Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért "altatás"?

Miért "altatás"?

Figyelt kérdés

Miért hívják így, amikor megölik a házi kedvenceket?

Így nem kell szembenézni a ténnyel, hogy az adott gazda elveszi az állat életét?

Persze nem ítélem el, amikor látszik hogy az állat már szenved, és feladja, és akkor történik ez, de ahol élek, látom hogy nagyrészt csak ráfogják, hogy öreg már, már csak szenved meg blabla.

(közben szerintem nem akarják fizetni a kórházi költségeket)


Más kérdés, hogy ha az állat feladja, és már nem akar élni, akkor általában 1 nap alatt el is megy. Van egy ismerősöm, nála több állatnál (kutyánál és macskánál is) tökéletesen lehetett látni, meddig van élni akarás az állatban. Amikor mondta hogy hívja az orvost, mert már feladta a cica (és így volt a kutyánál is), másnap tudott volna jönni az orvos, de már nem volt szükség rá.



2017. aug. 8. 15:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Mert elalszik és nem kel fel. Ez egy finom megfogalmazás, mindenki tudja attól hogy mit jelent.

Én sem értek egyet azzal, hogy rögtön altassuk el, de sajnos van amikor muszáj. Egy állatot nem lehet szenvedni hagyni, ha olyan betegsége van ami gyógyíthatatlan, akkor nem várnám meg még magától hal meg. És nem embertelen vagyok, de volt már hogy halálos beteg kutyámat nem altattam el és 2 napig nagyon-nagyon szenvedett, rossz volt nézni, majd magától meghalt. Utána hónapokig bűntudatom volt.

Amég életerős az állat, addig hagyjuk de ha már szenved szerintem ne szenvedtessük. Akinek meg drága a kórházi kezelés, az ne vállaljon állatot. Engem meg ez idegesít a legjobban, hogy zsugoriak és nem viszik sokan állatorvoshoz az állatukat........ :(

2017. aug. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Persze, ilyen esetben megértem.

A vicc az, hogy németeknél élek, és itt ugye több ezer eurók mennek el orvosi költségre öreg állatoknál.

És a legképmutatóbb, hogy sokan 12-éves macskákat el akarnak ajándékozni, nagy valószínűséggel mert már sokba kerül. De ez még a jobbik eset.

Volt egy idősebb nő, nagyon jó állapotú 11-12 éves kutyával. Mindig beszélgettünk.

Egyszer elkezdi, hogy éjszaka felriadt és olyan zavartnak tűnt. Aztán belemegyaráztak valami betegséget, pedig még látszott hogy fitt, produkálja magát a finomért stb.

Szóval még nem volt a közelébe sem hogy szenvedne.

De egyszer csak nem jött. A gazdáját láttam egyedül azóta, van egy sejtésem hogy elaltatták...

2017. aug. 8. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!