Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha egy állattal egy légtérben...

Ha egy állattal egy légtérben végez az ember szexuális tevékenységet, akkor felfogja az állat egyáltalán hogy mi történik, magyarán hogy mit csinál a gazdája?

Figyelt kérdés

És a "szexuális tevékenység"-be érts bele mindent, tehát azt is amikor társas foglalkozásként végzed, és azt is amikor egyéni sportágként.


Term. főleg a macska és a kutya kapcsán érdekelne, mert azok ugye elvileg igen értelmes állatok, és nem is olyan túl messze helyezkednek el tőlünk az evolúciós törzsfejlődés fáján (lásd pl. hogy a szaporodási rítusaik is ezáltal egész hasonlóak a miénkhez, főleg amikor mi is KUTYApózban csináljuk :) pardon bocsánat), meg mert különben is, ált. ők azok akik egy lakásban velünk lehetnek.


Ill. nagyon érdekelne még a nyulak és a majmok kapcsán is, előbbi azért mert egyik kedvenc állatom, tehát csak, az utóbbi meg azért merthát mégiscsak a legközelebbi rokonaink az állatvilágban. Pl. egy csimpánz az már biztosan felfogja hogy mi van ha "úgy" lát embereket ugye? (A csimpánzok is tudtommal maszturbálnak valamint élvezetből is szexelnek, akárcsak az ember, bár hamár itt tartunk akkor nehéz az olyan egyéb más fajú kanos állatokról készült videókat is hova tenni, mint amikben pl. egy baknyúl macskát vagy tyúkot akar meghágni, vagy kutya macskát, stb. Ők ilyenkor tudják egyáltalán hogy az egy másik faj, tehát utódok úgysem lehetnek belőle? Mert ha igen, akkor annak azt kellene jelentenie hogy a baknyúl és a kankutya is csinálhatja kvázi szórakozásból is, nemcsak az ösztönük által vezérelve. Megint csak mint az emberek. De ezt a zárójeles részt később még lehet felteszem külön kérdésként is.)


Viszont egy aranyhal, vagy egy leguán meg még - GONDOLOM - biztos nem, ez is ugye? Szóval hol van, hol lehet az a bizonyos "felismerési" határvonal az állatvilágban, ez volna igazából a kérdésem lényege.


Tényleg kíváncsi lennék, ha esetleg egy etológus is jár erre :) Én a google-on nem találtam egyetlen, a témában igazán releváns cikket sem.



2017. dec. 20. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Az állatok fogalmi "gondolkodásra" nem képesek.
2017. dec. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.:D
2017. dec. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutya és más hasonló emlősök valószínűleg tudják, de nem különösebben érdekli őket. Náluk ez nem tabu, ők általában egymás előtt csinálják. Viszont amikor egy kan kutya meghág egy más fajt, vagy akár egy másik kan kutyát, az nem azért van, mert szexelni akar vele, hanem a dominancia fitogtatása.
2017. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

Amikor én a párommal aktusba lépnék akkor a kutyák édes ötöst akarnak (nekem van 2 kan neki egy szuka és egybe költöztünk)

Annyi hogy a kanok többnyire őt akarják meg ungabungázni de a szuka csak rám fekszik (azt azért hozzá tenném hogy azegyik kan bernáthegyi a másik kangal ilyenkor sajnálom a párom,a szuka még elmegy mert az csak egy cane corso). Úgyhogy nállunk ez csak úgy mehet hogy a kanokat a hálóba szomszédos hálóba zárjuk a szuka magában nem zavar,tudja mi a helyzet.

2017. dec. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#1: mit értesz pontosabban fogalmi gondolkodáson? Kifejtenéd egy kicsit bővebben? Köszi!



#3: őőőő, ilyenkor is?

[link]


vagy hogy még fokozzam:


[link]

[link]

[link]


Ezeknél ki vagy mi felett akarnának azzal dominálni? A gazdi, a plüss vagy a lufi felett?


Nekem ezek inkább tűnnek egyszerű kangörcsnek, csak mivel fajtárs épp nincs a közelben, valahogy, valamin akkor is le kell vezetni :) Magyarán ilyenkor sztem egyszerűen csak maszturbálnak, csak ahogy a majmoknak még van, úgy nekik már nincs hozzá kezük, így hát nekik marad ilyenkor is az általános, jól bevált párzó mozdulatsor.

2017. dec. 20. 21:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Az első képen pontosan a gazdát akarja a kutya ledominálni. A gazdát hágó kutyák minden esetben nagyon durván neveletlenek, a hágás meg a gazdi feletti abszolút dominancia kifejezése. A következő kettő is lehet dominancia jele, ha provokatívan a gazdi előtt csinálja. A nyulakhoz nem értek, ahhoz nem tudok hozzászólni. De nézz utána, hogy mit jelent kutyáknál a hágás, ha nekem nem hiszel. Nem csak ivaros kanok csinálják egyébként, hanem nemtől és ivartalanítástól független.
2017. dec. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Patkányaim vannak, szintén nagyon okos állat és.... lehet jobb ha nem gondolok bele.
2017. dec. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6: ugyan, szó nincs arról egy az egyben nem hiszek neked. Csak beszélgetünk, amely során bizonyos pontokkal kapcs. kétkedek, ennyi.


Most pl., ebben az utolsó válaszodban azzal kapcs., hogy a kutya dominálni akarná a gazdáját. Én úgy tudom hogy a kutya és a macska közt az egyik legfőbb különbség az emberrel való kapcsolatában az, hogy míg a macska max. EGYENRANGÚ TÁRSként fogadja el az embert (úgy persze szívesen, hisz ő is tudja, érzi hogy ez az együttműködés milyen előnyökkel jár számára, tehát neki is érdeke a kapcsolat), addig a kutya egyenesen falkavezérként, tehát a főnökeként, fajtától, mérettől, nemtől, kortól és minden mástól függetlenül. Tehát hogy a kutyák igazi szolgalelkek (a macska viszont nem, neki fontos a saját önállósága is). Akkor viszont egy blöki hogy akarhat dominálni egy falkavezért? Vagy az ilyen "lábtoszós" "plüsstoszós" kutyák pont így szeretnék kimutatni azt hogy ő azon kevés egyedhez tartozik aki mégsem fogadja el a gazdit annak, sőt egyenesen azt szeretné azáltal kifejezni hogy éppen a hatalomátvételen ügyködik?


Továbbra is csak egy konstruktív eszmecserét szeretnék, nem hitetlenkedni.

2017. dec. 22. 15:48
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egészen így van. A kutya igaz, szolgálni akar, de nem automatikusan bárkit, hanem egy igazi vezetőt, aki kiérdemli. Ha a gazdi gyenge kezű, engedékeny, akkor a kutya uralkodni fog felette. Ez nagyon gyakori probléma, ezért van annyi neveletlen, agresszív, idegesítő kutya.
2017. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval az nagyon nem automatikus, hogy a kutya elfogad valakit vezetőjének. Ugyanakkor igényli, hogy legyen egy vezér, aki megmondja neki, mit kell csinálnia, szóval ebből a szempontból tényleg"szolgalelkű". De fontos, hogy ez a vezér olyan lehet csak, akiről tényleg elhiszi, hogy elég erős és magabiztos ahhoz, hogy el tudja vezetni a falkát. Egy német juhászom van. Ő nagyon domináns kutya, viszont maximálisan igényli, hogy vezessék. Amikor befogadtam, nagyon fel kellett kötnöm hozzá a gatyámat, hogy bizonyíthassak neki. De határozottsággal és következetességgel átvettem a vezér szerepét, azóta viszont szinte robotszerűen engedelmes, felnéz rám. A férjem kevésbé tud bánni a kutyákkal, nincs tapasztalata, így rá sokkal kevésbé hallgat. A kutya számára ő kevésbé hiteles vezető. Másokra meg nem vagy csak alig hallgat.
2017. dec. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!