Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért fél mindenki úgy a...

Miért fél mindenki úgy a veszettségtől mint a tűztől, pedig 99%-ig alaptalan?

Figyelt kérdés
Mostanában rengeteg, de tényleg rengeteg kérdés van hogy "megkarcolt a kiskutyám, veszett leszek?" vagy "láttam, hallottam rókát biztos veszett volt félek hogy elkapom" stb. Ennyire tudatlanok lennének az emberek? Hiszen kötelező a kutyáknak a veszettség elleni éves oltás, ami egyébként három évig véd, és a rókákat is vakcinázzák. A veszettségnek kb nulla az esélye, mégis úgy félnek tőle mintha nátha gyakoriságú lenne. Miért?

2017. szept. 25. 09:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom azért, mert ha mégis elkapja valaki, akkor az biztosan belehal.
2017. szept. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Általában a nem gyógyítható betegségektől és a migránsoktól félnek az emberek.
2017. szept. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
100%

Embereknél ha időben elkapják a betegséget, még menthető a helyzet, ezért inkább nem is vizsgálgatnak hanem egyből elkezdik a nem túl kellemes kezelést, mert különben belehalsz. Állatokat úgy tudom tilos kezelni ha veszettség gyanúsak. Egyből kivégzés. Szóval ha kicsi is az esély, azért nem gyerekjáték.

Ez nem "tudatlanság". Sok olyan dologtól félhetünk aminek k kicsi az esélye.

2017. szept. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

Azt mondják, hogy csak az a biztos, ami már megtörtént.


Nem tudhatod, hogy az adott kutya megkapta-e az oltást.

Persze saját kutyánál alap, hogy az ember becsülettel

beoltatja, de más kutyájánál rátennéd az életed, hogy

a kutya megkapta (3 éven belül) ?


Volt egy kutyusom, aki elkapott egy fertőző májgyulla-

dást, olyan verziót, amit a megyében 30 éve nem diag-

nosztizáltak. Mégis elkapta úgy, hogy a kertes ház-

ból nem ment ki (ami biztos, mert állandóan zárjuk az

ajtót, pont a kutyusok védelmében, nehogy kiszaladja-

nak). Hogy kaphatta el, ha már 30 éve nem láttak olyat?

Nem tudom, elkaphatta.


Arról nem is beszélve, hogy hiába vakcinázzák a rókákat,

veszettség is mutálódik, ami magával vonja azt a lehető-

séget, hogy az aktuális vakcina nem hat, és ugyanúgy

átterjedhet kutyára is.

2017. szept. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon sok kutya nincs beoltva, különösen vidéken, elhagyatottabb területen.
2017. szept. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Nem az olyan esetekre gondolok ahol kutyaharapás történt idegen kutya által, hanem mint mondtam, olyan esetre hogy az illető látott egy rókát vagy a saját két hónapos kiskutyája megkarcolta. Tehát enyhén szólva hipochonder esetekre gondolok.
2017. szept. 25. 10:14
 7/16 anonim válasza:

Úgy kezdted a kérdésed, hogy "miért fél mindenki".

Erre kaptál válaszokat. Persze vannak olyanok akik már a legkisebb jelre is bepánikolnak, de nem "mindenki".

Szóval a kérdésed ezek szerint az, hogy miért vannak hipochonderek?

2017. szept. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
18%

Ez elmúlt időkben 2 alkalommal is találtak veszett rókát az országban. Mivel főként ez az állat terjeszti ezért teljesen jogos az ember félelme főleg mivel normál esetben a róka nem merészkedik közel mert fél viszont a veszettség késztetheti erre (no meg a kuka és a tyúkok). Nem véletlenül a veszettség az egyetlen kötelező oltás, mivel nem gyógyítható ha állatról van szó, embernél pedig csak a gyanú esetén is 3x tetanusz injekciózás. Egyébként annyira hála az égnek ma már nem elterjedt, pl. kiskutyát is lehet vinni sétálni mielőtt a veszettség ellenit megkapná mert kevesebb az esély rá mint pl. a parvóra.

Viszont ameddig van rá precedens addig igenis nem árt ha ez emberek komolyan veszik és mint tudjuk jobb félni mint megijedni.

2017. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudom, de múltkor meglepődtem anyámon. Ő orvos, feltételeztem róla, hogy ismeri a veszettség tüneteit. Ezzel szemben én csak állatos műsorokat nézek, illetve olvasok állatokkal kapcsolatban, és állatvédő vagyok.

Pár hete voltunk a Magyarkertben (sajnos nem a régi, le van pusztulva, mi voltunk az egyedüli látogatók), ahol volt 2 macska. Macskabolond vagyok, természetesen előre mentem, hogy cicázzak

Az egyik fekete, kandúr, nagyon édes, viszont egyből feltűnt nekem, hogy valami nincs rendben. Az egész hátsója rángatózott, ami miatt nem tudott rendesen járni, sokszor eldőlt szegény. Nem a veszettség volt az első gondolatom, de az is megfordult a fejemben, úgyhogy gyors vizsgálatot végeztem rajta, és kizártam. Mire odaért anyukám, leordított, hogy azonnal engedjem el és menjek kezet mosni, mert biztos veszett. A kijáratig érveltem neki, hogy nem veszett, ez neurulógiai probléma lehet, de majd megkérdezem a pénztárost. Nem tudta megmondani mi a baja, de azt mondta így született. Kicsit felvilágosítottam a nőt, és javasoltam az állatorvost...

2017. szept. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Mert sokan tudatlanok, nem tudják hogy mi a veszettség, csak azt hogy jajj róka, meg azonnal elkapod már attól ha csak rád néz. Aztán hiába mondod neki, hogy ennek az esélye kevés, akkor is a csőlátása miatt nem bírja felfogni a tényeket.

Az ilyen embereknek szoktam javasolni, hogyha ennyire félnek tőle akkor oltassák be magukat ellene. Embereket is lehet már, sőt ha egyes országokba akarsz kiutazni akkor van hogy előtte kötelezően beoltatnak veszettség ellen is.

2017. szept. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!