Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, az állatoknak...

Mit gondoltok, az állatoknak vannak érzelmeik?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) (16L)

Kíváncsi lennék, hogy szerintetek az állatok rendelkeznek-e érzelmekkel? A biológia tanárom szerint nincsenek érzelemeik és erről rengeteget 'vitáztam' már vele. Számos érvvel lehetne bizonygatni hogy igenis vannak érzelmeik. Máskülönben ne feledkezzünk meg Charles Darwinról aki már az 1880 as években is írt az állatok érzelmeiről (pl az ember és az állat érzelmeinek kifejezése/1886/ c. könyvében )

Szóval várom a véleményeteket.

A válaszokat előre is köszönöm:)



2017. jún. 9. 00:46
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
12%

Az állatok idegrendszere nem ismeri a szeretet fogalmát.

Az megtévesztő az embernél, hogy pl. azért mer kedvenc szeretett állatkánk dorombol az ölünkben, mert cirógatjuk, az szeretet jele.

Köze sincs az állatka részéről a szeretethez.

Az ember képes szeretni.

Az állat, azt fejezi ki a dorombolásával, hogy magadhoz szoktattad, és jól érzi magát, mint amikor elmész egy masszázsra, és jól esik, ahogy pénzért egy idegen ember maszíroz.

Nem szeretetből.

Csak mert jólesik a masszázs, és nem szeretettel fizetsz -"dorombolsz" érte, hanem cserébe pénzért.

A macska meg azért, hogy kényezteted.

Köze sincs a dorombolásnak a szeretethez.

Erről már megyőződtem, és hogy biztos legyek, szaktudományokban, már kb. 23-25 éve utánna néztem komoly szakvéleményekben.


Ám senki hitét nem szeretném lerombolni.

Mindenki azt hisz, ami neki komfortos.😻

És, ha lehet, ne adjon nevet és ne cirógassa azt az állatkáját, melyiket holnapután megöli, hogy megehesse sonka, vagy rántotthúsként. 🍜. Mert ahogy az állatához képest, az ember ebből lelkiismeretfurdalást okoz magának, amire az állata szintén nem képes. Ahogy a szeretetre sem.


Váljék tisztes egészségére, állat kedvencében öröme.

2017. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
78%

"Az állatok idegrendszere nem ismeri a szeretet fogalmát."

Ahhoz nem kell ismerni a szeretet fogalmát hogy valaki szeretni tudjon.

De akkor fogalmazd meg konkrétan mi az hogy szeretet, szerinted! Mikor mondod egy emberről azt hogy szeret valakit vagy valamit?

2017. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
79%

Könyörgöm,ti akik szerint egy állat nem képes a szeretetre és ennyire túlmagasztaljátok ezt a szót, most azonnal definiálljátok azt.

Nem megy? Azért mert ez csak biokémiai folyamatok összessége az agyadban,amit az ember elnevezett szeretetnek... senki nem garantállja, hogy te pont azt "érzed" szeretetnek mint amit én... a mi "szeretetünk" is csak egy ragaszkodás,semmivel nem különb mint egy macskáé... csak egy nyamvadt szó, egy rakat szavakkal ki nem fejezhető biokémiai folyamat/érzelem gyüjtőneve...

2017. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
16%

A szeretet fogalma személyes.

Az állat nem személy.

Vagy ez is kérdéses?


Több mázsa könyvet írtak a szeretetről.

A definíciója kis fáradtsággal is már olvasható, könyvtárban, interneten.

Nem könnyű tétel 💓 az igaz.

Az egyik legnehezebb dolog a világon, jól szeretni.


Akit érdekel, van rá lehetősége.

Csak nyitottan és bártan.😉

Az állatok viselkedéséről is sok értekezés és definíció olvasható.

Utánna lehet olvasni is.


Hajrá. Én is vettem a fáradságot.

2017. jún. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
78%

#24

Ez egy eléggé nesze semmi válasz volt.

Ha el tudod különíteni hogy amit egy ember érez, szeretet, amit egy állat èrez, nem az, akkor elég konkrét definíciód kell legyen róla, különben ez csak mese habbal.

2017. jún. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
70%

Aki szerint az állat nem képes szeretni, az minimum ostoba barom. Akkor ennyi erővel az ember sem tud szeretni, csak ösztönből cselekszik, gondol mindent. A tudományos hülyeségeitekre pedig magasról tojok. Sokáig az is tudományos tény volt, hogy a krumpli az ördög terménye, az epillepsziás beteg bolond és árammal kell kezelni, sőt az újszülöttet nyugodtan meg lehet fájdalomcsillapító nélkül műteni, mert úgysem fáj neki ! Nem tudjuk pontosan hogy keletkezett az élet a Földön, nem ismerjük teljesen a dns-t, agyunk működését. Fogalmunk sincs mi lesz a halál után. Azt sem tudják biztosan, hogy a piramisokat hogy építették az elvileg primitívebb emberek. Ezek után hogy mer valaki tudománnyal jönni, hogy az állat ezért nem érez ?! Gyerekcipőben jár még az orvostudomány is. Az ember egy beképzelt, magat felsőbbrendűnek tartó élősködő állat részemről. Nincs még egy ilyen lény a Földön, amelyik ennyi kárt okoz és ennyire gonosz.

A kutyám pedig nemcsak álmodni, gondolkodni tud, de érzelmei is vannak. Amikor nagyon beteg lettem és kórházba kerültem, napokig sírt értem és alig evett. Amikor hazajöttem, csillogott még a szeme is. Mi ez, ha nem aggódás és szeretet ? Félni is láttam, márpedig ez is érzelem. Aki szerint nem, az bizonyítsa be, hogy az embernek vannak érzelmei és nemcsak ösztönei.

2017. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
71%

Persze hogy vannak, tanárod még nem látott kutyát.

A szomszédban van egy vizsla aki imád engem, volt hogy 2 hétig nem láttuk egymást, ammint megismert azt a 4 métert ugrálva vágtázta majd nekem ugrott és úgy csóválta a farkát hogy maj'd elrepült :D

2017. jún. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
13%

Kedves 25,


értékeltem "nesze semmi" kritikád.

Ha utána olvasnál, (mert nem egyszer szóltam a kérdéshet hozzá), nem fogom még 8x leírni).


Ha nógatni kell, hogy nézzetek utánna, sőt más számos szakirodalomban is.

Nem fogok könyörögni a (bocsánat), lustságodhoz.


Tartom az álláspontom: az állat nem szeretetet gyakorol.

Mivel nekünk is van kutya, macska. És immár legalább 48 éve. Több is.

Az állat nem szerelemböl ragaszkodik.


Még akkor sem, ha csak hasonló, megtévesztően emberien hasonló magatartást is fedezel fel.

Ehhez képest, akkor már ott tarthatnánk, hogy perverz szexuális kapcsolat is létezik állat és ember közt.

Mivel részben az is hasonlít az ember nemi életéhez, szintén.


Tanulmányozd jobban a kérdést.

Igen csak járatlan és elfogult az álláspontod.

Sajnálatosan.

Be is idézhettem vona ide erről web felületeket.

De.

Mert lusta vagy rákeresni, nem fogok helyetted dolgozni.


Ezennel részemről ezt az oldalt zároltam.


Vak embernek nem fogom magyarázni milyen a piros szín.

Bocsánat, további ... kívánok e témakörben.


Olyan meddő vita, mint van e Isten, vagy nincs?

Lusta vagy visszaolvasni, vagy utánanézni.

Legalább, egy kutyaiskolás profi kutya kiépzőt keress fel.

Szerintem ehhez is lusta vagy.


Így könyveltem.

Sok örömöt az állattartásodban.

2017. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell keresnem kutyakiképzőket, tanulmányaim kapcsán (biológia) többet is ismerek személyesen, és mindegyikük körberöhögne akkora marhaság hallatán, hogy a kutyáiknak nincsenek érzelmei :D

Ráadásul a szeretet-szerelem fogalmait is kevered, nagyon nem vagy képben...

2017. jún. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
76%
Szerinte nem képes érzelmekre egy kutya,de mi vagyunk a vakok :D
2017. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!