Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kiskutyám patkánymérget...

A kiskutyám patkánymérget evett! Túléli? Vagy ha nem mennyi ideje van még?

Figyelt kérdés
de nem vettük észre csak most mikor már vézik a szája meg a nemiszerve. azt is megtaláltuk hogy hogy jutott hozzá a méreghez a hányása is teli volt méreggel.az orvosa nem elérhető.Enni eszik de nem nagyon mozog,vért pisil.tejet adtam neki! meggyógyul még? vagy ha nem mennyi ideje van még hátra?
2017. okt. 4. 08:26
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok felhivni egy állatmentőszervezetet

Általában sok helyen vannak aktovistái.Ilyen esetben ugranak és viszik a kutyut az orvoshoz ha másért nem hát azért higy ne szenvedjen.

2017. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
91%

Azonnal orvost váltanék mert ez egy trehány disznó az én orvosom már hatszor megmentette volna te pedig legközelebb tartsd olyan helyen azt a patkánymérget ahol a kutya nem fér hozzá és remélem legközelebb nem valami rokon kisgyerek eszik belőle...

Komolyan le vagyok sokkolva, hogy ilyen megtörténhet az egy dolog, hogy megette a mérget mert elérte de az orvos sem segít, te pedig végignézed ahogy szenved és gyk-n ütöd el az időt miközben a kutyád a haláltusáját vívja melletted... Megáll az eszem de komolyan.

2017. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 A kérdező kommentje:
16# maggadal foglalkoz jo mert nem tudod hogy én itt mitcsináltam és mit nem!!!!
2017. okt. 4. 09:31
 24/62 anonim ***** válasza:
Még 1x kérdem hogy van a kutyus?állatmentőszervezet!!!!sürgős!!!!
2017. okt. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
2017. okt. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
89%
Dehogynem tudom mit csinálsz. A gyakorin lógsz, miközben a kutya pokoli kínok közt haldoklik. Én minden szomszédot, embert a közelünkben megkértem volna, hogy vigyel el pénzért másik orvoshoz. Akár ember orvosnak is könyörögtem volna. Minden létező követ megmozgattam volna. Nem pedig a gyakorin írogatok.
2017. okt. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:
Mindenki aki azt hiszi hogy én nem csináltam semmit meg hogy milyen felelötlenek vagyunk hogy a kamrába csukott ajtónál tároljuk a mérget az menjen a p***ába
2017. okt. 4. 09:37
 28/62 anonim ***** válasza:
88%

Azért nehogy hősnek állítsd be magad, mert te mennyi mindent megtettél!!!


Kezdjük ott, hogy valamirevaló gazda NEM TART OTTHON mérget, mert ha a mérgezett állatot kapja el a kutya, attól is baja lehet, nem csak a méregtől, magától. De ha már vettetek, akkor igazán elzárhattad volna. Azért nem hiszem, hogy egy kölyökkutya szétrág egy szekrényt pl, hogy egyen a méregből...

Remélem kocsitok nincs, mert a következő kutya meg fagyállót fog inni, pedig az is el van zárva ugye???


8 éves kutyám van, és sok egerünk sajnos. És tudod, miért nem pusztult még el a kutya??? Mert nem mérgezem az egereket, hanem csapdával fogjuk, azt is úgy kirakva, hogy a kutya ne férjen hozzá. Pedig egy pit nem pusztulna bele, ha rácsapódna egy egércsapda, mégis elkerüljük ezt is.

De valóban a méreg kényelmesebb megoldás. Neked. A kutyád meg belehalt.

Gratulálok, gondos gazda voltál...

2017. okt. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
97%

Mi nyugodtan elmehetünk a bús pcsába attól a kutyád még el fog pusztulni, ugyanis elnézve a válaszaid gyakoriságát most sem azon munkálkodsz, hogy megmentsd azt a szerencsétlent...

Csak remélni tudom, hogy provokálsz és ez nem történt meg a való életben.

2017. okt. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

MILYEN TÜNETEK MUTATKOZNAK?

A mérgezett állatokon nagyfokú vérszegénység látható, a bőr sápadt, a nyálkahártyák porcellán-fehérek. A különböző testnyílásokból ( orr, száj, hüvely, végbél ) és külső sérülésekből vér szivároghat.

Gyakori az orrvérzés, ínyvérzés. A mellüreg bevérzésére a nehezített, szivattyúzó légzés utal. Az agyban, agyburokban kialakuló vérzések görcsöket okozhatnak. Gyakori a véres vizeletürítés, az elégtelen májfunkció sárgasággal jár. A vemhes állatok elvetélhetnek, amit méhvérzés követ.

GYÓGYKEZELÉS

Ha a méreg felvételét kellő időben észleljük, a sertést, kutyát vagy macskát meghánytatjuk. Mindhárom állatfaj meghánytatható 1-2%-os rézszulfát szájon át történő adásával. A szert kanalanként adagoljuk a hányási reflex kiváltódásáig. Ha 1%-os oldatot használunk, a szükséges oldat mennyisége testsúly-kilogrammonként 2 milliliter.

Ugyancsak adunk orvosi szenet ( Carbovet pulvis ) a méreg megkötésére, majd az adszorbeálódott toxikus anyagot sós hashajtókkal ( magnézium-szulfát, nátrium-szulfát, Károly só) távolítsuk el.

Súlyosabb esetekben mielőbb igénybe kell venni az állatorvos segítségét, aki vérátömlesztést és K1-vitamin injekciót ( Konakion ), esetleg kalcium- és C-vitamin injekciót is ad.

2017. okt. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!