Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az állatoknak...

Mit gondoltok, az állatoknak vannak érzelmeik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) (16L)

Kíváncsi lennék, hogy szerintetek az állatok rendelkeznek-e érzelmekkel? A biológia tanárom szerint nincsenek érzelemeik és erről rengeteget 'vitáztam' már vele. Számos érvvel lehetne bizonygatni hogy igenis vannak érzelmeik. Máskülönben ne feledkezzünk meg Charles Darwinról aki már az 1880 as években is írt az állatok érzelmeiről (pl az ember és az állat érzelmeinek kifejezése/1886/ c. könyvében )

Szóval várom a véleményeteket.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2017. jún. 9. 00:46
1 2 3 4 5 6
 11/53 A kérdező kommentje:
#5 azért az erős túlzás hogy a növényeknek is vannak. Úgy tudom, hogy ők biológiailag képtelenek rá ( de szóljatok ha tévedek
2017. jún. 9. 09:09
 12/53 A kérdező kommentje:

#6 igazad van..

Hidd el én is frászt kaptam amikor olyan mondatokat ejtett ki a száján hogy pl ,,azt felejtsétek el, hogy a kutyáknak vagy bármelyik állatnak vannak érzelmeik" ilyenkor konkrétan majdnem felálltam és kimentem óráról .

2017. jún. 9. 09:15
 13/53 anonim ***** válasza:
14%

Nincsenek.

Egész más a szellemi beállítottságuk.

Vannak jobb képességeik mint az embernek.


Az ember, tervez, érzelmei vannak, mert irdatlanul fejlettebb a szellemi képessége, és kreatívan gondolkozik.


Az embert tanulékony és szélesebb spektrumu érdései vannak a világ adottságaival. Mint pl. egy állatnak.


Az állat is tanulékony, de csak ösztön szinten, sokkal kisebb spektrumban.

Náluk nem érzelmekről van szó, hanem komfort zónáról az életterében. Az emberek, csak kivetítik a vágyaikat az állataikra. Szeretnék azt elvárni, ami csak ember-ember közt a valódi. Kissé becsapják így magukat.

Ez nem baj, mert valahol, ahol nem találnak vigaszt, az állatukkal helyetesítik.

Ez sem baj. Mert az állatok jelenléte segíthetnek, bizonyos krízises helyzeten átjutni.

De ez csak az ember részéről nevezhető SZERETETnek.

Visszafele nem igaz.


Egy matematikai, logikai egyenletben is ez az igaz.

Pl. Osztás, visszafele, szorzás. Igaz.

Ugyan így van a szeretettel is.

Tehát, állat esetében, visszafele már nem igaz az egyenlőség - ami a szeretetet illeti.

Tehát, nem szeretetről van szó, csak komfort zónáról, az állat részéről. Az állat, a saját fajával képes úgy kommunikálni, mint az ember.

Betamulni képesek. Annak semmi köze az emberi szeretet szintjéhez és algoritmusához.

2017. jún. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 A kérdező kommentje:

#9

Igen tudom hogy számos bizonyíték van rá rengeteget olvasok etológia témakörben.

Csak szimplán érdekel mások véleménye :)

Köszönöm a választ!

2017. jún. 9. 09:21
 15/53 anonim ***** válasza:
71%

#13

Szóval azért van macska aki ajándékot fog a gazdájának, vagy csak úgy alszik nyugodtan ha hozzáérhet a gazdihoz, hogy úgy bújik mint soha, ha azt látja hogy a gazdi szomorú, mert, ööö... mert mi köze is ezeknek bármilyen komfortzónához?

Bocsi, de nem sok köze van a valósághoz annak, amit leírtál.

2017. jún. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

#13

Teljesen korrekt a felvetésed, de szerintem nem teljesen van igazad

Olvastad már C.Darwin utolsó könyvét? (Az ember és az állat érzelmeinek kifejezése)

Darwinnak az volt a célja ezzel a művével, hogy az utolsó feltételezett korlátot is eltörölje az ember és az állat között. Azt a feltevést, hogy az olyan érzelmek, mint a harag, félelem, szomorúság vagy öröm csakis ránk, emberekre jellemzőek.

Összefüggést talált az ember érzelmei és az arcizmok összehúzódása ill.ve a hangok között és azt fedezte fel, hogy ugyan azok a reakciók az állatoknál is hasonló érzelmi állapotokat fejeznek ki.

2017. jún. 9. 09:51
 17/53 anonim ***** válasza:
76%

Ez, hogy szeretet,gyűlölet stb stb,csak kitalállt szavak az agyunkbanblejátszód9 biokémiai folyamatokra... még kétvember sem szeret és gyűlöl egyformán... van aki ha szeret levakarhatatlan,meg van aki ha szeret,akkor hetente egyszer feléd néz...

Ha boldog vagyok mosolygok,ha a kutyám boldog csóvállja a farkát,vagy hanyatt dobja magát a kert közepén...

De neki fingja nincs,hogy 3ppen boldog,vagy,hogy ez egy érzelem... csupán engedelmeskedik az agya biokémiájának... mi is ezt tesszük,csak mivolyan nagyon "intelligensek" vagyunk,hogy szavakkal meghatározzuk ezeket a folyamatokat... sőt vannk akik olyan szinten hisznek ezeknek a szavaknak,hogy olyan idióta lesz belőlük,mint a biosztanárod,vagy a 13as válaszadó...

2017. jún. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
59%
No meg,hogy egyesekvérzelem sz9 alatt leragadnak a szeretetnél... sokkal alapabb érzelmek az öröm,szomorúság,ijedtség,izgalom, akár a kanosság... vagy csak mikor vágysz egy érintésre... de aki tartott valaha állatot abban nemblehet kérdéses,hogy mindez létezik bennük is...
2017. jún. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
34%
:D bocsi csak phabletről váltottamvkicsi telefonra és még nem tudok írni rajta :D
2017. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
75%
fantasztikus kiscsaj lehetsz
2017. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!