Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az ember után melyek a legokos...

Az ember után melyek a legokosabb állatok?

Figyelt kérdés
Emlős, madár.
2017. aug. 7. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Az embert nem nevezném intelligens állatnak. Egy intelligens lény nem pusztítja ilyen mértékben a saját fajtáját és főleg a bolygóját.

Inkább a delfint menteném meg, ha választani kéne a 2 faj közül. Az is okos, de legalább nem ilyen kártékony.

2017. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem túlzás volna azt állítani, hogy az ember a legokosabb állat (annak ellenére, hogy beszélni tudunk, és véghez vittünk sok dolgot, amihez kellett pár évezred), de ha engem kérdezel, a delfinek, meg egyes papagájfajok. Meg esetleg a disznók, patkányok - róluk is azt hallani, hogy nagyon intelligensek.
2017. aug. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt még hozzá kell tennem, hogy az intelligenciával arányosan növekszik a rosszindulat, kártékonyság... (2. voltam) Mellesleg a csimpánzokat és egyéb emberszabásút is az intelligens állatok közé lehet sorolni.
2017. aug. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ember azért nem okos, mert egyetlen dolgot tud ösztönből.. Szaporodni..

Nem tudnak magukon szülést levezetni, meghalnak fogfájásban, maximumos elkényelmesedés van.

Ellenben

Pokokat nem tanítják meg hálót szőni

A szúnyogokat vért szívni

Halakat úszni

Zsiráfot járni...

2017. aug. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, a hollók a leginteligensebb madarak, ez igaz?
2017. aug. 7. 10:17
 6/12 anonim ***** válasza:
Az elefántok is eléggé okosak.
2017. aug. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a hollók is intelligensek, ők is képesek beszédre: https://www.youtube.com/watch?v=AfsnHVaScjg
2017. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ami nem hangzott el : szerintem a hangyának nem semmi katonai tudása, logisztikája van. Hídat építenek magukból a többieknek vízen, tűzön, ragasztón át, levélen áthajóznak a vízen, szervezetten mentik a tojásokat stb. Bámulatos a természet.
2017. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Igen, #8, elképesztőek a hangyák is.

Pároméknál a tüzifának szánt tuskót nézték ki maguknak fészeknek. A páromék pakolták a fát, és kirázták belőle a tojásokat a betonra, rengeteg volt, több száz. Ennek ellenére fél órán belül a hangyák összeszedték és a föld alá vitték az összeset.

Az volt a legaranyosabb, amikor faodúba építkeztek. Bent ment a fakitermelés, a darabkákat pedig láncban adták tovább egymásnak, az utolsó meg lepottyantota a földre a felesleges törmeléket. :)

2017. aug. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, az ember egy állat. A legostobább állat, amiről valaha hallottam. Tönkreteszi a bolygót, és magát. Szerencsétlen állatok meg nem tudják hogy megakadályozni :( . Az emberek nem fognak annyi ideig a földön élni, mint a dinoszauruszok, mert tönkreteszi a környezetét. Aztán majd rohadtul megdöbbennek, ha csak a nemzeti parkokban lesznek fák, erdők, szép tájak. A környezetvédők meg szívják, mert csak a nemzeti parkokban lesz szép környezet.

Ez saját vélemény, nem akarok vitát ebből.

2017. aug. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!