráugrott a csődör).

Sokan nem is gondolnák, hogy a lovak mennyire érző szívű lények. Mikor a lovardából elvittek 2 lovat, a harmadik, aki mindig velük "bandázott" és a barátjuk volt, teljesen kétségbe esett. Kereste őket, azután amikor rájött, hogy nem jönnek vissza többet, hetekig alig evett, csak állt egy helyben, és meg is betegedett. Nagyon szomorú volt. Szóval én a csikó eladásánál is kétszer meggondolnám a dolgot, mielőtt elszakítom őket egymástól.

Tudom, többnyire nem így működnek a dolgok lovas körökben, adják-veszik-fedeztetik a lovakat mint árucikkeket. De szerintem ez nem helyes.

2009. szept. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Második neked van fogalmad arról mit beszélsz? Látom mént közelről még sosem láttál, megkockáztatom hogy lovat se nagyon.A kancák is brutálisan össze tudnak ám verekedni, de a mének akár meg is tudják ölni egymást, ez nem játék. Majd a kanca választ magának, te beteg vagy....Én meg menten elájulok, ez hihetetlen...
2009. szept. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Évekig dolgoztam lovardában, úgyhogy van fogalmam róla.

Ahogy írtam is, tudom, hogy nem így megy. De mehetene így is, ha az emberek másképp állnának hozzá. Szerintem. De nem vitázni akarok, csak elmondtam a véleményem.

2009. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Ja, és egyébként nem úgy gondoltam, hogy összeeresztünk 20 mént! Csak adunk a kancának lehetőséget, hogy az fedezze be, amelyiket ő is szívesen fogadja, amelyiket pedig nem, azt nem erőltetni!
2009. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Winner of Royal Hill ***** válasza:
77%
Ahham, és azt hogy oldod meg? Megkérdezed tőle ki a szimpi ő meg elnyeríti? Na ne röhögtess...
2009. szept. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Aki ismeri a lovak viselkedését és jelzéseit, az látja.
2009. szept. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

nem tudom volt-e csikója... még csak elméletben kérdezem, nem rég vettem, egyelőre ott tartok, hogy igyekszem felhízlalni. Sodrit azért nem akarok, mert elég kis törékeny kanca (inkább arabos testalkatú), sajnálnék rárakni egy hidegvérűt. És a természetes fedeztetés híve vagyok, olyannyira, hogy nem is a "rávezetős" "lefogós" verzió, hanem az összerakjuk őket egy karámba, aztán lesz ami lesz. Ott nincs ám erőszak. A kanca besárlik és ő tekergeti magát.


Aki meg a "kiválasztja magának a mént" ügyet írta természetesen baromságot írt. Hiszen amint írtam a lovaknál is a természetesség híve vagyok(ridegtartásban vannak a lovaim legelőn), és ugye tudjuk, hogy a természetben se úgy megy, hogy a kanca kiválaszt egy mént, aztán mehet a menet... Hanem van A MÉN, ha tetszik, ha nem. Ha egy másik lenyomja, akkor az lesz A MÉN. És kész.

2009. szept. 29. 21:05
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
:) Táncoló mének nemes járása, kacolák hívó tartása! Pezsdülő tavasznak ölén mennek ölre a hímek, s ki nyer, fedezhet, s a vesztes meg elmehet. Erről szól a dal, s az ember, mit akar? Beleképzel és lát, amit akar... (:
2009. okt. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Shagya??
2009. okt. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!